تفاوت گینر با پروتئین وی چیست؟
تفاوت گینر و وی چیست؟

امروزه مکمل های بدنسازی با توجه به محبوبیت باشگاه های بدنسازی، طرفداران زیادی پیدا کرده است. ولی در مصرف این مکمل ها باید دقت کرد و با ویژگی های هریک آشنا شد، تا سبب رسیدن به تناسب اندام شوند. ولی بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن ویژگی های مکمل هایی مانند گینر و پروتئین وی، یکی از آن ها را به عنوان مکمل مصرف می کنند. به همین دلیل در این مقاله به تفاوت گینر و وی پرداخته ایم.

تفاوت گینر با پروتئین وی

معرفی پروتئین وی

پروتئین وی از صنعت فرآوری شیر و پنیر تولید شده است. شیر دارای دو نوع پروتئین کازئین و وی می باشد ولی پروتئین وی از هضم و جذب سریع تری در بدن برخوردار می باشد. این نوع پروتئین به دلیل هضم و جذب سریع در بدن، محبوبیت بیشتری نسبت به پروتئین کازئین دارد.

انواع پروتئین وی:

پروتئین وی شامل سه نوع کنسانتره، ایزوله و هیدرولیزه می باشد.

●پروتئین وی کنسانتره: این مکمل از میزان ۲۵ تا ۸۰ درصد پروتئین تشکیل شده است و باقیمانده حجم آن متشکل از چربی، مواد معدنی، رطوبت می باشد.

مقدار پروتئین موجود در مکمل وی کنسانتره به غلظت مواد تشکیل دهنده آن، بستگی دارد.

●پروتئین ایزوله: خالص ترین پروتئین وی، پروتئین ایزوله است که از ۹۰ درصد پروتئین تشکیل شده و تقریبا فاقد لاکتوز می باشد. در این مکمل، چربی به مقدار بسیار ناچیزی وجود دارد.

●پروتئین هیدرولیزه: این نوع پروتئین دارای جذب بالایی بوده و مصرف آن دارای هیچ گونه واکنش آلرژی زایی نمی باشد.

کاربرد پروتئین هیدرولیزه در مکمل های ورزشی و محصولات پزشکی است.

برای خرید پروتئین وی اصل از داروخانه آنلاین داروبیار وارد شوید.

بیشتر بخوانید:  مهم ترین تاثیر و فواید گینر که باید بدانید

معرفی گینر

این نوع مکمل جزء مکمل های پرطرفدار و محبوب بوده و از کربوهیدرات، پروتئین و چربی تشکیل یافته است. بر اساس درصد ترکیبات، دارای کاربردهای گوناگونی می باشد.

انواع گینر:

●گینر وزن: بر خلاف بسیاری از افراد که هدفشان کاهش وزن است، بسیاری از اشخاص نیز هستند که همواره از وزن پایین خود ناراضی بوده و در صدد افزایش وزنشان هستند.

مکمل گینر وزن برای افرادی که می خواهند وزن خود را افزایش دهند و دچار کمبود وزن هستند، مناسب می باشد.

این نوع مکمل از مقدار زیادی کربوهیدرات تشکیل شده است که سبب کمک به وزن گیری می شود.

●گینر حجم: این نوع مکمل سبب عضله سازی و افزایش حجم توده عضله شده و به همین دلیل ورزشکارانی که به دنبال افزایش حجم عضله های خود هستند، از آن مصرف می کنند.

گینر حجم از کربوهیدرات، پروتئین و چربی تشکیل یافته است ولی مقدار پروتئین بیشتر از کربوهیدرات است.

در موارد بسیاری به گینرها، ترکیبات مختلفی مانند ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و… اضافه می کنند تا کارکرد آن افزایش پیدا کند.

برای خرید گینر اصل در داروخانه آنلاین داروبیار وارد شوید.

تفاوت گینر با پروتئین وی

گینر یا پروتئین وی

فرق گینر با وی شامل موارد زیر می شود:

●تفاوت گینر و وی از نظر مقدار پروتئین: گینر حجم نسبت به پروتئین وی، از مقدار زیادی کربوهیدرات و چربی تشکیل یافته و دارای پروتئین کم تری است.

