بهترین قطره برای نفخ نوزاد
بهترین قطره برای نفخ نوزاد

حتماً شما هم می دانید که نوزادان بسیار دچار باد شکم و نفخ می شوند. بهترین قطره برای نفخ نوزاد چیست؟
نفخ شکم می تواند باعث بی قراری و گریه های پی در پی نوزاد باشد به همین خاطر والدین پس از مشاهده بی قراری های مکرر و کش و قوس های کودک متوجه دل درد و نا آرامی خواهند شد و پس از مراجعه به پزشک متوجه نفخ و ایجاد باد در شکم او می شوند. در چنین مواقعی تنها راه نجات کودک از این وضعیت می‌ تواند استفاده از دارو های مختلف جهت از بین بردن باد شکم باشد. قطره های مختلف و بسیار زیادی تاکنون کشف شده اند که برای از بین بردن نفخ نوزاد موفق عمل نموده اند. داروخانه آنلاین داروبیار نیز در ادامه به چند نمونه از آن ها خواهیم پرداخت از این رو دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

انواع دارو برای نفخ شکم نوزاد

انواع دارو برای نفخ شکم نوزاد

با توجه به اینکه تحقیقات زیادی در این زمینه صورت گرفته برابری نمی توان گفت که داروهای بسیار زیادی هم برای از بین بردن نفخ شکم نوزاد مورد استفاده قرار می گیرد این داروها بر اساس نتایج تحقیقات و آزمایشات دانشمندان به وجود آمده خوشبختانه اکثر آن ها موفق عمل نموده و در از بین بردن نفخ شکم نوزاد بسیار مثبت عمل کرده اند. انواع دارو برای نفخ شکم نوزاد به شرح زیر می باشد:

  • شربت گریپ میکسچر از جمله داروهایی است که به سرعت باد شکم نوزاد را از بین خواهد برد.
  • حتماً از میان داروهای از بین برنده نفخ شکم نوزاد گریپ واتر را هم می شناسید.
  • از جمله داروهایی که به عنوان از بین برنده نفخ شکم نوزاد عمل می کند کولیکز می باشد.
  • از بهترین قطره های کاهش دهنده نفخ شکم نوزاد می توان کولیک اید را نام برد.
بیشتر بخوانید:  عوارض قرص هیرویت که به شما نمی گویند

اکنون دیگر شما انواع داروهای ضد نفخ نوزاد را می شناسید و می توانید برای استفاده از آن ها اقدام کنید.

برای مشاهده انواع محصولات گوارش و نفخ کودکان کلیک کنید.

نحوه استفاده از قطره ضد نفخ نوزاد

با توجه به اینکه ما برای شما قطره ها و شربت های کاهش دهنده نفخ شکم نوزاد را نام برده ایم اکنون دیگر شما آشنایی کامل دارید و می دانید که اکثر این دارو ها و شربت ها را به صورت قطره ای به نوزادان می‌ خورانند. اینکه شما به نوزاد خود چند قطره شربت یا قطره از بین برنده نفخ دهید بستگی به سن نوزاد و نظر پزشک دارد. بنابراین تنها پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که هر زمان که بخواهید می توانید به پزشک مراجعه کنید تا دوره و دوز مصرف قطره را به شما بگوید. علاوه بر این موضوع توجه داشته باشید که هر چه شدت نفخ شکم نوزاد بیشتر باشد مقدار قطره استفاده شده افزایش خواهد داشت. تنها در این صورت نوزاد آرام خواهد شد و احساس راحتی خواهد نمود.

مشاهده محصول: قطره پدی لاکت

خرید قطره نفخ شکم نوزاد

با توجه به قطره هایی که برای نفخ شکم نوزاد نامبرده هم اکنون اگر شما هم در شرایط قرار دارد که نوزادتان دچار نفخ شدید شده و مدام بی قراری می کند قطعاً به فکر خرید شربت ها و قطره ها می افتید. در این زمینه باید بگوییم که برای خرید قطره ها و شربت ها و کلیه داروهای ضد نفخ می توانید به داروخانه مراجعه نمایید. اما توجه داشته باشید که هیچ یک از داروخانه ها دارو های نامبرده را بدون نسخه نمی فروشند. خرید و فروش بدون نسخه برخی داروها خلاف قوانین است و برخی افراد با مصرف بی رویه از این داروها سبب ایجاد آسیب و بیماری های جدید می شوند بنابراین فروش دارو های درمان نفخ شکم نوزاد تنها به وسیله دستور پزشک امکان پذیر خواهد بود. پس قبل از آن بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه نموده و از او بخواهید که برای نفخ شکم نوزاد تان بهترین دارو را تجویز نماید.

بیشتر بخوانید:  عوارض قرص دی ویت اکتیو

مشاهده محصول: انواع شیرخشک کودک

نحوه عملکرد داروهای ضد نفخ شکم نوزاد

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که دارو های ضد نفخ موجود که برای نوزادان تجویز می شود از چه ترکیباتی ساخته شده و چگونه می توانند نفخ شکم را از بین ببرد در پاسخ به این سوال باید گفت این دارو ها از مقداری کربنات سدیم و آب ساخته شده اند البته که علاوه بر این موارد مقداری دارو های گیاهی هم در آن اضافه شده که می‌ تواند بلافاصله پس از مصرف مانند آب روی آتش عمل کند یعنی بلافاصله بعد از استفاده شما شاهد نتایج شگفت انگیز آن و آرام گرفتن نوزاد خواهد بود زیرا تمام نفخ شکم نوزاد را از بین می برد و دیگر گازی در معده نوزاد باقی نمی گذارد. بنابراین شما با خیال راحت از مواظبت خواهید نمود بدون اینکه بی قراری کند.