جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

شیر خشک ضد رفلاکس

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی شیر خشک ضد رفلاکس  و بررسی تمام ابعاد مختلف   شیر خشک ضد رفلاکس  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی  شیر خشک ضد رفلاکس  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

آیا کودک من حتی به فرمول های رفلاکس اسید نیاز دارد؟

دلیل این که نوزادان بسیار با ریفلاکس دست و پنجه نرم می ‌کنند این است که مری کوچک آن ها 100 درصد به طور کامل تشکیل نشده است. این به این معنی است که لایه ی پوستی که غذا ها را در معده نگه می ‌دارد، مانع از تلاش مایعات برای مهمانی در دهان کودک شما نمی ‌شود.

از نظر پزشکی، تغییر مکرر شیر خشک نوزادتان ضرری ندارد، به شرطی که شیر خشک غنی شده از آهن را مصرف کنید. با این حال، برخی از نوزادان مشکلات جزئی با اسهال یا یبوست یا مشکلات تغذیه دارند، چرا که آن ها با شیر خشک جدید سازگار می ‌شوند.

چنان چه نوزاد شما به سادگی تف می ‌کند و رفلاکس معده به مری دارد، اما به خوبی وزن اضافه می ‌کند و علائم دیگری ندارد، ممکن است نیازی به تغییر شیر خشک آن نباشد. کارشناسان تخمین می ‌زنند 50 درصد از نوزادان حداقل یک یا چند بار در روز تف می ‌کنند. بخش ترسناک این است که مقدار شیر خشک اغلب بسیار بیش تر از زمانی است که واقعاً به آن نیاز دارند.

در این سن، نوزادان به طور معمول حدود 0.5 تا 2 پوند در ماه اضافه وزن دارند. به نوزادانی مانند این که بدون هیچ علامت یا علامت دیگری تف می ‌اندازند، اغلب به آن ها ” happy spitters” می ‌گویند. اغلب توصیه می ‌شود که به سادگی منتظر بمانید تا وقتی که بزرگ تر می ‌شوند، تف کردن آن ها متوقف شود.

مشکل علائم رفلاکس

علاوه بر مشکل در افزایش وزن یا احتمالاً کاهش وزن، علائمی که نشان می ‌دهد ریفلاکس باعث ایجاد مشکل می ‌شود عبارتند از:

  • اغلب بد اخلاق یا تحریک پذیر است
  • اغلب احساس خفگی می ‌کند یا خس خس می ‌کند یا مشکل در تنفس دارد
  • اغلب از خوردن امتناع می ‌کند (دیسفاژی)
  • پشت خود را در حین یا بلافاصله بعد از شیر دادن قوس می ‌دهد
  • سرفه ی مزمن دارد
  • صدای خشن یا گریه دارد

چنان چه کودکی در حال تف کردن است و هر یک از علائم ذکر شده در بالا را دارد، ممکن است به بیماری ریفلاکس معده یا GERD مبتلا باشد و نیاز به ارزیابی و درمان بیش تر داشته باشد.

شیرخشک ضد رفلاکس

تغییر شیر خشک برای رفلاکس

چنان چه کودک شما علائم دیگری از عدم تحمل شیرخشک مانند گاز زیاد، اسهال، مدفوع خونی، علاوه بر استفراغ یا تف کردن و بی قراری داشته باشد، تغییر شیر خشک معمولا مفید نیست. چنان چه می ‌خواهید شیر خشک دیگری را امتحان کنید، یک شیر خشک ضد حساسیت، مانند آلیمنتوم یا نوترامیژن، ممکن است بهترین انتخاب باشد، چرا که برخی از مطالعات بهبود را در نوزادانی که با تغییر به این نوع شیرخشک تازه استفراغ کرده اند، نشان داده اند.

Enfamil AR یا Similac for Spit-Up شیر خشک های تخصصی هستند که می ‌توانند برای نوزادانی که رفلاکس دارند مفید باشند. چنان چه فرزند شما حساسیت به پروتئین شیر یا عدم تحمل لاکتوز نداشته باشد، ممکن است یک گزینه ی مناسب باشد.

درمان رفلاکس

برای نوزادان مبتلا به ریفلاکس و GERD، درمان ها می ‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تغییرات سبک زندگی: این تغییرات شامل غلیظ کردن شیر خشک نوزاد با غلات برنج (ممکن است مجبور شوید سوراخ نوک پستانک را بزرگ کنید)، تغییر موقعیت (کودک را حداقل 30 دقیقه در حالت ایستاده نگه دارید)، و تغذیه با مقادیر کم تر و به دفعات بیش تر، به جای مقادیر بیش تر و دفعات کم تر باشد.
  • دارو های رفلاکس: این دارو ها شامل کاهش دهنده های اسید مانند Nexium، Prevacid و Zantac هستند. توجه داشته باشید که نوزادانی که « happy spitters» هستند، افزایش وزن خوبی دارند و گریه ی بیش از حد یا مشکلات تغذیه یا تنفسی ندارند و معمولاً نیازی به درمان با دارو برای رفلاکس ندارند.

علاوه بر این اغلب توصیه می ‌شود که بلافاصله پس از تف کردن کودک، دوباره به نوزاد خود غذا ندهید، که می ‌تواند منجر به تغذیه ی بیش از حد و بیش تر تف کردن شود.

تشخیص رفلاکس معمولاً با علائم مشخصه انجام می ‌شود. گاهی اوقات آزمایش هایی مانند دستگاه گوارش فوقانی انجام می ‌شود، اما اغلب بیش تر برای اطمینان از این که نوزاد دلیل دیگری مانند انسداد برای رفلاکس ندارد، تأیید تشخیص رفلاکس انجام می ‌شود. آزمایش‌ های دیگر می ‌تواند شامل یک پروب pH باشد، اگر چه این یک آزمایش تهاجمی است.

برای نوزادانی که علائم دائمی دارند، به خصوص چنان چه به خوبی وزن اضافه نمی ‌کنند، متخصص گوارش کودکان می ‌تواند مناسب باشد. به ندرت، حتی پس از مدیریت بهینه ی پزشکی، درمان جراحی تنها گزینه ی درمانی است.

چه زمانی باید نگران رفلاکس نوزاد باشید؟

بیش تر نوزادان هر از گاهی تف می ‌کنند. رفلاکس مشکلی است که نوزاد در افزایش وزن مشکل دارد یا در حال کاهش وزن است. سایر مشکلاتی که باید مراقب آن باشید عبارتند از خفگی یا خس خس سینه، صدای خشن یا گریه، مشکل در تنفس، یا امتناع از خوردن.

شیرخشک ضد رفلاکس

علائم عدم تحمل شیر خشک چیست؟

برخی از نوزادان ممکن است مشکلات گوارشی ناشی از شیر خشک داشته باشند، وضعیتی که به نام عدم تحمل شیر خشک شناخته می ‌شود. نوزادان مبتلا به عدم تحمل شیر خشک، علاوه بر علائم دیگر، مانند گاز زیاد، اسهال، مدفوع خونی و استفراغ، زیاد تف می ‌کنند.

رفلاکس معمولا توسط پزشک یا پرستار کودک تشخیص داده می ‌شود و تغییر به شیر خشک رفلکس می ‌تواند به کاهش علائم کمک کند. با این حال، والدین نباید شیر خشک را تغییر دهند مگر این که توسط پزشک، پرستار بهداشت کودک یا متخصص تغذیه توصیه شود.

برای کسانی که به آن ها توصیه شده است تغییر را انجام دهند، انجمن Tell Me Baby بهترین شیر خشک را برای رفلاکس که امتحان کرده اند رتبه بندی کرده است و نظرات خود را در مورد این که چه چیزی برای آن ها موثر بوده یا نه به اشتراک گذاشته است.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی شیر خشک ضد رفلاکس

در این مقاله داروبیار سعی کردیم درباره‌ ی   شیر خشک ضد رفلاکس  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   شیر خشک ضد رفلاکس  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که چنان چه کودک شما علائم دیگری از عدم تحمل شیرخشک مانند گاز زیاد، اسهال، مدفوع خونی، علاوه بر استفراغ یا تف کردن و بی قراری داشته باشد، تغییر شیر خشک معمولا مفید نیست. چنان چه می ‌خواهید شیر خشک دیگری را امتحان کنید، یک شیر خشک ضد حساسیت، مانند آلیمنتوم یا نوترامیژن، ممکن است بهترین انتخاب باشد، چرا که برخی از مطالعات بهبود را در نوزادانی که با تغییر به این نوع شیر خشک تازه استفراغ کرده اند، نشان داده اند.

Enfamil AR یا Similac for Spit-Up شیر خشک های تخصصی می باشند که می ‌توانند برای نوزادانی که رفلاکس دارند مفید باشند. چنان چه فرزند شما حساسیت به پروتئین شیر یا عدم تحمل لاکتوز نداشته باشد، ممکن است یک گزینه ی مناسب باشد.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   شیر خشک ضد رفلاکس  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست