آیا پروتئین وی ضرر دارد؟

همه افراد پروتئین وی را با نام آب پنیر می شناسند زیرا این پروتئین یا مکمل از ایجاد پنیری که از شیر ساخته می ‌شود به وجود می آید. از این رو حاوی کازئین و پروتئین وی است که برای بدن بسیار ضروری و لازم می باشد. بنابر این کاملاً عادی است که تمام متخصصین و کارشناسان تغذیه و یا حتی مربیان باشگاه های ورزشی توصیه کنند که افراد از این مکمل بدنسازی حتماً استفاده نمایند. امروزه ما تصمیم گرفتیم تا در مورد پروتئین وی اطلاعات بیش تری در اختیارتان قرار دهیم در واقع شما در اولین قدم اولین سوالی که برای تان پیش می آید در مورد ضرر و زیان این نوع مکمل است. معنی سعی کردیم که در ادامه این مطلب در مورد ضرر هایی که ممکن است در صورت مصرف پروتئین وی به وجود بیاید صحبت کنیم پس تا پایان این مطلب با داروخانه آنلاین داروبیار همراه باشید.

آیا پروتئین وی ضرر دارد؟

در چه صورت پروتئین وی مضر است؟

همان طور که می دانید پروتئین برای بدن ضروری و لازم است اما پروتئین وی هم مانند دیگر خوراکی ها و مکمل ها ممکن است دارای ضرر و زیان باشد اما قطعاً ارزش غذایی این مکمل از ضرر آن بیش تر است. در واقع پروتئین وی به خودی خود ضرر ندارد اما نحوه مصرف شما ممکن است سبب ایجاد ضرر به وسیله ی پروتئین وی شود. اکنون اگر شما پروتئین وی را بیش از حد و بیش از دوز مشخص شده مصرف کنید قطعاً ضرر و زیانی برای بدنتان به همراه خواهد داشت که در ادامه این ضرر ها را در موارد زیر برای تان دسته بندی نموده ایم:

  • پروتئین وی می‌ تواند تاثیر مضری بر روی دستگاه گوارش بگذارد.
  • استفاده بیش از اندازه از پروتئین وی بر روی کلیه ها تاثیر گذار است.
  • با مصرف بیش از اندازه پروتئین وی ممکن است دچار مشکلات پوستی و یا آلرژی شوید.
  • در مواردی ممکن است باعث ایجاد کاهش اشتها و گرفتگی عضلات شود.
  • احتمال ایجاد ریزش مو از دیگر ضرر های پروتئین وی می باشد.
بیشتر بخوانید:  آیا گلوتامین چاق کننده است؟

البته که هر یک از این موارد را در ادامه به طور کامل خدمتتان توضیح خواهیم داد.

پروتئین وی چگونه سبب تاثیر بر دستگاه گوارش و کلیه می شود؟

اگر در طولانی مدت و بیش از دوز مشخص شده از پروتئین وی مصرف کنید قطعاً پس از گذشت مدتی متوجه ایجاد تاثیرات مختلفی بر دستگاه گوارشتان خواهید شد. این عوارض می تواند به صورت نفخ و یبوست و استفراغ و افزایش حرکات روده و احساس تهوع شود. قطعاً چنین عوارضی بسیار عذاب ‌آور است بنابراین بهترین کار این است که از پروتئین وی به اندازه مشخص استفاده کنید. از دیگر عوارض پروتئین وی می توان تاثیر منفی بر روی کلیه ها را نام برد. در واقع افرادی که مستعد ناراحتی کلیه یا سنگ کلیه هستند بهتر است پروتئین وی را مصرف کنند زیرا این مکمل باعث افزایش رسوب مواد در کلیه شده و در نهایت سبب ایجاد سنگ کلیه می‌ شود بنابراین باید آن را به اندازه کافی مصرف کرد یا اینکه کلا از مصرف آن صرف نظر نمود.

تاثیر پروتئین وی بر مشکلات پوستی و آلرژی

از دیگر ضرر هایی که با مصرف بیش از اندازه پروتئین وی به بدن وارد می شود ایجاد آلرژی و ناراحتی های پوستی است. در واقع درد طولانی مدت مو مصرف پروتئین وی می تواند تاثیر منفی بر روی بافت پوست بگذارد در این صورت پوست متورم قرمز و یا دچار سوزش و خارش خواهد شد. در موارد دیده شده که بر اثر مصرف بیش از اندازه پروتئین وی اگزما به وجود آمده و یا حتی آکنه های ریز و درشتی در سطح پوست ایجاد می شود که همگی بر اثر دوز بالای مصرف پروتئین وی است. گذشته از این موضوع پروتئین وی ممکن است باعث گرفتگی عضلات معده و شکم یا عضلات دیگر بدن شود.

بیشتر بخوانید:  بهترین پروتئین وی برای حجم گیری کدام است؟

آیا پروتئین وی ضرر دارد؟

پروتئین وی چه ضرری برای مو دارد؟

سوالی که ممکن است برای مصرف کنندگان پروتئین وی به وجود آید این است که آیا پروتئین وی تأثیر منفی بر روی مو خواهد گذاشت؟ در پاسخ باید بگوییم که مو برای رشد و سلامتی حتما به پروتئین نیاز دارد اما پروتئین وی با توجه به این که دارای تعداد زیادی آمینو اسید است بنابراین اگر آمینو اسید ها در بدن افزایش پیدا کند و یا اینکه در مصرف با مکمل های دیگر تداخل دارویی ایجاد کنند قطعاً در بدن ممکن است سبب ایجاد ضرر شوند که این نظر متوجه موها می ‌شود بنابراین ممکن است ریزش مو را به دنبال داشته باشد.