سایز بندی کاندوم، انتخاب سایز کاندوم

فروش کاندوم با سایز بندی کاندوم از گذشته های دور انجام می شود ولی به دلیل این که اغلب، کاندوم ها در سایز متوسط به فروش می رسند، در زمان خرید توجهی به آن نمی شود. باید بدانید که سایز کاندوم، بسیار مهم می باشد و باید در زمان خرید آن، اطلاعات کافی در زمینه سایز کاندوم داشته باشید. زیرا کاندوم هایی که سایز کوچکتری از سایز شما دارند، با خطر پارگی همراه هستند. همچنین کاندوم های بزرگتر از سایز شما نیز موجب لغزش آن و کاهش لذت جنسی می شوند. از این جهت، در این مقاله قصد داریم، اطلاعاتی در زمینه سایز بندی کاندوم به شما همراهان گرامی ارائه دهیم. پس همراه داروخانه آنلاین داروبیار باشید.

آیا کاندوم سایز دارد؟

اغلب اقایان تصور می کنند که هر کاندومی برایشان مناسب است. زیرا ادعا دارند که کاندوم خاصیت کشسانی داشته و مناسب هر فردی با هر سایز آلت تناسلی هستند. ولی این باور غلط بوده و در واقع کاندوم ها فری سایز نیستند. به طور کلی، کاندوم دارای سایزبندی است و در سایزهای مختلفی، تولید و به بازار عرضه می شود. یکی از مواردی که اهمیت سایز بندی کاندوم را نشان می دهد، این است که اگر کاندوم سایز کوچکی داشته باشد، در زمان رابطه پاره می شود. بالعکس این قضیه نیز ثابت شده است و اگر کاندوم بزرگتر از سایز فرد انتخاب شود، لیز خورده و می افتد.

بیشتر بخوانید:  راهنمای تغذیه کودکان و اطفال

نکته مهتر این است که اگر سایز کاندوم را مناسب با سایز خود انتخاب نکنید، در معرض ابتلا به بیماری های مقاربتی و بارداری ناخواسته قرار می گیرید.

سایز کاندوم کجا نوشته می شود؟

سایز کاندوم کجا نوشته می شود؟

معمولا سایز کاندوم بر روی بسته بندی آن و به شکل اعداد و حروف انگلیسی نوشته می شود. کلمه width به معنای عرض و کلمه length به معنای طول کاندوم است. می توانید با دانستن سایز آلت خود و کاندوم مناسب برای خود، در زمان خرید از فروشنده بخواهید تا اطلاعات مندرج بر روی محصول را برای شما بیان کند. برای خرید کاندوم در داروخانه آنلاین داروبیار می توانید ابتدا با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید بهترین خرید را انجام دهید.

سایز بندی کاندوم بر چه اساسی انجام می شود؟

کاندوم ها در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ عرضه می شوند که سایزبندی آن براساس طول و قطر آلت می باشد. توجه داشته باشید که این سایز بر اساس اندازه آلت تناسلی در حالت نعوذ کامل است. انواع برندهای کاندوم ممکن است سایزبندی متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل در جدول سایزبندی نوع دیگری را نمایش میدهد.

قطر یا عرض کاندوم:

سایز استاندارد بین ۴.۴۴۵ تا ۵.۰۸ سانتی متر

سایز بزرگ بیشتر از ۵.۰۸ سانتی متر

سایز کوچک کمتر از ۴.۴۴۵ سانتی نتر

طول کاندوم:

درصورتیکه طول کاندوم بیشتر از سایز فرد باشد، در زمان نزدیکی به صورت مرتب از روی آلت لیز خورده و مشکلات بسیاری را به وجود می آورد.