پروتئین وی دارای حجم زیادی پروتئین بوده و دارای مقدار اندکی چربی و کربوهیدرات می باشد.

●پروتئین وی سبب رشد عضله بدون چربی می شود: گینر علاوه بر عضله سازی، سبب افزایش وزن می شود. بنابراین بهتر است افرادی که قصد افزایش حجم عضله خود بدون توده چربی دارند، پروتئین وی را مصرف کنند.

بیشتر بخوانید:  چرا مزه پروتئین وی شیرین است؟

●گینر شامل مقدار زیادی درشت مغذی ها است: گینر از مقادیر زیادی درشت مغذی ها نظیر کربوهیدرات، پروتئین و چربی ساخته شده است ولی پروتئین وی شامل مقادیر زیادی پروتئین است‌.

پروتئین وی سبب تامین کالری اضافی برای بدن نمی شود ولی گینر سبب کاهش وزن نیز می شود.

تفاوت گینر با وی از نظر زمان مصرف:

افرادی که سخت وزن می گیرند، بهتر است از گینر مصرف کنند. زمان مصرف گینر باید قبل و یا بعد از تمرینات ورزشی باشد.

اگر قصد دارد گینر را قبل از تمرینات ورزشی مصرف کنید، ۱ ساعت قبل از شروع آن، گینر را میل کنید.

اگر می خواهید بعد از انجام تمرینات ورزشی، گینر را استفاده کنید؛ بلافاصله بعد از تمام شدن ورزش آن را مصرف کنید.

پروتئین وی را می توانید هر زمان که بخواهید میل کنید. در وعده های غذایی، بعد از تمرین، روزهای استراحت و… قابل مصرف می باشد.

هم چنین اگر ویتامین وی را بعد از انجام تمرینات ورزشی استفاده کنید، به ماهیچه کمک می کند تا مواد مغذی ضروری جهت بازسازی بافت ها و ماهیچه ها با سرعت بیشتری به بدن رسیده و سبب رشد توده عضلانی بدون چربی می شود.

پروتئین وی یا گینر؟

پروتئین یا گینر

بر اساس تفاوت های بیان شده، می توان به این نتیجه رسید که پروتئین وی از چربی و کربوهیدرات کم تری تشکیل یافته است و سالم تر از گینر است. هم چنین پروتئین وی عوارض کمتری از گینر دارد. ولی به طور کلی انتخاب و مصرف هر یک از مکمل های پروتئین وی و گینر بستگی به هدف شما و فیزیک بدنی تان دارد. اگر قصد دارید که حجم عضلاتتان افزایش یافته و هم وزن شما بیشتر شود، از مکمل گینر استفاده کنید. در صورتی که می خواهید ماهیچه های بدون چربی داشته باشید و ریکاوری شما به سرعت انجام شود، بهتر است از مکمل ویتامین وی مصرف کنید.

بیشتر بخوانید:  عوارض مکمل تقلبی

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی تفاوت گینر و وی پرداختیم. همان طور که گفته شد می توان به طور کلی به این نتیجه رسید که افرادی که مایل به افزایش وزن و عضله سازی هستند، از مکمل گینر استفاده کنند، زیرا این مکمل سبب ایجاد کالری بیشتری در بدن می شود. و کسانی که می خواهند توده عضلانی بدون افزایش چربی داشته باشند، از پروتئین وی استفاده کنند. زیرا از مقدار زیادی پروتئین تشکیل شده و کالری به همراه ندارد.

بنابراین در انتخاب و مصرف هر یک از مکمل های مزبور باید هدف خود از بدنسازی را مشخص کنید و سپس از هر یک از مکمل های گینر و ویتامین وی استفاده کنید. هم چنین توصیه می شود در این زمینه با مربی ورزشی خود نیز مشورت کنید و از راهنمایی های ایشان نیز استفاده کنید. امیدواریم که شما عزیزان اطلاعات کافی را به دست آورده و توانسته باشیم راهنمایی های لازم را در اختیار شما همراهان قرار دهیم. مشاورین داروخانه آنلاین داروبیار به صورت رایگان به شما مشاور تخصصی برای انتخاب هر یک از مکمل های بدنسازی میدهند.