در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

جینکوگل-Ginkogol

شناسه محصول:
شناسه محصول:
دسته بندی: مکمل ‌دارویی
تولید کننده: GOLDARU
فروشنده: داروبیار
37,000 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

مشخصه ها: درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی - درمان کم شدن حافظه و یا اختلالات ادراکی، سرگیجه، وزوز گوش، سردرد، اضطراب، افسردگی و خستگی - بهبود اختلالات عروقی محیطی، زوال عقل (آلزایمر)

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
جینکوگل-Ginkogol
نقد و بررسی

مشخصه ها: درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی - درمان کم شدن حافظه و یا اختلالات ادراکی، سرگیجه، وزوز گوش، سردرد، اضطراب، افسردگی و خستگی - بهبود اختلالات عروقی محیطی، زوال عقل (آلزایمر)

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

مشخصه ها:

- درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی

- درمان کم شدن حافظه و یا اختلالات ادراکی، سرگیجه، وزوز گوش، سردرد، اضطراب، افسردگی و خستگی

- بهبود اختلالات عروقی محیطی، زوال عقل (آلزایمر)

موارد مصرف:

درمان اختلالات و علائم ناشی از محدودیت گردش خون مغزی و زوال عقل

شرایط نگهداری:

در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید تگهداری شود.

روش مصرف:

روزی سه مرتبه، هر بار یک تا دو قرص با کمی آب میل شود.

هشدار مصرف:

در بیماران تحت درمان با داروهای ضد انعقاد یا ضد پلاکتی با احتیاط مصرف شود.

توضیحات:

- مواد مؤثره: برگ جینگوبیلوبا دارای گلیکوزیدهای جینکگو فلاون یا هتروزیدهای جینکگو (مولکول فلاونوئید متصل به قند)، چندین مولکول ترپنی (جینکگولیدها و بیلوبالید) و اسیدهای ارگانیک می باشد. سه فلاونوئید عمده گیاه جینگوبیلوبا عبارتند از کورستین، کامپفرول و ایزورهامتین و سایر فلاونوئیدها عبارتند از پروانتوسیانیدین ها (هیدروکاتشین) بیلوبتین، جینکگتین (Ginkgetin) و ایزوجینکگتین وکاتشین، بیفلاونوئیدها، جینکگو لیک اسیدها و استرول ها.

- آثار فارماکولوژی:

1- آثار متضاد فعال کننده پلاکت (Platlet-Activating Factor PAF) :PAF یک فسفولیپید اتری است که توسط پلاکت ها، بازوفیل ها، منوسیت ها و ماکروفاژها تشکیل می شود. یک عامل شدید الاثر ایجاد کننده تراکم پلاکتی و القا کننده علائم آنافیلاکسیی سیستمیک است. جینکگولیدها از عوامل متضاد اختصاصی PAF هستند. آثار آن ها پایا بوده و بعد از مصرف خوراکی به سرعت استقرار می یابد و حتی با مقادیر زیاد 120 میلی گرم از مخلوط جینکگولید عوارض جانبی نشان نمی دهد. مقادیر زیاد از دگرانوله شدن سلول های ماستوسیت پیشگیری می کند و بدین علت در درمان ماستوسیتوز سیستمیک مؤثر است. جینکگولیدها به طور نسبی قادر به مقابله با تنگی نفس ناشی از PAF و آنتی ژن ها است.

2- آثار روی ایسکمی و گردش خون: جینکولیدها ضایعات متابولیکی ناشی از ایسکمی مغزی که به طور تجربی ایجاد می شود را پیشگیری کرده و حتی مصرف آن یک ساعت بعد از ظهور آسیب موجب بهبودی می شود. در انسداد قلبی تجربی اندازه انفارکشن را کاهش می دهد و تجویز قبلی جینکگولید می تواند ارتیمی ناشی از ایسکمی قلبی تجربی را متوقف کند. بیلوبالید یک اثر محافظتی شدید روی اعصاب علیه ضایعات ناشی از ایسکمی نشان می دهد. عصاره استاندارد شده گیاه جینکگو ضایعات مغزی ناشی از ایسکمی و هیپوکسی را کاهش می دهد. در یک مطالعه مقایسه ای روی قربانیان سکته مغزی، تزریق داخل وریدی عصاره استاندارد شده جینکگو فعال تر از داروهای مشابه عمل نموده و گردش خون مغزی را تأمین می نماید.

