جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش 1 - 16 کالا از 16

بهداشت مادر

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی بهداشت مادر  و بررسی تمام ابعاد مختلف   بهداشت مادر  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   بهداشت مادر  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

نوزادانی که در مراکز بهداشتی و درمانی در کشور های با درآمد کم و متوسط به دنیا می ‌آیند در معرض افزایش خطر عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی هستند. مطالعات مبتنی بر تسهیلات عمدتاً بر رفتار کارکنان مراقبت‌ های بهداشتی در حین زایمان و زایمان با توجه محدود به اقدامات بهداشتی در مناطق مراقبت پس از زایمان متمرکز شده اند و تا حد زیادی طیف گسترده ای از بازیگران درگیر در مراقبت‌ های مادر و نوزاد را نادیده می ‌گیرند.

در جمعیت هایی با بار بالای مرگ و میر نوزادان، بیش از نیمی از مرگ و میر نوزادان ناشی از عفونت است که بسیاری از آن ها در زمان زایمان منتقل می ‌شوند. زایمان های مبتنی بر تسهیلات برای ارائه مراقبت های بهداشتی ایمن و با کیفیت به مادران و نوزادان در زمان زایمان ضروری است. با این حال، نوزادانی که در مراکز مراقبت های بهداشتی (HCF) در کشور های با درآمد کم و متوسط (LMIC) به دنیا می ‌آیند، به دلیل اقدامات مراقبتی غیر بهداشتی در طول زایمان و مراقبت های پس از زایمان، در معرض خطر ابتلا به سپسیس زودرس هستند. تخمین‌ ها نشان می ‌دهد که نوزادانی که در HCF در LMIC به دنیا می ‌آیند، 3 تا 20 برابر بیش تر از نوزادانی که در مراکز کشور های با درآمد بالا به دنیا می ‌آیند، خطر ابتلا به عفونت‌ های مرتبط با مراقبت‌ های بهداشتی (HCAI) دارند. با این حال، با افزایش نسبت زنان در LMIC که در HCFs زایمان می ‌کنند، این شکاف احتمالاً افزایش می ‌یابد که فاقد پیشگیری و کنترل عفونت قوی و شیوه‌ های مدیریت بهداشت هستند

آیا این درست نیست که کوچولوی شما بازتاب رفتار شماست؟ کلید سلامتی کودک در سلامت مادر او نهفته است و برای یک نوزاد، بسیار از بهداشت نشات می ‌گیرد. والدین می ‌دانند که فرآیند تغذیه کودکانشان به محض شروع زندگی در رحم آغاز می ‌شود. از این رو، بهداشت والدین درست از دوران بارداری شروع می ‌شود و تا زمانی که فرزند شما به شما وابسته شود ادامه می ‌یابد.

مطالعات مختلف مرتبط با سلامت نشان داده است که از هر پنج زن باردار، یک زن ممکن است در مقطعی از واژینوز باکتریایی رنج ببرد. واژینوز باکتریایی یکی از شایع ترین عفونت های واژن در زنان باردار است. شناخته شده است که این عفونت اثرات شدیدی مانند زایمان زودرس، نوزاد کم وزن، سقط جنین سه ماهه دوم و غیره دارد.

بهداشت به اشکال مختلفی وجود دارد و در اینجا، پیشنهادات مختلفی را که مادر باید در دوران بارداری و پس از آن رعایت کند رمزگشایی می ‌کنیم.

بهداشت مادر

از پاکیزگی اطراف خود اطمینان حاصل کنید

رایج ترین اشتباهی که اکثر مادران مرتکب می ‌شوند تمیز نکردن محیط اطرافشان است. محیط ناپاک اغلب منجر به طیف وسیعی از عفونت ها می ‌شود. بنابراین، چنان چه می ‌خواهید خود را از عفونت های باکتریایی در امان نگه دارید، مطمئن شوید که در یک فضای بهداشتی بمانید.

از مواد شیمیایی دوری کنید

اندام خصوصی زنان باردار به دلیل افزایش ترشحات واژن، گردش خون و تغییرات هورمونی حساس تر است. حتی چنان چه بازار ها مملو از شوینده های زنانه است که ادعا می ‌کنند به زنان کمک می ‌کند تا از عفونت های باکتریایی جلوگیری کنند، باید به خاطر داشته باشید که از این مواد فراتر از حد مجاز استفاده نکنید چرا که می ‌توانند بر تعادل pH این نواحی تأثیر بگذارند. علاوه بر این از استفاده از دئودورانت ها یا محصولات معطر واژینال به دلیل مواد شیمیایی که دارند خودداری کنید.

پستان های خود را ضد عفونی نگه دارید

مراقبت از پستان های شما درست از مرحله قبل از زایمان شروع می ‌شود. پس از 12 هفته بارداری، پستان های شما شروع به ترشح مایعاتی می ‌کنند که بعداً شیر را برای کودک شما تولید می ‌کند. ترشح این مایع اغلب پستان را مرطوب می ‌کنند و باعث خارش در پستان ها می ‌شود. از این رو، تمیز نگه داشتن پستان ها و نواحی اطراف آن بسیار مهم است.

پس از زایمان، هنگامی که شیردهی را شروع کردید، به محض اتمام شیر دادن به نوزاد، کمی شیر مادر را در نوک پستان های خود مالش دهید. اجازه دهید نوک پستان هایتان با هوای بیش تر نفس بکشند. آن ها را تمیز و خشک نگه دارید. این مراحل به شما کمک می ‌کند شیردهی سالمی داشته باشید.

بهداشت مادر

دست هایتان را بشویید

این را می ‌توان گام بسیار مقدماتی برای یک روال بهداشتی در نظر گرفت. شستن صحیح دست ها در فواصل به موقع باعث می ‌شود از بیماری های عفونی دور بمانید و علاوه بر این کودک خود را از آن ها دور نگه می ‌دارید. وقتی دست های خود را به طور مرتب می ‌شویید، میکروب ها را از خود دور می ‌کنید. مطمئن شوید که قبل و بعد از هر وعده غذایی، زمانی که پوشک کودک خود را عوض می ‌کنید یا هر گونه مواد شیمیایی را لمس می ‌کنید، دست های خود را بشویید.

اصول آیورودا

در کنار نکات بهداشتی مشترک بالا، آیورودا نیز می ‌تواند به حفظ بهداشت کمک زیادی کند. آیورودا بر مصرف مقدار زیادی آب برای اطمینان از عبور آزادانه حرکت و یک رژیم غذایی متعادل برای سالم ماندن به هر طریقی تاکید دارد. علاوه بر این معتقد است که روغن‌ ها و ماساژ های منظم می ‌توانند برای سلامتی مادر و کودک بسیار مفید باشند. روغن‌ های مختلفی مانند روغن کنجد، خردل و روغن نارگیل حرکت مفاصل و ماهیچه‌ ها را آزاد می ‌کند، گردش خون را افزایش می ‌دهد و ضایعات متابولیک را از بدن شما خارج می ‌کند و به طور کلی تناسب اندام شما را حفظ می ‌کند. چندین تمرین وجود دارد که می ‌توانید در طول بارداری و پس از آن روی آن ها تمرکز کنید تا سلامت و تناسب اندام خود را حفظ کنید.

این مراحل می ‌تواند شما را از عفونت دور نگه دارد و یک سبک زندگی سالم را برای کودک شما تضمین کند. علاوه بر این می ‌توانید از محصولات ارگانیک مراقبت از کودک مانند دستمال مرطوب آب که فاقد الکل یا پارابن هستند استفاده کنید.

بهداشت مادر

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی بهداشت مادر

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   بهداشت مادر  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   بهداشت مادر  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که جمعیت هایی با بار بالای مرگ و میر نوزادان، بیش از نیمی از مرگ و میر نوزادان ناشی از عفونت است که بسیاری از آن ها در زمان زایمان منتقل می ‌شوند. زایمان های مبتنی بر تسهیلات برای ارائه مراقبت های بهداشتی ایمن و با کیفیت به مادران و نوزادان در زمان زایمان ضروری است. با این حال، نوزادانی که در مراکز مراقبت های بهداشتی (HCF) در کشور های با درآمد کم و متوسط (LMIC) به دنیا می ‌آیند، به دلیل اقدامات مراقبتی غیر بهداشتی در طول زایمان و مراقبت های پس از زایمان، در معرض خطر ابتلا به سپسیس زودرس می باشند. تخمین‌ ها نشان می ‌دهد که نوزادانی که در HCF در LMIC به دنیا می ‌آیند، 3 تا 20 برابر بیش تر از نوزادانی که در مراکز کشور های با درآمد بالا به دنیا می ‌آیند، خطر ابتلا به عفونت‌ های مرتبط با مراقبت‌ های بهداشتی (HCAI) دارند. با این حال، با افزایش نسبت زنان در LMIC که در HCFs زایمان می ‌کنند، این شکاف احتمالاً افزایش می ‌یابد که فاقد پیشگیری و کنترل عفونت قوی و شیوه‌ های مدیریت بهداشت می باشند

 

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   بهداشت مادر  کرده باشیم.

 

 

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست