داروهایی که برای کرونا تجویز می شود؟
داروهایی که برای کرونا تجویز می شود؟

همان طور که می دانید امروزه تمام جهان با بیماری منحوس کرونا دست به گریبان است در واقع این بیماری نزدیک به سه سال است که در جهان به وجود آمده و تا به حال جان افراد بسیار زیادی را گرفته است. بنابراین قطعا شما هم با آن آشنایی دارید و تاکنون به آن مبتلا شده اید یا نه عزیزانتان را در این زمینه از دست داده اید. اما با گذشت زمان و انجام تحقیقات بیش تر در مورد این بیماری راه های مختلفی برای درمان و کاهش علائم آن به کار گرفته شد برای مثال دارو هایی مورد استفاده قرار گرفت که تاثیر بسزایی در این زمینه داشتند. امروز هم ما می ‌خواهیم به دارو هایی که برای درمان یا کاهش علائم کرونا تجویز می شود اشاره نمود این از این رو دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در این زمینه به طور کامل بیابید.

انواع داروهای درمانی کرونا

بیماری کرونا در واقع ویروسی است که با ورود به بدن ابتدا گوش و حلق و بینی را درگیر می کند و می تواند به ریه هم نفوذ نموده و در تنفس اختلال ایجاد نماید از این رو دارو هایی که برای درمان کرونا مورد استفاده قرار می ‌گیرند باید تاثیر مستقیمی بر این نواحی بگذارند به طور کلی دارو هایی که برای درمان کرونا مورد استفاده قرار می گیرند به شرح زیر می باشند:

  • از جمله دارو هایی که برای درمان کرونا مورد استفاده قرار می گیرد دگزامتازون است.
  • رمدسیویر از جمله دارو های درمان کرونا به حساب می آید.
  • از دیگر داروهایی که میتوان برای درمان کرونا استفاده نمود اکتمرا می باشد.
بیشتر بخوانید:  ویتامین های ضروری بدن در بدن ساخته نمی ‌شوند!

اکنون شما با سه نوع داروی درمانی کرونا آشنا شدید البته نحوه مصرف آن ها و چگونگی تاثیر آن ها در بدن از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود.

تاثیر دگزامتازون بر درمان کرونا

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که دگزامتازون چه تاثیری بر درمان کرونا دارد و آیا همه بیماران کرونایی می توانند از دگزامتازون استفاده کنند؟ در پاسخ به چنین سوالی باید گفت تنها پزشک متخصص می تواند تشخیص دهد که بیمار کرونایی در چه مرحله ای قرار دارد و برای این مرحله دگزامتازون لازم و ضروری است یا خیر. در واقع اگر بیماری کرونا ریه را درگیر کرده باشد و اختلالات تنفسی در فرد به وجود آورده باشد بهترین کار در چنین شرایطی تزریق آمپول دگزامتازون هر ۱۲ ساعت یا هر ۸ ساعت می باشد. اما اگر بیمار کرونایی تنفسی سالم و اکسیژن خون بالایی داشته باشد نیازی به استفاده از دگزامتازون نخواهد داشت. به طور کلی بلافاصله پس از ابتلا به کرونا به هیچ عنوان دگزامتازون مصرف ننموده و حتماً به پزشک مراجعه کنید تا در صورت تشخیص برای شما تجویز کند.

مصرف داروهای گیاهی برای درمان کرونا

با گذشت زمان و ابتلاء افراد بیش تر به انواع سویه های کرونا پزشکان و متخصصان به روش ‌های مختلفی برای درمان این بیماری دست یافتند یکی از این روش ها استفاده از دارو های گیاهی می باشد. در واقع داروهای گیاهی شامل همه گیاهان می‌شود و تنها گیاهان دارویی محدودی هستند که به عنوان درمان کننده پیشنهاد شده و تاثیر خود را نشان داده اند بنابراین پزشکان طب سنتی در این زمینه پیش قدم شده و با ترکیب این دارو های گیاهی سعی در درمان کرونا داشته اند به طوری که شربت های گیاهی برای درمان سرفه های کرونایی بسیار مفید واقع شده است. گیاهان دارویی شامل پالمینامیر و موکوزیفت و سالیراویرا و کو ایران امین و کووکسیر پارس و الگارد و غیره می شود. البته که مصرف خودسرانه هیچ یک از آن ها نیز توصیه نمی شود.

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی

خرید داروهای ضد کرونا

با معرفی دارو های ضد کرونایی که در واقع برای درمان کرونا به کار گرفته می‌ شوند اولین سوالی که به ذهن شما می رسد این است که این داروها را از کجا می توان تهیه کرد قطعاً هر کسی می داند که انواع داروها را می توان از داروخانه تهیه نمود اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که داروهای درمانی کرونا بدون نسخه به فروش نمی رسند و شما برای خرید و تهیه آن ها باید حتماً به پزشک مراجعه نمایید تا پزشک در صورت تشخیص برای شما آن ها را تجویز نماید و در این صورت با مراجعه به داروخانه با نسخه پزشک می توانید به راحتی آن ها را خریداری نمایید. بنابراین مصرف خودسرانه دارو های درمانی کرونا غیرممکن خواهد بود زیرا از ایجاد عوارض بیش تر جلوگیری به عمل می آورد.

داروهایی که برای کرونا تجویز می شود؟