داروهای مفید برای کم خونی
داروهای مفید برای کم خونی

داروهای مفید برای کم خونی

حتماً می ‌دانید که کم خونی چه نوع بیماری است در واقع خون در بدن انسان همواره در حال گردش است و کمبود آهن در خون مانع از تامین بدن می شود بنابراین مشکلات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت بنابراین اگر زمانی احساس خستگی بیش از اندازه و سرگیجه و رنگ پریدگی و تنگی نفس کس را احساس کردید بهتر است که آزمایش بدهید و در صورت کم خونی و کاهش آهن خون برای مصرف دارو های مفید و درمانی کم خونی اقدام کنید. البته کم خونی علائم دیگری هم دارد و ممکن است در دراز مدت به قسمت های دیگر بدن آسیب برساند بنابراین باید حتماً مورد درمان قرار گیرد که برای درمان آن دارو های مختلفی تجویز می شود امروز هم داریم به دارو های مختلفی که جهت درمان کم ‌خونی مورد استفاده قرار می ‌گیرند اشاره نماییم از این رو دعوت می کنیم که با داروخانه آنلاین داروبیار همراه باشید.

برای درمان کم خونی چه داروهایی تجویز می شود؟

برای درمان کم خونی چه داروهایی تجویز می شود؟

حتماً می دانید که یکی از بدترین و زجر آور ترین علائم کم خونی در بدن سردرد های مکرر و مشدد می باشد. بنابراین اگر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و مشخص شود که دچار کم خونی شده اید قطعاً دارو های مختلفی را برای شما تجویز می کند این دارو ها شامل موارد زیر می باشند:

  • یکی از مهم ترین دارو هایی که برای کم خونی شدید مورد استفاده قرار می گیرد آمپول های ونوفر است.
  • قرص فیفول از جمله دارو های مفید برای کاهش کم خونی می باشد.
  • در زمینه درمان کم خونی می توان مصرف قرص های اسید فولیک را نام برد.
  • قرص فروس سولفات که به قرص آهن هم معروف است از جمله داروهای درمانی کم خونی می باشد.
  • حتما در زمینه قرص های کم خونی قرص اکتی آیرون را می شناسید.
بیشتر بخوانید:  دوز سوم و چهارم واکسن کرونا چی بزنیم؟

نحوه تاثیر گذاری دارو های کم خونی

قطعاً شما هم از شدت کم خونی و علائم آن با خبر هستید بنابراین اگر بخواهید برای درمان این نوع بیماری به پزشک مراجعه کنید و پزشک برای شما دارو های مختلف کم خونی را تجویز نماید مطمئن باشید که بلافاصله تاثیر خود را نخواهد گذاشت بنابراین برای مشاهده تاثیرات دارو های کنترل کننده کم خونی باید صبور باشید تا این قرص ها و داروهای به مرور زمان تاثیرات مثبت خود را بگذارند. در واقع با مصرف هر یک از دارو های نام برده بدن شما کم کم آهن مورد نیاز خود را جذب می کند و پس از آن در بدن مقدار آهن بیش تر شده و از کم خونی نجات می یابد. بنابراین با یک آزمایش می توان به مقدار آن در بدن پی برد و برای کنترل میزان آن تلاش نمود البته که مصرف مواد دیگر هم در جذب آهن تاثیر گذار است که باید به آن ها نیز دقت کنید.

نحوه مصرف داروهای کم خونی

نحوه مصرف داروهای کم خونی

اینکه شما کدام دارو را برای مصرف کم خونی انتخاب کنید بستگی به نظر پزشک تان دارد در واقع این پزشک است که تعیین می کند شما از کدام قرص و دارو استفاده کنید اما نحوه مصرف قرص ها و دارو های که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای مثال آمپول ونوفر یکی از تاثیرگذار ترین داروهای درمان کم خونی است که به صورت تزریق در سرم مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان قرص های دیگر باید حتماً به هنگام میل نمودن غذا مورد استفاده قرار گیرند زیرا ممکن است با معده خالی دچار درد معده شوید بنابراین توصیه نمی شود. هم چنین نحوه مصرف قرص ها و دارو های آهن بهتر است با نوشیدنی ها و غذاهایی استفاده شود که جذب آن را افزایش دهند بنابراین توصیه می کنیم از ویتامین c و ویتامین ب به هنگام مصرف دارو های کم خونی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  داروهای مفید برای رفلاکس معده

نحوه تشخیص کم خونی و مصرف قرص آهن

قطعاً با داشتن چند علائم از نشانه هایی که خدمتتان گفته شد نمی توان به وجود کم ‌خونی پی برد تنها راه تشخیص دقیق و قطعی کم خونی دادن یک آزمایش خون است. در واقع پزشک با تجزیه و تحلیل آزمایش خون شما به کم خونی پی خواهد برد و برای تجویز دارو اقدام خواهد نمود. علاوه بر این موضوعات بهتر است که بدون تشخیص پزشک به مصرف قرص آهن و داروهای کم خونی نپردازید زیرا ممکن است دچار عوارض خطرناک و جبران ناپذیر آن شوید. علاوه بر این موضوعات مصرف سر خود قرص آهن ممکن است باعث ایجاد رسوب آهن در بخش های مختلف بدن شود که می تواند بسیار خطرناک واقع شده و در نهایت منجر به اغما و کاهش ضریب هوشی شود.