جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

دستگاه فشار خون

دستگاه فشار خون

یکی از بیماری‌هایی که هر فردی می‌تواند در طول زندگی خود با آن دست و پنجه نرم کند، بیماری فشار خون است. در حالت طبیعی اگر در معرض استرس یا فعالیت‌های سنگین ورزشی قرار گیرید، فشار خون شما افزایش می‌یابد اما گاهی اوقات فشار خون حتی در حالت استراحت و نشسته هم بالا یا پایین بوده و این موضوع خطرناک است. این دسته از افراد باید همیشه فشار خون خود را به صورت مرتب چک کرده و در صورت بروز مشکل به پزشک مراجعه کنند.

دستگاه‌های فشار خون در سه دسته کلی جای می‌گیرند:

  1. دستگاه فشار خون جیوه‌ای: همانطور که از نام دستگاه فشار خون جیوه‌ای پیداست، برای اندازه گیری فشار خون در آن از یک ستون جیوه استفاده می‌شود. با حرکت جیوه و عقربه‌ها می‌توانید فشار خون خود را بر روی دستگاه مشاهده نمایید. این دستگاه دارای دقت قابل قبولی است و احتمال بروز خطا در آن ناچیز است اما از آنجایی که جیوه می‌تواند برای انسان سمی باشد، اغلب افراد ترجیح می‌دهد از دستگاه‌های فشار خون دیگر استفاده کنند.
  2. دستگاه فشار خون دیجیتال: جدیدترین نوع دستگاه‌های فشار خون، دستگاه فشار خون دیجیتال است که خود به دو نوع بازویی و مچی تقسیم می‌شود. این دستگاه بر روی مچ یا بازو بسته شده و به صورت خودکار فشار خون را اندازه گیری می‌کند. استفاده از دستگاه های دیجیتال برای همه افراد راحت است و برای اندازه گیری فشار خون در منزل، جز بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.
  3. دستگاه فشار خون عقربه‌ای: احتمالا تا به حال با مراجعه به کلینیک یا پزشک، با این نوع از دستگاه فشار خون برخورد داشته‌اید. در دستگاه فشار خون عقربه‌ای، فشار هوا عقربه قرار گرفته بر روی صفحه را تکان داده و پس از تثبیت عدد، متوجه فشار خون خود خواهید شد.

پیش از استفاده از دستگاه فشار خون حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید تا با تمامی نکات مرتبط با راه اندازی یا استفاده از دستگاه آشنا شوید. دقت داشته باشید که اندازه گیری فشار خون پس از خوردن غذاهای چرب یا فعالیت‌های فیزیکی سنگین توصیه نمی‌شود زیرا بدن باید در حالت آرامی قرار داشته باشد تا فشار خون واقعی اندازه گیری شود.

خرید دستگاه اندازه گیری فشار خون

برای خرید دستگاه فشار خون از طریق داروخانه آنلاین داروبیار در همین برگه اقدام نمایید.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست