در داروخانه ها به کاندوم چه بگوییم؟
در داروخانه ها به کاندوم چه بگوییم؟

در داروخانه ها به کاندوم چه بگوییم؟

در کشور ما خرید کاندوم به دلیل شرایط اجتماعی و فرهنگی که همه ما نسبت به آن آگاه هستیم کار چندان راحتی نیست و به یک دغدغه مهم برای افراد تبدیل شده است، به گونه ای که ممکن است به دلیل وجود  این مشکلات و دغدغه های ذهنی که برای خرید این محصول در کشور ما وجود دارد افراد در استفاده از کاندوم برای انجام رابطه جنسی خود پشیمان می شوند. این موضوع می‌تواند برای سلامت جامعه ما مضر باشد. بسیاری از افراد سوال می کنند که هنگام مراجعه به داروخانه برای خرید کاندوم چه بگوییم؟  افراد می‌خواهند بدانند که نام علمی کاندوم در داروخانه ها چیست؟ و دلیل این پرسش هم فقط پیدا کردن راهی جایگزین برای  گفتن هنگام خرید کاندوم از داروخانه ها  است، راهی که بدون استفاده از واژه یا کلمه کاندوم بتوانید به فروشنده بفهمانید که به  کاندوم نیاز دارید. ما در این مقاله به این سوال جواب میدهیم با ما همراه باشید.

مشکلات و دغدغه های خرید کاندوم در ایران

  • خجالت کشیدن بابت گفتن مدل کاندوم مد نظر و پرسش درباره انواع کاندوم های موجود در داروخانه
  • خجالت کشیدن برای مطرح کردن موضوع خرید کاندومدر داروخانه به این دلیل که اینکه دوست ندارید کسی متوجه شود شما دارید کاندوم می خرید.
  • خجالت کشیدن برای پرسیدن این سوال که چه مدل کاندومی برای شما مناسب است.
بیشتر بخوانید:  آیا اسپری دندان برای تاخیری عوارض دارد؟

نام علمی کاندوم

 باید بگویم که نام علمی کاندوم در داروخانه ها همان کاندوم است و نام  دیگری ندارد، لذا به دنبال نام علمی برای این محصول نباشید. اما یک خبر خوب وجود دارد و آن هم این است که راهی وجود دارد که شما در داروخانه ها بدون استفاده از کلمه کاندوم بتوانیم منظور خود را به فروشنده برسانید. علاوه بر این با این روش حتی می توانید مدل و نوعی را که می خواهید را هم به فروشنده بگویید. د در ادامه راهنمای خرید کاندوم از داروخانه ها را بیان می کنیم با ما همراه باشید.

برای خرید کاندوم از داروخانه دو حالت وجود دارد اینکه شما اصلاً از مطرح کردن این موضوع خجالت  خجالت نمی‌کشید انواع کاندوم را میشناسید و میدانید که به چه مدلی نیاز دارید در این حالت به راحتی می توانید از داروخانه ها خرید کنید. اما راهنمای دوم برای افرادی است که در حالت دوم قرار دارند، یعنی هم خجالت می کشند و هم نام کاندوم مورد نیاز خود رانمی دانند؛  این افراد نمی دانند که باید به چه سبکی به فروشنده بفهمانند که به  کاندوم و چه نوع کاندومی نیاز دارند. در اقدام اول شما باید بدانید که کاندوم ها انواع مختلفی دارند، و برای خرید کاندوم باید خودتان از قبل را بشناسید و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید کنید. اقدام دوم، بعد از شناخت انواع کاندوم های موجود، شما برای خرید کاندوم از داروخانه باید اسم شرکت تولید کننده کاندوم و اسم مدل مورد نظر به یاد داشته باشید. کاندوم ها در ایران توسط چند شرکت معروف ایرانی تولید می شوند و برای هر کدام  مدل ها و طرح های مختلف وجود دارد. با گفتن اسم شرکت یا برند موجود فروشنده متوجه می‌شود که شما به کاندوم نیاز دارد با گفتن اسم مدل در کنار اسم برند مدل کاندوم مورد نظر هم برای فروشنده روشن می شود.بنابراین برای خرید کاندوم ابتدا باید انواع کاندوم های موجود را بشناسید و نام شرکت تولیدکننده و برند مورد نظر را به یاد داشته باشید و هنگام خرید از داروخانه نام شرکت و برند را ذکر کنیم با گفتن نام شرکت و برند احتمالاً مسئول داروخانه متوجه می‌شود که شما به کاندوم و چه نوع کاندومی نیاز دارید. در ادامه چند تا از معروف ترین مدل های کاندوم را معرفی می کنیم:

بیشتر بخوانید:  علائم حساسیت به کاندوم و راه‌های درمان آن

در داروخانه ها به کاندوم چه بگوییم؟

انواع کاندوم

 معمولاً افراد با توجه به سلیقه ی خود از یکی از انواع کاندوم ها استفاده می کنند:

  • کاندوم های ساده و کلاسیک

کاندوم های ساده و کلاسیک برای افرادی مناسب است که فقط برای جلوگیری از بارداری ناخواسته یا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های جنسی قصد استفاده از کاندوم دارد.

  • کاندوم های تاخیری

 افرادی که دچار زود انزالی هستند یا دوست دارند رابطه ی طولانی تری را تجربه کنند، می توانند از کاندوم تاخیری استفاده کنند. که برای پیشگیری از بیماری و بارداری ناخواسته هم مناسب هستند.

  • کاندوم های خاردار

 افرادی که هنگام رابطه جنسی لذت جنسی خانم برایشان اهمیت دارد و یا شریک جنسی  انها خیلی دیر به ارگاسم می رسد، می‌توانند از کاندوم خاردار استفاده کند که باعث تحریک بیشتر بانوان و ایجاد رابطه زناشویی فوق‌العاده می شود و برای پیشگیری از بیماری و بارداری هم مناسب هستند.