جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

جلوگیری از مکیدن کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی جلوگیری از مکیدن کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف   جلوگیری از مکیدن کودک  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   جلوگیری از مکیدن کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

کودک شما مکیدن انگشت شست خود را متوقف نمی ‌کند؟ به فرزندتان کمک کنید این عادت را برای همیشه ترک کند.

تسکین دهنده با مکیدن شست

رابرت اندرسون، متخصص اطفال می ‌گوید: «مکیدن برای نوزادان بسیار طبیعی است. بسیار رایج است که آن ها از انگشتان شست یا انگشتان خود به عنوان بخشی از کار های روزمره ی خود برای یافتن آرامش و تسکین خود استفاده می ‌کنند. اندرسون می ‌گوید در چند ماه اول زندگی، یا حتی زودتر، کودک می ‌تواند به عنوان راهی برای به خواب رفتن، آرام شدن یا احساس خوب بودن به مکنده انگشت شست تبدیل شود.

در این مرحله نه تنها مکیدن انگشت شست یا سایر انگشتان رایج است، بلکه از نظر رشد و گفتار کودک نیز بی ضرر تلقی می ‌شود. با این حال، سؤالی که بیش تر والدین از خود می ‌پرسند این است که تا چه زمانی باید ادامه داشته باشد؟ آیا زمانی که کودک برای پیش دبستانی آماده می ‌شود باز هم باید انگشت شست خود را بمکد؟

کودکانی که مکیدن شست را ترک نمی ‌کنند

مری هیز، دندانپزشک اطفال می ‌گوید: «معمولاً، کودکی که در محدوده 2 تا 4 سالگی قرار دارد، مهارت‌ های مقابله ای فراتر از مکیدن شست یا انگشت، مانند رشد زبان را شروع می ‌کند. هیز می ‌گوید این مهارت های مقابله ای، جایگزین نیاز کودک به مکیدن انگشت شست یا انگشت می ‌شود. اما برای برخی از کودکان، مکیدن شست یا مکیدن انگشتی دیگر سخت‌ تر است، که این می ‌تواند منجر به مشکلاتی برای دهان در حال رشد آن ها شود.

هیز می ‌گوید: «ما قبلاً فکر می ‌کردیم تا زمانی که کودک در زمان رشد دندان‌ های دائمی خود مکیدن را متوقف کند، تأثیر کم تری روی دهان و فک خواهد داشت. اکنون، تحقیقات نشان می ‌دهد که مکیدن انگشت شست یا انگشتی دیگر می ‌تواند حتی در سنین پایین‌ تر (از 2 تا 4 سالگی) تأثیر بگذارد.

هیز، دیپلمات و عضو آکادمی دندانپزشکی اطفال آمریکا، می ‌گوید که مکیدن به طرفین فک بالا و بافت نرم سقف دهان فشار می ‌آورد. در نتیجه، فک بالا می ‌تواند باریک شود و باعث می ‌شود که دندان ها از بالا به پایین به درستی به هم نرسند. اگر چه این مشکل را می ‌توان با بریس برطرف کرد، اما می ‌تواند باعث مشکلات گفتاری مانند لب شود که ممکن است نیاز به اصلاح در درمان داشته باشد.

اثرات طولانی مدت مکیدن انگشت شست به همین جا ختم نمی ‌شود. چنان چه کودک کراس بایت داشته باشد (وضعیتی که در آن دندان های بالا و پایین به درستی به هم نمی ‌رسند)، می ‌تواند آن را بدتر کند. یک سوراخ شست در سقف دهان که از مکیدن ایجاد می ‌شود، می ‌تواند باعث شود دندان های پشت دهان بیش ترین جویدن را به خود بگیرند. این باعث عدم تعادل در سراسر دندان ها می ‌شود و ساختار دهان و فک را در حالی که با کودک در حال رشد هستند تحت تاثیر قرار می ‌دهد.

هیز می ‌گوید: «ترفند این است که با کودک کار کنید تا وابستگی او به مکیدن شست یا مکیدن انگشت را کاهش دهید، قبل از این که مهارت مقابله به عادت تبدیل شود.

جلوگیری از مکیدن کودک

چگونه مکیدن را مهار کنیم

وقتی کودک شما به سن پیش دبستانی می ‌رسد، ممکن است وسوسه انگیز باشد که هر بار که شروع به مکیدن می ‌کند، انگشت شست او را از دهانش بیرون بیاورد، به خصوص چنان چه فکر می ‌کنید ممکن است روی رشد و تکامل دندان ها و فک او تأثیر بگذارد. اما ممکن است بخواهید مقاومت در برابر این اصرار را در نظر بگیرید و از یک استراتژی متفاوت استفاده کنید.

جن برمن روانشناس خانواده می ‌گوید: «این یک فعالیت خود آرام بخش است. این مهم است که به خاطر داشته باشید که شما فرزندی نخواهید داشت که با مکیدن انگشت شست خود به دانشگاه برود.

برمن می ‌گوید بزرگسالان نمی ‌دانند که بزرگ شدن چقدر برای کودکان اضطراب ‌انگیز است و مکیدن انگشتان شست آن‌ ها یک فعالیت آرامش ‌بخش است که می ‌تواند به کاهش اضطراب آن ها کمک کند. بنابراین چنان چه کودک شما به پیش دبستانی نزدیک می ‌شود و هنوز در حال مکیدن است، در این جا نحوه ی برخورد صحیح با آن آورده شده است:

  • برمن می گوید، سعی کنید مدت مکیدن انگشت شست وی را به اتاق خواب یا خانه محدود کنید. به او توضیح دهید که این یک فعالیت در رختخواب در زمان چرت زدن و در شب است.
  • آن را به یک تقابل تبدیل نکنید. اندرسون می ‌گوید: «به فرزندتان نگویید که دیگر نمی ‌توانید شست خود را بمکید. سعی کنید او را درک کنید و زمانی که انگشت شستش را نمی ‌مکد به جای انتقاد از او، وی را تحسین کنید.
  • با کودک خود در مورد مکیدن شست یا مکیدن انگشت صحبت کنید. برمن می ‌گوید: «به فرزندتان کمک کنید تا بفهمد وقتی آماده ترک این عادت است، شما در آنجا خواهید بود تا کمک کنید. او در نهایت نزد شما می ‌آید و به شما می گوید: “مامان، من دیگر نمی خواهم شستم را بمکم”، چرا که تو به او قدرت داده ای تا به آن جا برسد.”
  • چنان چه فرزندتان بعد از صدمه دیدن یا آسیب دیدگی سعی کرد شست یا انگشتانش را بمکد، او را منع نکنید. برمن می ‌گوید: «او باید در منطقه ی راحتی خود باشد و با این منع ها، فقط به او آسیب بیش تری وارد می ‌کنید.
  • خود آگاهی را با فرزندتان تمرین کنید. هیز می ‌گوید: «وقتی فرزندتان شست خود را می ‌مکد، از او بپرسید، آیا می ‌دانید که اکنون شست خود را می ‌مکید؟» “چنان چه او نه گفت، به او کمک کنید تا آن را تشخیص دهد و چنان چه به آن نیاز داشت، راه دیگری برای آرام کردن او پیدا کنید.”
  • از چیز های بد مزه ای که برای توقف مکیدن شست و مکیدن انگشت به بازار عرضه می ‌شود استفاده نکنید. برمن می ‌گوید: «این کار بیرون کشیدن فرش از زیر فرزند شماست و این عادلانه نیست.”
  • راه های خلاقانه ای بیابید تا به فرزندتان کمک کنید بفهمد در حال بزرگ شدن است و روزی دیگر انگشت شست خود را نمی ‌مکد.
  • دستکش را به عنوان راه حلی برای مکیدن شست یا انگشت امتحان نکنید. اندرسون می ‌گوید: “این فقط آن ها را ناامید می ‌کند و باعث اضطراب بیش تر می ‌شود. احتمالا، آن ها به اندازه ی کافی بزرگ هستند که فقط آن را در بیاورند، و در نتیجه، آن ها فقط می خواهند بیش تر بمکند.”
  • به یاد داشته باشید که کودک زمانی که خوب و آماده باشد به دلیل نیاز به مکیدن شست یا مکیدن انگشت رشد می ‌کند. برمن می ‌گوید: «در حالی که ممکن است والدین آن را دوست نداشته باشند، اما بهتر است آن را به حال خود رها کنیم. بچه ها در نهایت آن را رها می ‌کنند.”

جلوگیری از مکیدن کودک

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   جلوگیری از مکیدن کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   جلوگیری از مکیدن کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   جلوگیری از مکیدن کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که مکیدن انگشت در خردسالی کاری طبیعی است اما بزرگسالان نمی ‌دانند که بزرگ شدن چقدر برای کودکان اضطراب ‌انگیز است و مکیدن انگشتان شست آن‌ ها یک فعالیت آرامش ‌بخش است که می ‌تواند به کاهش اضطراب آن ها کمک کند. بنابراین چنان چه کودک شما به پیش دبستانی نزدیک می ‌شود و هنوز در حال مکیدن است، بهتر است برخورد صحیحی با آن داشته باشید.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   جلوگیری از مکیدن کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست