بهترین مکمل های چربی سوز بدنسازی
بهترین چربی سوز بدنسازی

 بدنسازان اکثراً با مشکلات چربی مواجه هستند لذا به دنبال مکمل های چربی سوز بدنسازی و عضله ساز می گردند تا با مصرف آنها بتوانند علاوه بر افزایش انرژی وزن خود را نیز کاهش دهند. افزایش چربی در بدن علاوه بر اثرات منفی که می تواند برای سلامتی بدن داشته باشد یکی از مواردی است که بر تناسب اندام اثر میگذارد  و لذا مصرف آن برای بسیاری از افراد به ویژه ورزشکاران اهمیت زیادی دارد.  با توجه به اینکه در رژیم غذایی مواد چربی زای زیادی وجود دارد، برای از بین بردن این چربی ها از مکمل ها  استفاده می کنند در ادامه بهترین چربی سوز بدنسازی را معرفی می کنیم.

پروتئین از بهترین چربی سوز بدنسازی

پروتئین مهم ترین ماده غذایی است که برای بهبود عملکرد ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.  اگر به طور مرتب ورزش می کنید شما باید پروتئین بیشتری مصرف کنید انواع پروتئین ها برای چربی سوزی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

  • مکمل پروتئین وی

 ۲۰ درصد از پروتئین وی از شیراست. این پروتئین تمام آمینو اسیدهای ضروری و آمینو اسیدهای غیر ضروری بدن  را دارا می باشد. مکمل پروتئین وی به دلیل حل شدن پروتئین در آب پی اچ آن پایین و سرعت جذب آن بالا است دوز مصرفی پروتئین تا ۳۰ گرم است و باید حداقل ۳۰ دقیقه قبل از تمرین استفاده قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:  ویتامین های ضروری بدنسازی

  • کازئین

 پروتئین کازئین در شیر گاو وجود دارد و به دلیل تشکیل توده  مولکولی در پی اچ پایین معده موثر است و سرعت جذب آن پایین است.  این پروتئین را به میزان ۱۰ تا ۳۰ گرم در یک ساعت بعد از تمرین مصرف کنید. پروتئین کازئین در سفیده تخم مرغ وجود دارد.  سفیده تخم مرغ دارای بیش از ۴۰ پروتئین و بیشتر آلبومن است. سرعت جذب پروتئین سفیده تخم مرغ پایین است و توصیه می شود این مکمل را به میزان ۱۰ تا ۳۰ گرم ۴۵ دقیقه قبل از تمرین مصرف کنید.

  • سویا

پروتئین سویا تمام آمینو اسیدهای ضروری را دارد و سرعت جذب آن متوسط است برای نتیجه گیری خوب ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین سویا را حداقل ۴۵ دقیقه قبل از تمرین  و ۱۰ تا ۲۰ گرم از آن را بعد از تمرین مصرف کنید.

آمینو اسید ها 

که دیگر از مکمل های چربی سوز در بدنسازی آمینو اسید ها هستند که هم به تنهایی و هم با آمینو اسید های دیگر مصرف می شوند. آمینو اسید های موثر در چربی سوزی آمینو اسید های شاخه دار  هست که شامل سه آمینو اسید لوسین ایزولوسین و والین میباشد و مستقیماً به عنوان انرژی زا در زمان تمرین توسط عضله ها مصرف می شوند.

بتا آلانین

بتا آلانین در زمینه افزایش حجم عضلات،  چربی سوزی بیشتر، و بهبود و ریکاوری حین تمرین نقش مهمی دارد. اگر شما می خواهید سخت تر و پر شدت تر تمرین کنید باید  تمرین شما کنترل شده و مناسب باشد. هرچه شدت تمرین بیشتر باشد عضله سازی نیز افزایش پیدا خواهد کرد مصرف مکمل بتا آلانین در دوزهای بالا ممکن است باعث احساس خارش شود لذا میزان مصرفی را با توجه به تجویز پزشک متخصص و مربی متخصص انتخاب کنید. مصرف یک پیمانه از مکمل بتا آلانین ۳۰ دقیقه قبل از تمرین می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین پروتئین وی برای حجم گیری کدام است؟

بهترین چربی سوز های بدنسازی

نکته ی مهم در مورد مصرف مکمل ها این است که حتما از مکمل های اورجینال اصل استفاده کنیم استفاده کنید.  بنابراین اکیدا توصیه استفاده از مکمل های داروخانه ای و شرکت هایی که تحت نظارت  داروخانه‌ها مشغول به فعالیت هستند استفاده کنید. علاوه بر این قبل از مصرف مکمل ها حتما با پزشک متخصص و کارشناس تغذیه و مربی متخصص خود مشورت کنید  تا طریقه مصرف مکمل و میزان مصرفی آنها را برای شما توضیح بدهد.  ممکن است برخی از مواد موجود در برخی از مکمل ها برای برخی از افراد حساسیت هایی را به بار بیاورد اگر متوجه حساسیت شدید مصرف را متوقف کنید و با پزشک خود مشورت کنید و بخواهید در مورد ادامه مصرف و یا تغییر نحوه مصرف شما را راهنمایی کند،داروخانه آنلاین داروبیار در خدمت شماست.