نمایش 1 - 24 کالا از 65

آمینواسید

مکمل آمینواسید

مکمل آمینو اسید یکی از مکمل های محبوب در میان ورزشکاران و بدنسازان می باشد که در صورت عدم استفاده از این مکمل بدن آنها ممکن است با کمبود هایی مواجه شود.مصرف این مکمل ها باعث افزایش قدرت و توان بدنسازان می شود.مکمل آمینو اسید همانگونه که برای مردان فوایدی دارد، در بهبود عملکرد زنان نیز کاملا موثر می باشد.

مکمل آمینو اسید چیست؟

مکمل آمینو اسید یکی از مکمل های محبوب در میان ورزشکاران و بدنسازان می باشد که در صورت عدم استفاده از این مکمل، بدن آنها ممکن است با کمبود هایی مواجه شود. آمینو اسید یکی از اجزای اصلی پروتئین است و در فرایند سوخت و ساز پروتئین در بدن و شکسته شدن آن مجددا به بدن باز می گردد.

مکمل آمینواسید منبع غنی از پروتئین ها می باشد و معمولا از پروتئین های گیاهی، حیوانی و مخمر تولید می شود. از آنجا که پروتئین نقش بسیار مهمی در عضله سازی دارد، این مکمل ها باید توسط ورزشکاران و بدنسازان حرفه ای استفاده شود.

با وجود اینکه بدن اکثر آمینو اسید های حیاتی را تامین می کند، اما مصرف برخی از مواد غذایی و مکمل ها می تواند مشکلات ناشی از کمبود یا عدم وجود برخی از آمینو اسید ها را کاهش دهد و از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.

آمینو اسید ها به دو دسته تقسیم می شوند: آمینو اسید های ضروری و غیر ضروری که در ادامه به توضیح انواع آمینو اسید و مکمل های آنها می پردازیم.

مکمل آمینو اسیدهای ضروری شامل کدام آمینو اسیدها می باشند؟

تعدادی از اسید آمینه ها به طور طبیعی و به مقدار لازم توسط بدن ساخته می شوند، بنابراین در صورت عدم استفاده از مکمل های حاوی این اسید آمینه ها، مشکل خاصی برای افراد ایجاد نمی شود. به این آمینو اسیدها، آمینو اسیدهای غیر ضروری گفته می شود که بدن به میزان زیاد آنها را تولید می کند.

گلوتامین نمونه ای از آمینو اسیدهای غیر ضروری می باشد. با این وجود مکمل این آمینو اسید نیز موجود است و افرادی که با کمبود آن مواجه هستند، می توانند آن را استفاده کنند. همچنین ورزشکاران برای بهبود کارایی بدن، این مکمل را مصرف می کنند.

برخلاف گلوتامین که آمینو اسید غیر ضروریاست و مصرف نکردن مکمل آن مشکلی ایجاد نمی کند، برخی دیگر از آمینو اسید ها مانند لوسین آمینو اسید ضروریمی باشند. یعنی این آمینو اسید ها باید به واسطه ی مصرف برخی از مواد غذایی و مکمل ها به بدن وارد شوند، بنابراین مصرف مکمل آمینو اسیدهای ضروری برای اکثر افراد مخصوصا افرادی که رژیم غذایی مناسبی ندارند، بسیار ضروری است.

مکمل لوسین، والین، آرژنین و غیره از جمله مکمل های آمینو اسیدهای ضروری می باشند که مصرف آنها توسط بدنسازان و ورزشکاران در عضله سازی و نیز بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن آنها نقش مهمی دارد. از طرفی مصرف این مکمل ها در بالا بردن توان و انرژی لازم برای انجام ورزش های سنگین را در اختیار این افراد قرار می دهد.

اهمیت و ضرورت مصرف مکمل آمینواسید در بدنسازی

از جمله مزایای مصرف مکمل آمینو اسیددر بدنسازی فراهم کردن انرژی لازم است. بدن پس از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین، ممکن است انرژی خود را از دست دهد و برای ادامه فعالیت توان لازم را نداشته باشد، اما مصرف این مکمل ها باعث افزایش قدرت و توان بدنسازان می شود.

از طرفی به دلیل تمرینات سنگین و عوامل دیگر بدن ممکن است شروع به تحلیل عضلات کند. مصرف مکمل آمینو اسید مانند آلانین از عضله سوزی و تحلیل عضلات در بدنسازان جلوگیری می کند. از طرفی این مکمل ها می توانند عملکرد ورزشی را به میزان زیاد بهبود بخشند.

آمینو اسید در بدنسازی

مصرف مکمل های آمینو اسید همچنین می تواند دردهای ناشی از تمرینات سنگین در ورزشکاران را کاهش دهد. هنگام فعالیت های سنگین ممکن است آسیب دیدگی هایی در بین ورزشکاران اتفاق افتد که مصرف این مکمل ها نشانه های ناشی از آسیب را کاهش می دهد.

مصرف به اندازه مکمل های آمینو اسید همچنین می تواند باعث چربی سوزی مناسب در بدنسازان شود و از جمع شدن چربی های اضافی جلوگیری کند. این مکمل ها میزان قند خون در بدن را کنترل می کنند، بنابراین مصرف آنها فواید بسیاری برای ورزشکاران دارد.

آیا مصرف مکمل آمینو اسید برای بانوان ممانعتی دارد؟

ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شود که آیا مصرف مکمل آمینو اسید برای زنان مشکلاتی ایجاد می کند یا خیر. همانطور که گفته شد مکمل های آمینو اسید باید در رژیم غذایی قرار گیرند تا بدن از فواید آنها بهره مند شود. مصرف مکمل آمینو اسید همانگونه که برای مردان فوایدی دارد، در بهبود عملکرد زنان نیز کاملا موثر می باشد.

یکی از مکمل های آمینو اسیدی که در بین بانوان طرفداران بسیاری دارد، گلوتامین است که نقش بسیار مهمی در بهبود سیستم ایمنی و افزایش کارایی دارد. از آنجا که بیشتر بانوان به دنبال تناسب اندام و چربی سوزی مناسب هستند، مصرف این نوع مکمل می تواند چربی سوزی در بدن را بهترین شکل ممکن انجام دهد.

مکمل آمینو اسید دیگری که توسط بانوان استفاده می شود، آرژنین است که باعث افزایش ترشح هورمون رشد می شود و نقش مهمی در عضله سازی دارد. بنابراین مصرف مکمل آمینو اسید برای بانوان ممانعتی ندارد و می توانند آنها را در رژیم غذایی خود قرار دهند و در کنار تمرینات از این مکمل ها استفاده کنند.

کپسول و قرص آمینو اسید

علاوه بر عدم محدودیت این مکمل ها توسط بانوان نتایجی درباره ی مضرات یا فواید این مکمل ها برای زنان باردار و شیرده وجود ندارد. بنابراین عدم استفاده این مکمل ها در این دوران بهتر است.

قیمت آمینو اسید

قیمت مکمل آمینو اسید با توجه به مواردی همچون حجم و مقدار آن و نیز برند تولید کننده متفاوت است. به طور کلی این مکمل قیمت مناسبی دارد و در صورت اطمینان از اصل بودن آن، خرید و استفاده از این مکمل ها برای بدن کاملا مفید است.

از طرفی آمینو اسید دارای انواعی است و برای هرکدام از آمینو اسید ها یک مکمل وجود دارد و در برخی از مکمل ها چندین آمینو اسید ترکیب شده اند و خواص آن را چندین برابر کرده اند. امروزه قرص های آمینو اسید و نیز مکمل آمینو اسید پودری در اکثر فروشگاه ها و به صورت اینترنتی موجود است و تمام افراد می توانند با صرف کمترین زمان و هزینه مکمل مورد نظر را تهیه کنند. شما می توانید در داروخانه آنلاین داروبیار، انواع مکمل بدنسازی را با تضمین اصالت کالا خریداری کنید.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست