بازخورد درباره این کالا

آنژی پارس نانو حیات دارو Nano Hayat Darou ANGIPARS

69,200 تومان

کل فروش: 10

در انبار موجود نمی باشد

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می‌توانید از طریق لیست بالای برگه، از کالاهای مشابه این کالا دیدن نمایید.

آیا قیمت مناسب‌تری سراغ دارید؟ بله | خیر
Nano Hayat Darou

نقد و بررسی اجمالی آنژی پارس نانو حیات دارو Nano Hayat Darou ANGIPARS

پک کپسول و پماد آنژی پارس نانو حیات دارو ، یک محصول برای ترمیم زخم است. این محصول جلوی ضعیف شدن بدن در برابر زخم و خراش های سطحی را می‌گیرد. این ترکیب دارای عصاره خشک ملیلوتوس افیسینالیس است. مصرف این محصول باعث درمان زخم های دیابتی و زخم بستر می‌شود. همچنین با مصرف این دارو می‌توان به محافظت از زخم کمک کرد. گیاه موجود در ترکیب این محصول باعث افزایش سلامت پوست می‌شود. اگر جای زخم شما آزاردهنده است، می‌توانید از این ترکیب استفاده کنید و نتیجه آن را ببینید. این محصول هم به صورت کپسول و هم به صورت پماد قابل استفاده است.

 آنژی پارس نانو حیات دارو

آنژی پارس نانو حیات دارو یک داروی گیاهی است که توسط متخصصین ایرانی تهیه و توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به ثبت رسیده است.

·        ترکیب اصلی دارو و نحوه تاثیرآن

تعدادی از ترکبات اصلی این دارو از گیاه  Melilotus Officinalis  تهیه می شود؛ این دارو از گروهی مواد تشکیل شده است و هنوز ماده موثره اصلی آن کاملا مشخص نیست. گرچه این دارو منشاء گیاهی دارد ولی طرز تهیه آن بسیار پیچیده و از طریق روشهای خاص آزمایشگاهی بوده و صرفا به شکل یک عصاره گیری ساده یا استفاده از پودر خشک شده گیاه نمی باشد. مهمترین خواص درمانی که برای داروی آنژی پارس ارائه شده عبارتند از: خاصیت آنتی اکسیدان- افزایش تولید انرژی سلولی- آنژیوژنز- افزایش سیلان خون در گردش و دارا بودن املاح نادر موثر در ترمیم بافت.

خواص و ویژگی‌های پک کپسول و پماد آنژی پارس نانو حیات دارو:

 • مناسب زخم پای دیابتی
 • درمان زخم بستر
 • ترمیم زخم
 • تقویت چند جانبه بدن
 • دارای ترکیب طبیعی
 • دارای گیاه ملیلوتوس افیسینالیس
 • فاقد مواد شیمیایی

 

موارد مصرف پک کپسول و پماد آنژی پارس نانو حیات دارو:

برای محافظت از زخم مناسب است. ضعیف شدن پوست را به خوبی رفع می‌کند. برای افراد دیابتی مناسب است.

 

شرایط نگهداری :

در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

 

روش مصرف پک کپسول و پماد آنژی پارس نانو حیات دارو:

کپسول را روزی 2 عدد میل کنید. پماد روزانه 1 بار مالیده شود. طبق دستور پزشک رفتار کنید.

 

سایر مشخصات:

برای از بین بردن جای زخم و به خصوص زخم های ناشی از بیماری دیابت و یا زخم بستر ، دارو های زیادی وارد بازاد شده است. عصاره گیاه خشک ملیلوتوس افیسینالیس یکی از این موارد است. این گیاه اثر قوی در از بین بردن اثرات زخم بدن دارد. این گیاه دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است و بافت آسیب دیده پوست را ترمیم می‌کند. پک کپسول و پماد آنژی پارس نانو حیات دارو محصولی است که حاوی این گیاه است. همچنین املاح معدنی موجود در این ترکیب باعث التیام بخشیدن زخم ها می‌شود. این محصول به شکل پماد و کپسول است. مصرف این دارو به افرادی که پاهایشان دچار زخم دیابتی است توصیه می‌شود.

 

علل ایجاد زخم پای دیابتی

عوامل متعددي در ايجاد زخم پا در افراد ديابتي دخالت دارند كه پا را در معرض خطر زخم شدن قرار مي‌دهند و يا گسستگي در پوست پا ايجاد مي‌كنند و يا التيام زخم ايجاد شده را با اختلال مواجه مي‌نمايند .

نوروپاتي محيطي باعث وارد آمدن فشار بيش از حد بر نقاطي از پا مي‌شود و در اين ميان ايسكمي پا به خطر اختلال عروق محيطي زمينه مستعد شدن پوست به زخم را فراهم مي‌كند. همچنين در افراد ديابتي بعضي عوامل ديگر نظير بينايي ضعيف، محدوديت حركات مفصلي و نتايج درگيري‌هاي قلبي- عروقي و مغزي نيز زمينه ايجاد زخم را فراهم مي‌نمايند. در اين ميان، وارد آمدن تروماهاي اتفاقي به پا بخصوص بر ثر پوشش نامناسب و كفش‌هاي نامناسب بعنوان مهمترين عامل ايجاد زخم پا در افراد ديابتي شناخته شده است.در جدول 1-1  عوامل خطرساز ايجاد زخم پا در افراد ديابتي ليست شده است .


 

 

 

جدول 1-1- عوامل خطرزاي ايجاد زخم پا در افراد ديابتي

 1.  نوروپاتي حسي محيطي و ساير نوروپاتي‌ها (حركتي و اتونوم)
 2.       بدشكلي (deformity) ساختاري پا
 3.       تروما و كفش نامناسب
 4.       وجود كال (callus) و پينه در پا
 5.       سابقه زخم پا يا قطع قسمتي از پا
 6.       محدوديت حركات مفصلي
 7.       قند خون بالاي كنترل نشده
 8.       ابتلاي طولاني مدت به ديابت
 9.       كوري يا نقص بينايي
 10.       بيماري مزمن كليه و نفروپاتي
 11.       سن بالا
 12.       تغذيه نامناسب
 13.       سيگار كشيدن
 14.       رتينوپاتي
 15.       مشكلات اقتصادي و فقدان سيستم حمايتي مناسب

 


 

 • نوروپاتي

تقريباً در 60-45 درصد همه موارد زخم پا در افراد ديابتي نوروپاتي خالص در پا وجود دارد، در حاليكه در 45 درصد ديگر موارد تركيبي از نوروپاتي و ايسكمي ديده مي‌شود .

در ديابت آسيب عصبي در اثر اختلالات متابوليك رخ مي‌دهد كه در صورت درگيري عروق تغذيه كننده اعصاب، اين آسيب تشديد مي‌يابد ؛ در واقع اين آسيب باعث صدمه به حس محيطي، عصب رساني به عضلات كوچك پا و كنترل دقيق و از رموتور جريان خون در پا مي‌گردد.

آسيب به اعصاب حسي پا باعث مي‌شود كه نسبت به زخم در حال ايجاد يا ايجاد شده بيمار آگاهي پيدا نكند و اين بي‌توجهي به گسترش زخم كمك مي‌كند. ضمن آنكه در بسياري موارد بيمار به علت اختلال حسي در پا متوجه تنگي كفش و تروماهاي احتمالي ناشي از نامناسب بودن كفش يا وجود اجسام خارجي نظير سنگ‌ريزه، ميخ و …… در كفش نمي‌شود و يا در مواردي ديگر به علت عدم حس، داغ بودن آب هنگام استحمام، ناخودآگاه زمينه سوختگي پا را فراهم مي‌نمايد .

نوروپاتي اعصاب حركتي نيز باعث آتروفي عضلات قدامي ساق پا و ضعف عضلات داخلي پا مي‌شوند كه زمينه افتادگي پا، پاي اسبي، انگشت چكشي و برجستگي سر استخوانهاي متاتارس را فراهم مي‌كند . از طرفي نوروپاتي حركتي با درگير نمودن عضلاتي كه جهت حركت طبيعي مورد نياز هستند باعث اختلال در توزيع فشار وارد بر پا در هنگام راه رفتن مي‌شود كه پوست نيز بصورت واكنشي در نقاطي كه فشار غير طبيعي به پا وارد مي‌شود، ضخامت پيدا مي‌كند و تشكيل كالوس مي‌دهد. سپس نكروز ايسكميك بافت‌هاي زير كالوس باعث از هم گسستگي در انسجام پوست و بافت زيرجلدي مي‌شود و بدين ترتيب زخم نوروپاتيك با نماي شبيه سوراخ در پوست ايجاد مي‌شود .

از سوي ديگر، نوروپاتي اتونوم با ايجاد خشكي در پوست زمينه ايجاد شقاق در آن را فراهم مي‌كند كه خود مسيري براي ورود باكتري‌ها به پوست خواهد بود . در واقع در افراد ديابتي چنانچه اتوسمپاتكتومي رخ دهد، بعلت نارسايي سمپاتيك، شانت شرياني- وريدي و اختلال تنظيم دماي ميكرو واسكولارباعث اختلال در پرفيوران مناسب به پوست و اختلال در پاسخ به آسيب مي‌گردد و در نتيجه در ايجاد زخم پا مي‌توانند دخيل باشند . از طرفي بعلت شانت شريانچه‌اي- وريدچه‌اي اختلال در گردش خون كوچك بوجود مي‌آيد و ايسكمي بافتي حتي در حضور نبض‌هاي قابل لمس در پا اتفاق مي‌افتد.

 • اختلالات عروقي و ايسكمي

بافت‌هاي پا هم بعلت درگيري عروق بزرگ پا در زمينه آترواسكلروز بخصوص در ساق پا و پايين‌تر دچار ايسكمي مي‌شوند و هم بخاطر درگيري عروق كوچك پا چه به صورت ساختاري (ضخيم شدن غشاي پايه، شكنندگي جدار مويرگ‌ها و ترومبوز) و چه به صورت عملكردي (نوروپاتي و ازوموتور همراه نقص گردش خون كوچك و اختلال عملكرد اندوتليوم) مي‌توانند اختلال خونرساني پيدا كنند . پاي ايسكميك غالباً بصورت قرمزي، خشكي، نازكي پوست و اختلالات ناخن و ريزش مو خود را نشان مي‌دهد و نسبت به كوچكترين تروماهاي وارده حتي ناشي از انگشت كناري به انگشت ديگر، مستعد زخم شدن مي‌باشد .

ANGIPARS

آنژي پارس (ANGIPARS) نخستين داروي گياهي درمان زخم پاي ديابتي در جهان است. اين دارو حاصل هفت سال تلاش شبانه روزي محققان و دانشمندان كشور است كه وارد بازار دارويي كشور شده است. 

 داروي آنژي پارس براي درمان درصدی از زخم هاي پاي ديابتي كه هيچ درماني ندارند، براي نخستين بار از سوي محققان كشور با تركيبي گياهي توليد شده است و زخم پاي ۷۰ درصد بيماراني كه اين دارو بر روي آنها آزمايش شده است، بهبود كامل يافته است و ۲۵ درصد بيماران كاهش اندازه زخم در حد چشمگیری داشته اند وکلا ۹۵ درصد بیماران از مصرف اين دارو نفع برده اند.هم اكنون توليدكننده دارو در حال مطالعه و بررسي نحوه وارد كردن اين دارو به بازارهاي بين المللي است و اقدامات لازمه براي ‍‍ ثبت آن در خارج از كشور در حال انجام است.

 ديابت بيماري‌اي است كه سير شتابنده‌اي يافته است به نحوي كه پيش بيني مي‌شود تا سال ۲۰۲۵ تعداد مبتلايان به ديابت به300  ميليون نفر برسد،۱۳ درصد افراد جامعه اختلالاتي دارند كه آنها را آماده ابتلاي به ديابت مي‌كند، ديابت ۳۰۰ هزار سال عمر مفيد مردم ايران را مي‌گيرد و پنجمين بيماري در كشور است و بيشترين ميزان بستري در بيمارستان‌ها را پاي ديابتي به خود اختصاص مي‌دهد. در اين ميان سالانه در ايران ۷۵ هزار بيمار ديابتي به زخم پاي ديابتي مبتلا مي‌شوند كه ۱۰ هزار نفر آنها ناچار به قطع عضومي‌شوند.
پيش بيني مي‌شود، در ايران ۳ ميليون مبتلاي به ديابت وجود داشته باشدو ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر از اين مبتلايان در معرض خطر ايجاد زخم پاي ديابتي هستند كه خطر قطع عضو نيز در كمين ۱۵ تا ۲۰ درصد مبتلايان به زخم پاي ديابتي است، اين در حالي است كه سالانه يك ميليون نفر در دنيا به علت ابتلاي به ديابت قطع عضو مي‌شوند. ۵۰ درصد زخم پاي ديابتي با پيشگيري و ۸۰ درصد آنها با درمان هاي نگهدارنده قابل پيشگيري هستند.

آنژي پارس هيچ عارضه اي ايجاد نمي كند و اختلالات سلولي، مسموميت تحت حاد، اثرات هماتولوژيك و منفي ندارد، تنها محدوديت اين دارو منع مصرف آن در هنگام بارداري است كه البته اثرات مصرف نيز چندان حاد نبوده و فقط در حد توصيه است.
در مجموع آنژي پارس عارضه جانبي ندارد، درمان آن در تمام انواع ديابتي‌ها ممكن است و موجب كاهش ميزان بستري، كاهش هزينه هاي مستقيم و غير مستقيم و كاهش قطع عضو مي‌شود.

 

آموزشهاي لازم براي بيمار ديابتي در مورد مراقبت از پاها

 

·  بررسي روزانه‌ پاها: بيمار بايد هر روز پاهاي خود را به دقت از نظر وجود ضايعات مختلف بررسي كند. بهتر است براي ديدن كف پا از آينه استفاده شود

·   شستشوي روزانه پاها: بيمار بايد هر روز پاهاي خود  و به ويژه  لابه‌لاي انگشتان را بشويد و كاملاً خشك كند. در صورت خشك بودن بيش از حد پوست پا استفاده از كمي كرم مناسب مفيد است. پيش از شستشوي پاها  يا استحمام ، از بالا نبودن بيش از حد دماي آب بايد مطمئن شد.

·  كوتاه كردن ناخن‌ها: ضمن مراقبت از پوست اطراف ناخن بايد بيمار ناخنها را كوتاه نگه دارد و گاه بهتر است اين كار را فرد آموزش ديده انجام دهد.

·  پوشش پاها: پوشيدن جورابهاي نخي مناسب، عوض كردن روزانه جورابها، عدم استفاده از جورابهاي تعمير شده و گرم نگه داشتن پاها در فصول سرد سال با جوراب پشمي مناسب به اين بيماران توصيه مي‌گردد. استفاده از كفش مناسب از نظر جنس و اندازه و عدم وجود جسم خارجي در آن يكي از اصول مهم در پيشگيري از زخم شدن پا در افراد ديابتي است. چنانچه به علت وجود زخم پزشك صلاح بداند كه بيمار از كفشها و صندل هاي طبي استفاده نمايد، استفاده از آنها ضرورت خواهد يافت.

·   كنترل قند خون: مسلماً تنظيم قند خون و رژيم غذايي مناسب در جلوگيري از پيشرفت ضايعات  يا بروز آنها در پاي افراد ديابتي نظير ساير ارگانهاي بدن مؤثر خواهد بود و ترك سيگار نيز ضروري است.

·   كاهش فشار وارد بر پا: با استفاده از ابزارهاي مناسب طبي و آموزشهاي لازم بايد تا حد امكان از وارد شدن فشار بيش از حد به پا جلوگيري نمود. كاهش وزن نيز مسلماً در اين امر مؤثر خواهد بود.

·  جراحيهاي پيشگيرانه: از آنجا كه بدشكلي‌هاي ساختاري پا مي‌توانند زمينه‌ساز زخمي شدن آن شوند،‌در مواردي بهتر است با انجام عمل جراحي پيشگيرانه به صورت انتخابي اقدام به اصلاح اين بد‌شكلي‌ها نمود. همچنين برداشتن كال ها و درمان پينه‌ها نيز مي‌تـواند اقدام پيشگيرانه‌اي تلقي شود.

·   مراجعات پزشكي: علاوه ‌بر آنكه برحسب صلاحديد پزشك، بيمار بايد بموقع جهت انجام معاينات روتين مراجعه نمايد،‌با ديدن هرگونه ضايعه در پا، بيمار بايد فوراً به پزشك معالج خود مراجعه كند و از هرگونه دستكاري روي آن جداً خودداري نمايد.

 

 

امتیاز کاربران به: آنژی پارس نانو حیات دارو Nano Hayat Darou ANGIPARS | (0نفر)

از 5
از مجموع 0 امتیاز
دیدگاه خود را درباره این کالا بیان کنید.
مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست