جست و جو در نتایج

از بدو تولد تا ۶ ماهگی

شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی  و بررسی تمام ابعاد مختلف   شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

شیر خشک چیست؟

شیر خشک یک جایگزین شیر مادر است که از پودر شیر خشک مخصوص تهیه می ‌شود. بیش تر شیر خشک نوزادان از شیر گاو، ویتامین ها و مواد معدنی تهیه می ‌شود. شیر خشک با آب جوشیده سرد شده مخلوط شده و در یک بطری یا فنجان به نوزادان داده می ‌شود.

مواد مغذی موجود در شیر خشک از رشد کودک در 6 ماه اول حمایت می ‌کند. هنگامی که به 6 ماهگی می ‌رسند، می ‌توانند شروع به خوردن مواد جامد نیز کنند، اما نوزاد تا حداقل 12 ماهگی نباید شیر گاو معمولی بخورد. منابع اصلی پروتئین در شیر خشک از شیر گاو است. شیر خشک علاوه بر این شامل چربی روغن های گیاهی برای حمایت از رشد کودک است.

برخی از شیر خشک ها منابعی غیر از شیر گاو دارند، مانند سویا یا برنج. این شیر خشک های ویژه تغییر یافته اند، بنابراین هضم آن‌ ها آسان‌ تر است یا برای نوزادانی که نمی ‌توانند پروتئین شیر گاو یا لاکتوز را تحمل کنند، مناسب هستند. شیر خشک های تخصصی فقط باید تحت راهنمایی یک متخصص مراقبت های بهداشتی استفاده شوند.

شیر خشک چه تفاوتی با شیر مادر دارد؟

شیر خشک یک غذای تغذیه ای کامل برای نوزادان است. بسیاری از محصولات شیر خشک حاوی مواد اضافی هستند به طوری که بیش تر با شیر مادر مطابقت دارند. یکی از تفاوت های اصلی بین شیر خشک و شیر مادر این است که شیر مادر حاوی آنتی بادی هایی است که به محافظت از کودک در برابر طیف وسیعی از بیماری ها کمک می ‌کند. بر خلاف شیر خشکی که محتوای تغذیه ای آن ثابت می ‌ماند، تغذیه در شیر مادر در طول عمر کودک سازگار می ‌شود.

علاوه بر این شیر مادر نسبت به شیر خشک پروتئین کم تری دارد. انتخاب شیر خشک با پروتئین کم تر، خطر اضافه وزن یا چاق شدن نوزاد را با افزایش سن کاهش می ‌دهد.

از بدو تولد تا ۶ ماهگی

چرا ممکن است به نوزادم شیر خشک بدهم؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا شیر خشک ممکن است بهترین گزینه برای شما و کودکتان باشد. همه ی زنان نمی ‌توانند با شیر مادر تغذیه کنند؛ برخی ممکن است نتوانند شیر کافی برای نیاز های کودک خود تولید کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است شرایط سلامتی داشته باشند یا دارو هایی مصرف کنند که مانع از شیردهی آن ها شود.

مشکلات شیردهی می ‌تواند چالش برانگیز باشد و حتی ممکن است به این معنی باشد که ادامه دادن آن برای برخی از زنان غیر واقعی است. سایر زنان ترجیح می ‌دهند شیر ندهند، یا ممکن است همیشه کنار نوزادشان نباشند، مانند زمانی که به سر کار باز می ‌گردند.

بسیاری از والدین مانند والدین فرزند خوانده و مراقبان خویشاوندی گزینه ای برای شیر دادن ندارند. برخی از زنان در صورت تجربه ی آزار جنسی که سینه‌ هایشان را درگیر کرده است، ممکن است شیر ندهند، چرا که این امر می ‌تواند باعث تروما شود. قابل درک است که مادران ممکن است این دلیل را به عنوان دلیلی که به نوزادشان شیر خشک می ‌دهند به اشتراک نگذارند.

انواع مختلف شیر خشک نوزاد چیست؟

تمام شیر خشک های فروخته شده باید استاندارد های غذایی و بهداشتی دقیقی را رعایت کنند. اکثر شیر خشک‌ های کودک از شیر خشک گاو با ویتامین‌ ها، مواد معدنی و روغن‌ های گیاهی تولید می ‌شوند. شیر گاو مستقیم برای هضم نوزاد مناسب نیست، مگر این که تغییر داده شده باشد تا هضم آن آسان شود و مواد مغذی جذب شوند. 3 نوع فرمول وجود دارد:

 • شیر خشک های مبتنی بر شیر از شیر گاو با روغن های گیاهی، آهن، ویتامین ها و مواد معدنی اضافه شده ساخته می ‌شوند.
 • شیر خشک های مبتنی بر سویا از دانه های سویا ساخته می ‌شوند و دارای روغن های گیاهی و مواد مغذی هستند.
 • شیر خشک های تخصصی از شیر گاو که پیش هضم شده و پروتئین هایش حذف یا کاهش یافته است. علاوه بر این طیف وسیعی از شیر خشک های ضد حساسیت موجود است. بیش تر شیر خشک های مخصوص برای نوزادانی طراحی شده اند که به شیر گاو حساسیت دارند. شیر خشک علاوه بر این ممکن است بهترین انتخاب برای نوزادانی باشد که حساسیت به پروتئین غذایی یا اشکال دیگر مشکلات گوارشی، سوء جذب یا مشکلات روده ای دارند. شیر خشک های تخصصی را می ‌توان برای دلایل فرهنگی یا مذهبی خاص نیز استفاده کرد.

انواع دیگر شیر خشک عبارتند از:

 • شیر خشک مرحله ی 1 یا استارتر: برای نوزادان تا 6 ماه مناسب است. پس از این سن، شیر خشک های مرحله ی 2 یا شیر خشک های بعدی توصیه می ‌شود چرا که اغلب حاوی آهن بیش تری هستند. با این حال، تغییر به این فرمول های مرحله ی بعدی هیچ مزیت قابل توجهی ندارد.
 • شیر خشک های ضد رفلاکس یا AR: دارای یک غلیظ کننده هستند که به نگه داشتن شیر در معده ی کودک کمک می ‌کند و احتمال رفلاکس را کاهش می ‌دهد.
 • برخی از شیر خشک‌ ها ترکیباتی اضافه کرده اند؛ تولید کنندگان ادعا می ‌کنند که این ترکیبات شیر خشک را بیش تر شبیه شیر مادر می ‌کند. اما این بدان معنا نیست که بدن نوزاد می ‌تواند این ترکیبات را به همان روشی که در صورت تغذیه با شیر مادر انجام می ‌داد، هضم یا جذب کند. پری بیوتیک‌ ها، پروبیوتیک‌ ها و آنتی اکسیدان‌ ها نمونه‌ های رایج یا افزودنی‌ ها هستند، همان طور که اسید های چند غیر اشباع با زنجیره ی بلند (LCP) هستند.

از بدو تولد تا ۶ ماهگی

نکاتی برای انتخاب شیر خشک نوزاد

 • نوزادان سالمی که به صورت کامل به دنیا می ‌آیند و شیر نمی ‌خورند، همیشه باید قبل از امتحان هر نوع دیگری با شیر خشک شیر گاو تغذیه شوند.
 • قیمت یک شیر خشک نشانه ی کیفیت آن نیست. کلماتی مانند “برترین” یا “طلا” توسط افراد بازاریابی برای ترغیب والدین به خرید محصول آن ها استفاده می ‌شود.
 • قیمت شیر خشک را با نسبت پیمانه های شیر خشک به آب بررسی کنید. این به شما ایده خوبی از مدت زمان ماندگاری یک شیر خشک می ‌دهد.
 • برچسب را بخوانید و مطمئن شوید که شیر خشک مناسب برای سن کودک خود را انتخاب می ‌کنید.
 • به دنبال شیر خشکی با غلظت کم تر پروتئین باشید. پروتئین بیش از حد می ‌تواند خطر اضافه ی وزن یا چاقی کودک شما را در آینده افزایش دهد.
 • چند روز به کودک خود فرصت دهید تا به نوع جدیدی از شیر خشک عادت کند. از تعویض چند باره برند های مختلف و انواع شیر خشک خودداری کنید.