استاندارد بین ۱۸.۴۱۵ تا ۱۹.۸۱۲ سانتی متر

کوچک بین ۱۷.۷۸ تا ۱۹.۸۱۲ سانتی متر

بیشتر بخوانید:  آیا اسپری دندان برای تاخیری عوارض دارد؟

بزرگ بین ۱۸.۴۱۵ تا ۲۰.۵۷۴ سانتی متر

جدول سایزبندی کاندوم

سایز طول (برحسب میلیمتر) عرض (برحسب میلیمتر)
کوچک 160 44
متوسط 200 50
بزرگ 200 53

چگونه سایز کاندوم مناسب انتخاب کنیم؟

همانطور که در بالا اشاره نمودیم، سایز بندی کاندوم براساس طول و قطر آلت انجام می شود‌. به همین دلیل، باید طول و قطر آلت خود را در زمان نعوذ اندازه گیری کنید‌.

محاسبه طول:

محاسبه طول را باید در زمان نعوذ کامل انجام دهید. پس با استفاده از یک خط کش یا متر دستی، نسبت به اندازه گیری استخوان شرمگاه تا نوک آلت اقدام کنید.

اندازه گیری قطر:

برای اندازه گیری قطر آلت، یک نخ یا متر دستی نرم را برداشته و آن را به دور ضخیم ترین قسمت آلت بپیچید. سپس آن را اندازه بزنید. عدد به دست آمده را بر ۲ تقسیم کرده و قطر آلت را به دست آورید.

بنابراین با داشتن این سایزها میتوانید به راحتی کاندوم مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.

اشتباهات رایج در انتخاب سایز کاندوم

ممکن است در انتخاب سایز کاندوم دچار اشتباه شده وونتوانید سایز مناسب خود را انتخاب کنید. از جمله این اشتباهات، میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اولین اشتباه در نحوه اندازه گیری آلت است. اگر فرد در حالتی که به نعوذ کامل نرسیده است، اقدام به اندازه گیری طول و اندازه آلت نماید، نمیتواند سایز مناسب خود را داشته باشد. زیرا اندازه ای که در این زمان از آلت خود می گیرد، دقیق نمی باشد.
  • از اشتباهات رایج دیگر میتوان به عدم توجه به سایزبندی برندهای مختلف، اشاره کرد. هر یک از شرکت ها، کاندوم را در سایزهای مختلفی تولید می کنند. بنابراین ممکن است که یک سایز کاندوم برای یک شرکت تحت عنوان سایز بزرگ تولید شود و شرکتی دیگر همان اندازه در سایز استاندارد خود قرار دهد.
بیشتر بخوانید:  علل افرایش احتمال سنگ کلیه در زنان

پس توصیه می کنیم در زمان خرید به سایز بندی درج شده بر روی هر یک از بسته بندی های کاندوم، توجه کنید.

  • در مواقعی ممکن است که بین دو سایز کاندوم تردید دارید و هر دوی آنها را خریداری می کنید. باید بدانید که کاندومی برای شما مناسب است که به صورت کامل روی آلت تناسلی شما را بپوشاند، تنگ نباشد و آلت را تحت فشار قرار ندهد، از روی آلت نیز سر نخورد.

با توجه به نکات گفته شده، میتوانید به راحتی اقدام به خرید کاندوم سایز مناسب خود نمایید.

نتیجه گیری

استفاده از سایز کاندوم مناسب موجب راحتی، پیشگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی و جلوگیری از بارداری ناخواسته می شود. بنابراین لازم است که اطلاعات کافی از سایز خود داشته و کاندومی متناسب با سایز خود، خریداری نمایید. استفاده از سایز بزرگتر موجب لغزش کاندوم و سایز کوچک آن سبب پارگی کاندوم می شود. پس در هر دو مورد، امکان بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی بالا می رود. پس توصیه می کنیم که در زمان خرید کاندوم، زمانی به یافتن سایز متناسب خود اختصاص دهید تا بتوانید از کارکردهای آن استفاده کنید. در این مقاله سعی نمودیم، مطالبی در زمینه سایز بندی کاندوم در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که اطلاعات کافی را کسب کرده باشید، هم چنین می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.