3- اثر ضد اکسیدان: فلاونوئیدهای عصاره جینکگو رادیکال های آزاد را معدوم نموده و پراکسیداسیون لیپیدها و نکروزه شده هپاتوسیت ها را در Rat شدیدتر از ترپن لاکتون ها در این ویترو پیشگیری می کند. عصاره جینکگو بسیاری از گونه های اکسیژن فعال مانند هیدروکسیل و رادیکال های سوپر اکسید که در مراحل سلولی پراکسیداسیون لیپید دخالت دارند را از بین می برد. عصاره جینکگو به علت اثر ضد اکسیدانی ضایعات بعد از زمان ایسکمی و مرگ سلولی را در سلول های نرونی مغز Rat پیشگیری کرده و ضایعات مرفولوژیکی شبکیه که بعد از آزاد شدن لیپو پراکسید مشاهده می شود را متوقف نموده و یا کاهش می دهد.

4- اثر روی حافظه و یادگیری: شواهد موجود تأیید کننده این امر هستند که عصاره جینکگو دارای خاصیت افزایش دهنده حافظه در حیوانات آزمایشگاهی و انسان می باشد. در 8 فرد سالم در یک آزمایش دوسوکور، کنترل شده با گروه پلاسبو معلوم شد که تجویز عصاره جینکگو یک ساعت قبل از انجام تست به طور قابل ملاحظه ای حافظه کوتاه مدت را افزایش می دهد. همچنین نشان داده شده است که عصاره جینکگو اعمال ادراکی مغزی را افزایش می دهد.

5- تجارب بابینی: نارسایی مغزی و سکته های مغزی: نارسایی مغزی (به غیر از علت مغزی عروقی) به طور مطلق یک اختلال پزشکی نبوده و الزاماً همراه با تغییرات پاتولوژیک نمی باشد. بلکه مجموعه ای از علائم همراه با اختلالات فکری است که ناشی از افزایش سن می باشد و بسیاری از افراد کهن سال را که الزاماً مبتلا به زوال عقل یا سکته مغزی نیستند تحت تأثیر قرار می دهد.

نارسایی مغزی به شکل 12 عارضه در افراد مسن تظاهر می کند: اشکال در تمرکز حواس و حافظه، فراموشی، اغتشاش روانی، فقدان انرژی، خستگی، کاهش انجام فعالیت های جسمی، خلق افسرده، اضطراب، سرگیجه، وزوز گوش و سر درد. این علائم ممکن است همراه با علائم مقدماتی زوال عقل به شکل آلزایمر (نوع با تحلیل عصبی) یا آنفارکتوس چند جهته (نوع عروقی) باشد. فرآورده های گیاه جینکگو در درمان علائم فوق الذکر همه مؤثر هستند. در انسان، تزریق داخل وریدی عصاره جینکگو گردش خون مغزی را در 70% بیماران بین سنین 30 و 50 سالگی به میزان 30% افزایش می دهد و این میزان با 70% افزایش در افراد 50 ساله تا 70 ساله مقایسه گردید. مضافاً اینکه زمان رسیدن به اثر حداکثر در افراد مسن کوتاه تر بود. نشان داده شده است که عصاره جینکگو متابولیسم مغزی را در حیوانات آزمایشگاهی افزایش داده و در مقابل ضایعات هیپوکسیک ناشی از ایسکمی محافظت می نماید. نارسایی کغزی در 112 بیمار (متوسط سن 70-50 سال) تحت درمان با عصاره برگ جینکگو (120 میلی گرم/روز) برای مدت یک سال علائمی مانند سر درد، سرگیجه، کاهش حافظه کوتاه مدت


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها