تفاوت ال آرژنین ایرانی با خارجی چیست؟
تفاوت ال آرژنین ایرانی با خارجی چیست؟

ال آرژنین یکی از بهترین مکمل ها برای بهبود عملکرد بدن است که قبل از تمرینات ورزشی، مصرف آن توصیه می شود. این مکمل، از انواع بی رقیب می باشد که تاثیرات مثبت زیادی بر روی عملکرد بدن افراد دارد و یکی از مکمل های بدنسازی پرطرفدار شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم به تفاوت ال آرژنین ایرانی با خارجی پرداخته و نکات مهمی درباره قرص ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی در اختیار شما قرار دهیم.

قرص ال آرژنین چیست؟

ال آرژنین جزء آمینواسیدهای ضروری برای بدن است که به ساخت پروتئین در بدن کمک می کند. مقداری از این آمینو اسید در تمامی غذاهایی که میل می کنید، وجود دارد. مصرف قرص ال آرژنین سبب به جریان انداختن خون در رگ ها می شود. به همین دلیل علاوه بر بدنسازان، بیماران قلبی، عروقی و اشخاصی که دچار مشکلات نعوظ هستند، از آن استفاده می کنند.

مزایای قرص ال آرژنین چیست؟

قرص ال ارژنین فواید زیادی در بدن به همراه دارد. از جمله مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

●کاهش فشار خون

●کاهش وزن

●کمک به افزایش حجم عضلات

●تقویت و بهبود سیستم ایمنی بدن

●کمک به افزایش تولید اسپرم

●تحریک کردن ترشح هورمون رشد

●افزایش سرعت ریکاوری

●کاهش بیماری های قلبی

●افزایش دادن عملکردهای ورزشی در ورزشکاران

تفاوت ال آرژنین ایرانی با خارجی؟

تفاوت ال آرژنین ایرانی با خارجی؟

بسیاری از افراد تصور دارند که قرص ال آرژنین خارجی کیفیت بهتری نسبت ال آرژنین ایرانی دارند و تمایل بیشتری به خرید نمونه خارجی آن دارند. در حالی که این تصور نادرست می باشند و نمونه ایرانی قرص ال آرژنین در ایران، توسط بهترین کارشناسان و متخصصان تولید شده و از مواد اولیه با کیفیت ساخته می شود.

بیشتر بخوانید:  چگونه عوارض مصرف مکمل های بدنسازی را به حداقل برسانیم؟

در پاسخ به این سوال که قرص ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی باید گفت، برخی از افراد فکر می کنند چون نمونه خارجی این قرص قیمت بالاتری دارد، بنابراین از کیفیت زیادی نیز برخوردار است. ولی قیمت بالای محصول خارجی به دلیل این که با ارز خریداری شده است و وارد کشور می شود، بدیهی است که قیمت بیشتری از نمونه ایرانی داشته باشد. بنابراین به طور کلی تفاوت قرص ال آرژنین ایرانی با خارجی بسیار ناچیز می باشد.

پس توصیه ما به شما این است که از یک برند معتبر خرید خود را انجام دهید که مشتریان زیادی از آن راضی هستند، چه ال آرژنین ایرانی و چه خارجی، مکمل مورد نظر خود را خریداری و استفاده کنید.

قرص ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی

برای اینکه بدانیم قرص ال کارنیتین ایرانی بهتره یا خارجی، به مقایسه ال آرژنین ایرانی با خارجی میپردازیم:

مشخصات هلث اید یورو ویتال
مقدار ال آرژنین 1000 mg1000 mg
کشور سازندهانگلستانایران
تعداد در بسته3060
کارایییکسان
عوارض جانبییکسان
مقدار مصرف1 تا 2 عدد2 عدد
تداخل دارویییکسان
مقایسه قیمت63000176000

 

چرا بدن به مصرف قرص ال آرژنین نیاز دارد؟

همانطور که در ابتدای مطالب نیز توضیح دادیم، ال آرژنین از آمینواسیدهای ضروری می باشد که سبب کمک به عملکردهای مختلف بدن می شود.

مصرف این آمینواسید برای افراد سالم نیمه ضروری است. زیرا مقادیر زیادی از آن از طریق رژیم غذایی و سنتز کلیه به دست می آید. در تمام غذاهای پروتئینی به استثناء ژلاتین این مکمل وجود دارد.

دلیل نیاز بدن ما به ال آرژانتین عبارت اند از:

بیشتر بخوانید:  آیا پروتئین وی باعث ریزش مو می شود

●به کلیه در دفع مواد زائد بدن کمک می کند.

●سیستم ایمنی و هورمونی بدن را تقویت می کند.

●رگ های خونی را شل کرده و سبب آرامش آن ها می شود.

●به بهبود و التیام زخم ها کمک می کند.

فواید قرص ال آرژنین برای ورزشکاران چیست؟

اگر به صورت تخصصی تر به فواید این دارو برای ورزشکاران بپردازیم، فواید زیر را شامل می شود:

●تسریع ریکاوری: بدنسازانی که در طی انجام فعالیت های ورزشی سنگین دچار خستگی می شوند و برای ریکاوری خود به چند روز زمان نیاز دارند، از قرص ال آرژنین برای سرعت بخشیدن به ریکاوری خود استفاده می کنند. زیرا این دارو سبب تولید اکسید نیتریک شده و جریان خون در بافت ها را ارتقا می دهد. در نتیجه سبب آرامش عضلات می شود.

●بهبود استقامت و کاهش خستگی: مصرف آرژنین در ورزشکاران استقامتی سبب می شود که اکسیژن به بافت عضلات وارد شود. انتقال اکسیژن از طریق خون موجب عدم احساس خستگی و انجام دادن ورزش به مدت طولانی می شود.

●افزایش چربی سوزی: قرص ال آرژنین سبب کاهش چربی های بدن می شود. به همین دلیل به ورزشکاران توصیه می شود علاوه بر مصرف قرص لاغری، مکمل ال ارژنین را نیز مصرف کنند.

هم چنین این مکمل سبب استفاده از چربی ها به عنوان منبع انرژی می شود. زیرا سطح اسید چرب غیر اشباع و گلیسرول در بدن را افزایش می دهد.

آیا عوارض قرص ال ارژنین خارجی با ایرانی متفاوت است؟

با این که این مکمل دارای فواید و مزایای بسیاری است و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر عوارض آن اعلام نشده است، ولی باید به صورت درست مصرف شود. زیرا برخی افراد با مصرف نادرست مکمل ال آرژنین ممکن است که به نفخ و شکم درد دچار شوند.

هم چنین ممکن است این مکمل با مصرف برخی داروها اختلال داشته باشد. مانند داروهای کاهش فشار خون، داروهای قلبی و داروهای درمان کننده اختلال نعوظ. علاوه بر این، زنان در دوران بارداری وشیردهی نباید از این مکمل مصرف نمایند و در صورت استفاده، به پزشک خود اطلاع دهند. بنابراین مهم نیست که ال آرژنین خارجی باشد یا ایرانی، هر کدام از اینها در صورت مصرف صحیح امکان بروز عوارض را دارند.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان مصرف گلوتامین برای حجم

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد تفاوت ال آرژنین ایرانی با خارجی، اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان قرار دادیم. امیدواریم تمامی توضیحات ارائه شده برای شما مفید بوده و نکات لازم در این خصوص را کسب کرده باشید.

ال آرژنین از مکمل های پرطرفدار و محبوب در بین بدنسازان است. هم چنین جزء اسید آمینه های نیمه ضروری برای بدن می باشد که می توان هم آن را به صورت مکمل مصرف کرد و هم به طور طبیعی از رژیم غذایی دریافت نمود. غذاهایی که ال آرژنین در آن ها به صورت غنی موجود است شامل پروتئین های گیاهی و حیوانی می شود. به طور کلی ال آرژنین علاوه بر فواید بسیاری که برای ورزشکاران و بدنسازان دارند، سبب بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری ها می شود.

علاوه بر موارد مذکور، آثار مثبت زیادی در بدن افراد دارد و به همین دلیل مصرف آن به تمامی افراد توصیه می شود. هم چنین نمونه خارجی و ایرانی قرص ال آرژنین شاید تفاوت های ناچیزی با هم داشته باشند، ولی در کل یکی بوده و حتی می توان گفت نمونه ایرانی این مکمل، با بهترین مواد اولیه ساخته می شود‌. دلیل قیمت بالای نمونه خارجی این محصول به معنای کیفیت بالای آن از نمونه ایرانی نیست، نمونه خارجی به دلیل این که با ارز خریداری می شود؛ قیمت بالاتری نسبت به محصول ایرانی دارد.