آیا نوزادان به شیر خشک حساسیت دارند؟

در حالی که ما در مورد تمام غذا ها و مواد مغذی مهم برای کودکانمان صحبت می ‌کنیم، شیر چیزی است که برای بسیاری از ما گیج کننده و نامشخص است که چگونه در رژیم غذایی به طور کلی جا می ‌گیرد. دانستن این که چه نوع شیری مورد نیاز است یا مناسب است و چه توصیه هایی در هر مرحله در سال های اولیه همیشه وجود دارد، آسان نیست. در این مقاله، توضیح می ‌دهیم که چه نوع شیری برای کودک شما توصیه می ‌شود.

شیر مادر

برای نوزادان تازه متولد شده، توصیه WHO این است که در 6 ماه اول زندگی فقط با شیر مادر تغذیه کنند و سپس تا سن 2 سالگی یا تا زمانی که شما و نوزاد می ‌خواهید، در کنار غذا های مغذی مکمل ادامه دهید.

در حالی که شیردهی برای همه ساده یا قابل دسترس نیست، فواید زیادی هم برای مادر و هم برای نوزاد دارد. ما در این مورد با جزئیات بیش تری در این جا نوشته ایم اما به طور خلاصه، شیردهی تمام تغذیه و هیدراتاسیون حیاتی نوزادان را فراهم می ‌کند و با نیاز های متغیر آن ها سازگار می ‌شود، به محافظت در برابر عفونت و ایجاد یک سیستم ایمنی سالم کمک می ‌کند. علاوه بر این راهی ارزان و راحت برای مادران برای تغذیه ی نوزادان خود در هر کجا و هر زمان که لازم باشد.

برخی از نوزادان نسبت به شیر خشک گاو حساسیت یا آلرژی خاصی دارند. به طور کلی، پروتئین موجود در شیر گاو باعث واکنش آن ها می ‌شود. شیر خشک هیدرولیز شده اغلب به عنوان جایگزین توصیه می ‌شود؛ شیر خشک هیدرولیز شده حاوی پروتئین شیر گاو است که به ذرات کوچک تر تجزیه شده است.

طیف وسیعی از شیر خشک های تخصصی وجود دارد که برای نوزادانی که به شیر گاو یا شیر خشک حساسیت دارند مناسب است. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که این جایگزین ها می ‌توانند گران باشند. با پزشک عمومی یا متخصص اطفال خود در مورد دریافت نسخه برای شیر خشک تخصصی صحبت کنید چرا که این امر می ‌تواند هزینه ی آن را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که با شیر خشک یک جایگزین شیر مادر است که از پودر شیر خشک مخصوص تهیه می ‌شود. بیش تر شیر خشک نوزادان از شیر گاو، ویتامین ها و مواد معدنی تهیه می ‌شود. شیر خشک با آب جوشیده سرد شده مخلوط شده و در یک بطری یا فنجان به نوزادان داده می ‌شود.

از بدو تولد تا ۶ ماهگی

مواد مغذی موجود در شیر خشک از رشد کودک در 6 ماه اول حمایت می ‌کند. هنگامی که به 6 ماهگی می ‌رسند، می ‌توانند شروع به خوردن مواد جامد نیز کنند، اما نوزاد تا حداقل 12 ماهگی نباید شیر گاو معمولی بخورد. منابع اصلی پروتئین در شیر خشک از شیر گاو است. شیر خشک علاوه بر این شامل چربی روغن های گیاهی برای حمایت از رشد کودک است.

برخی از شیر خشک ها منابعی غیر از شیر گاو دارند، مانند سویا یا برنج. این شیر خشک های ویژه تغییر یافته اند، بنابراین هضم آن‌ ها آسان‌ تر است یا برای نوزادانی که نمی ‌توانند پروتئین شیر گاو یا لاکتوز را تحمل کنند، مناسب هستند. شیر خشک های تخصصی فقط باید تحت راهنمایی یک متخصص مراقبت های بهداشتی استفاده شوند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت داروبیار همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   شیر خشک کودکان از بدو تولد تا ۶ ماهگی  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست