بیوتین را چه زمانی مصرف کنیم؟
بهترین زمان مصرف قرص بیوتین

بیوتین ویتامینی است که در تجزیه چربی ها  و پروتئین ها به بدن کمک می کند. از بیوتین به عنوان داروی جایگزین برای کمبود ویتامین ب 7 استفاده می شود، در واقع بیوتین یک ویتامین محلول در آب است که از نظر مولکولی شبیه ویتامین ب  ۷ می باشد. کمبود بیوتین در بدن می‌تواند باعث مشکلاتی همچون: سوء‌تغذیه، کاهش سریع وزن، کمبود تغذیه مواد مغذی در طولانی مدت و سایر شرایط پزشکی می شود. با توجه به اینکه در رژیم غذایی بیشتر افراد، تمام مواد ضروری مورد نیاز بدن وجود ندارد، بسیاری برای جبران این کمبود از مکمل ها و داروهای جایگزین استفاده می کنند. در ادامه به بررسی اینکه بهترین زمان مصرف قرص بیوتین چه زمانی است می پردازیم.

اما نکته مهم این است که این مکمل ها و داروهای جایگزین به هیچ وجه نباید جای مصرف غذاهای اصلی را بگیرند، بلکه  همانطور که مشخص است مکمل ها تنها کامل کننده رژیم غذایی هستند. اولین معیار برای سلامتی، داشتن یک سبک زندگی سالم است که در آن مواد ضروری بدن از طریق رژیم غذایی مصرف شود. مکمل ها برای جبران کمبود مواد مورد نیاز در رژیم غذایی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات مهم بهترین زمان مصرف قرص بیوتین

قبل از مصرف مکمل بیوتین حتماً با پزشک و یا کارشناس تعذیه صحبت کنید تا در مورد نحوه و مقدار مصرف شما راهنمایی کند. اگر شما به بیوتین حساسیت دارید، از این دارو استفاده نکنید لذا قبل از مصرف شرایط خود را برای متخصص توضیح بدهید تا در این باره شما را راهنمایی کند. هم چنین می توانید از مشاورین داروخانه آنلاین داروبیار کمک بگیرید. اگر بعد از مصرف متوجه شدید که به قرص بیوتین حساسیت دارید، مصرف را متوقف کنید. اگر شما بیماری کلیوی دارید و یا جراحی معده داشته یا سیگار می کشید، حتماً قبل از مصرف بیوتین پزشک خود را در جریان قرار بدهید. علاوه بر این افرادی که دوران بارداری یا شیردهی را سپری می کنند، حتماً با  پزشک خود درباره ی مصرف بیوتین  صحبت کنید.

برای مصرف بیوتین حتماً بر اساس دستورالعمل پزشک و اطلاعات روی بسته بندی عمل کنید به  هیچ وجه بیشتر از مقداری که پزشک توصیه می کند و یا روی اطلاعات دارویی نوشته شده است مصرف نکنید، داروخانه آنلاین داروبیار بهترین راه برای مشاوره است . برای مصرف  مایع شربت بیوتین آن را به دقت اندازه گیری کنید، سعی کنید برای مصرف از قاشق های مدرج استفاده کنید یا اگر می توانید یک دستگاه اندازه گیری دوز دارو تهیه کنید تا دیگر خیالتان بابت دقت دوز داروهای مصرفی راحت باشد.

بیوتین را چه زمانی مصرف کنیم؟

مصرف بیوتین بدون انجام آزمایش های پزشکی می‌تواند نتایج نامطلوبی را به دنبال داشته باشد. مثلاً ممکن است شما به این دارو حساسیت داشته باشید و یا با شرایط پزشکی و داروهایی که در حال حاضر به خاطر بیماری یا مشکل خاصی مصرف می کنید با بیوتین تداخل ایجاد کند و عوارض جبران ناپذیری را برای شما به دنبال داشته باشد.

نکته دیگر در مورد مصرف بیوتین این است که اگر شما یک وعده فراموش کردید دارو را مصرف کنید برای جبران آن از بیوتین اضافی استفاده نکنید. اگر مصرف دوز بعدی نزدیک بود از مصرف دوز قبلی صرف نظر کنید. مصرف زیاد از حد بیوتین به دلیل اینکه یک ویتامین محلول در آب است ممنوع می باشد زیرا می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

بهترین زمان مصرف بیوتین

بهترین زمان مصرف قرص بیوتین همراه با وعده غذایی صبحگاهی است. ماهیت محلول در آب بیوتین تضمین می کند که بدن شما آن را با سایر مواد مغذی موجود در وعده غذایی شما جذب می کند. همچنین، ویتامین B با افزایش سطح انرژی در بدن شما مرتبط است، که آن را به یک مکمل ایده آل برای روز تبدیل می کند، در صورتی که هنگام شب مصرف کنید، ممکن است خواب شما را مختل کند.
برای خرید بیوتین از داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

نحوه مصرف قرص بیوتین برای ریزش مو

ازآنجایی که عوارض و مضررات مصرف قرص بیوتین خیلی نادررخ می دهد، پزشکان و متخصصان تاکید زیادی بر محدود کردن این ویتامین ندارند و مقادیری که درادامه به آن هامیپردازیم را برای سنین مختلف تعیین و کافی می دانند:

محدوده سنی میزان مصرف قرص بیوتین
نوزادان ۰ تا۱۲ ماهه ۷ میکروگرم به طور روزانه
کودکان ۱ تا ۳ ساله 8 میکروگرم به طور روزانه
کودکان ۴ تا۸ ساله 12 میکروگرم به طور روزانه
کودکان ۹تا ۱۳ ساله 20 میکروگرم به طور روزانه
کودکان  ۱۴تا ۱۸ساله 25 میکروگرم به طور روزانه
۱۸به بالا و مادران باردار 30 میکروگرم به طور روزانه
مادران شیرده 35 میکروگرم به طور روزانه
  •  به طورکلی می توان گفت که درافراد بالای ۱۲سال روزانه ۱عدد قرص بیوتین میتوان با مایعات میل کرد.

قرص بیوتین برای چه مواردی می باشد؟

بیوتین یک نوع ویتامین محلول در آب می باشد که قسمتی از گروه ویتامین های B است. بیوتین به تولید کردن آنزیم های گوناگون بدن کمک می کند که برای متابولیسم بدن، گوارش، اعصاب و عملکرد قلب و عروق بسیار مفید و موثر می باشد. از دیگر خواص بیوتین می توان به سلامت پوست ، مو و ناخن اشاره کرد.

چنان چه فردی بیوتین موردنیاز بدن خود را تامین نکند، دچار ریزش مو می شود. اما با مصرف بیوتین از ریزش مو در امان هستید. همچنین اگر ناخن های شکننده ای دارید، می توانید از قرص بیوتین برای ناخن خود و تقویت آن استفاده کنید که بسیار موثر است.

به طور روزانه هرفردبالای ۱۲ سال میبایست بین۳۰ تا۱۰۰میکروگرم بیوتین دریافت کند که تامین کردن این میزان بیوتین از راه تغذیه و موادغذایی غیرممکن است، به همین دلیل پزشکان برای تامین بیوتین موردنیاز بدن و پیشگیری از عواقب آن مانند ریزش مو و شکنندگی ناخن ها درکنار تغذیه مناسب، استفاده قرص بیوتین را نیز پیشنهادمی کنند.

فواید قرص بیوتین

  • سبب کاهش یافتن کلسترول بد و افزایش یافتن کلسترول خوب در بدن.
  • کاهش دادن قند خون درمبتلایان به دیابت.
  • تامین ویتامین بیوتین مورد نیاز بدن.
  • کمک به بهبود و حفظ سلامت مو و ناخن.
  • کمک و بهبود سوخت وساز بدن.
  • کاهش التهاب و استرس در فرد.

لیست پربازدیدترین محصولات بیوتین عبارت انداز:

قرص بیوتین 1000 ایکس مارت

قرص بیوتین 1000 میکروگرم ایکس مارت به عنوان یکی از با فروش ترین ، با صرفه ترین و با کیفیت ترین مکمل های بیوتین به سلامت پوست ، رشد طبیعی مو و استحکام ناخن ها کمک مهمی می کند و در مدیریت و کنترل قند خون موثر واقع شده است.

 

مشاهده قیمت بیوتین 1000 ایکس مارت

قرص بیوتین 1000 میکروگرم پاد جندی شاپور

قرص بیوتین جندی شاپور یک محصول فوق العاده است که به سلامت پوست، مو و ناخن کمک شایانی می‌کند. از دیگر ویژگی های این محصول کمک به جلوگیری از ریزش مو است.

مشاهده قیمت بیوتین 1000 جندی شاپور

کپسول بیوتین پلاس دوبیس

کپسول بیوتین پلاس دوبیس در حفظ و تقویت پوست، مو و ناخن موثر است. این کپسول با پشتیبانی از ساخت کراتین در موها باعث رشد فولیکول های مو میشود. ناخن های ضعیف، نازک بوده و به راحتی شکسته میشوند. فایده دیگر بیوتین در حفظ سلامت، افزایش استحکام و مقاومت ناخن هاست. مادران و خانم های باردار در این دوران به علت تجزیه سریع عنصر بیوتین، بیشتر در معرض کمبود این ویتامین قرار می گیرند. لذا دریافت این ویتامین اهمیت ویژه ای دارد.

مشاهده بیوتین پلاس 4500 دوبیس