در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

زینگاویش سلامت گستر آرتیمان 120 میلی لیتری S.G Artiman Zingavish Syrup 120 ml

شناسه محصول:
شناسه محصول:
تولید کننده: S.G.ARTIMAN
فروشنده: داروبیار
48,000 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

شربت زینگاویش آرتیمان اکسپکتورانت و خلط آور است که حاوی عصاره های گیاهی موثر در درمان سرفه و التهابات مجاری تنفسی می باشد. ویژگی برجسته این شربت غنی شدن آن با ویتامین ث است که در التهابات تنفسی و سرماخوردگی به سیستم ایمنی کمک می کند تا در کنار سایر ع...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
زینگاویش سلامت گستر آرتیمان 120 میلی لیتری S.G Artiman Zingavish Syrup 120 ml
نقد و بررسی

شربت زینگاویش آرتیمان اکسپکتورانت و خلط آور است که حاوی عصاره های گیاهی موثر در درمان سرفه و التهابات مجاری تنفسی می باشد. ویژگی برجسته این شربت غنی شدن آن با ویتامین ث است که در التهابات تنفسی و سرماخوردگی به سیستم ایمنی کمک می کند تا در کنار سایر عوامل باعث بهبودی بیماران شود.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

ویژگی های شربت زینگاویش آرتیمان

• بدون قند و مناسب برای عموم مردم و افراد دیابتی
• اولین شربت گیاهی ضد سرفه حاوی ویتامین C
• حاوی گیاهان آویشن، زنجبیل، عشقه و ختمی
• برطرف کننده التهابات مجاری تنفسی
• کمک به تخلیه خلط سینه
• کاهش و تسکین سرفه

درباره شربت زینگاویش آرتیمان

امروزه بیماری های التهابی دستگاه تنفسی در صدر علل مراجعه بیماران به مراکز درمانی می باشد. شربت زینگاویش آرتیمان در درمان سرفه و التهابات مجاری تنفسی بسیار موثر است.

دستگاه تنفسی بدن چگونه بیمار می شود؟

مجموعه دستگاه تنفسی به طور مداوم در معرض مواجهه با آلودگی های محیطی، پاتوژن های (بیماری زا) تنفسی و توکسین هایی (سم) است که به شکل آئروسل در محیط می باشند. سیستم پاکسازی طبیعی برونش ها بسیار حساس است. چنانچه میکروب یا مواد آزار دهنده با تنفس به برونش ها وارد شود، می تواند موجب التهاب مخاطی در برونش ها گردد. این التهاب برونشیت نامیده می شود و منجر به افزایش تشکیل مخاط در برونش ها می گردد. اما مژه های ریه قادر نخواهند بود این مقادیر اضافی مخاط را به طور کامل از برونش ها بردارند. بنابراین سرفه و نفس های کوتاه ایجاد می شود. به علاوه چسبیدن مخاط در برونش ها بستری مناسب برای تولید مثل باکتری های مضر ایجاد می کند.

ترکیبات گیاهی موثر در شربت زینگاویش آرتیمان

شربت زینگاویش آرتیمان تهیه شده از عصاره های گیاهی آویشن، زنجبیل، عشقه و ختمی می باشد. تاثیرات درمانی هر کدام از عصاره ها به صورت جداگانه در درمان سرفه اثبات شده است و ترکیب این گیاهان در کنار هم موجب اثر گذاری مطلوب شربت زینگاویش آرتیمان می شود.

آویشن:

تیمول موجود در آویشن اثر ضد عفونی کننده دارد. اسانس فنلی آویشن از جمله ده اسانس معروف است که دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی و آنتی اکسیدانی است.

از مواد موثره می توان به تیمول، کارواکرول، لینالول، بورنیول، ژرانیول اشاره کرد. اثرات ضد سرفه و خلط آور شربت زینگاویش آرتیمان مربوط به روغن های فرار موجود در گیاه آویشن (نظیر تیمول و کارواکرول) می باشد که منجر به افزایش حرکات مژک های تنفسی و ترشحات مخاطی در دستگاه تنفس می شود.

ختمی:

ریشه ختمی دارای اثرات نرم کننده و آرام کننده و رفع تحریکات جلدی بوده و در موارد التهاب، سرفه های شدید، آنژین، برونشیت، بیماری هایی با منشاء التهاب، سنگ کلیه، یبوست و دل پیچه کاربرد دارد. در ریشه ختمی، فلاونوئیدها از گروه پلی فنل ها، پلی ساکاریدها و موسین ها می باشد. اخیرا نشان داده شده است که پلی ساکاریدها دارای اثر ضد سرفه و فلاونوئیدهای موجود در ریشه ختمی که در دیگر گیاهان نیز وجود دارد موجب شل شدن وابسته و غیر وابسته به آندوتلیال در شریان انسانی می شوند.

مصرف ریشه ختمی در موارد التهاب، از جمله درمان التهاب دستگاه تنفس، سرفه های تحریکی، برونشیت و بیماری هایی با منشاء التهاب سینه توصیه می شود.

عشقه یا پاپیتال:

عصاره گیاه پیچک (عشقه) موجود در شربت زینگاویش آرتیمان بعنوان یک داروی خلط آور، کاهنده التهاب مخاط مجاری تنفسی و رقیق کننده خلط شناخته شده است. بدین ترتیب قادر به کاهش تعداد سرفه ها و از آن بالاتر کاهش شدت سرفه های تشنجی می باشد.

زنجبیل:

تندی زنجبیل تازه به سبب وجود گروهی از ترکیبات فنولی به نام جینجرول ها است که از میان آن ها ۶- جینجرول از همه فراوان تر است. ریزوم (نوعی ساقه) زنجبیل حاوی ۱ تا ۴ درصد روغن فرار و اولئوزین است. با توجه به نواحی مختلف کشت زنجبیل تفاوت هایی در ترکیبات فرار آن وجود دارد. هیدروکربن هایی مثل سزکویی ترپن (عامل بوی زنجبیل)، بتا سزکویی فلاندر و … در عصاره این گیاه یافت می شود. این گیاه متابولیسم اسید آراشیدونیک را مهار می کند و ضد التهاب است.

عسل:

از عسل در فرآورده های ضد سرفه به طور مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. مزه مزه و غرغره شربت عسل برای برطرف کردن زخم های دهان و ورم گلو بسیار سودمند است. امروزه عسل در بسیاری از محصولات دارویی بعنوان ضد میکروب، ضد حساسیت، نرم کننده، ضد سرفه، خلط آور و نیروبخش مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین در ترکیب با عصاره گیاهانی مانند آویشن و گل ختمی، اثر بخشی آن چند برابر خواهد شد.

ویتامین C:

ویژگی برجسته در شربت زینگاویش آرتیمان غنی کردن آن با حضور ویتامین C است که در التهابات تنفسی و سرماخوردگی به سیستم ایمنی کمک می کند. تا در کنار سایر عوامل به بهبودی هر چه بیشتر و بهتر بیماران کمک چشمگیری کند.

سوربیتول:

سوربیتول قند الکلی است که در بدن انسان به آهستگی متابولیزه می شود که بعنوان یک داروی شیرین کننده نیز عمل می کند. این دارو به مقدار کم بعنوان منبع کربوهیدرات در فرآورده های غذایی بیماران مبتلا به دیابت و در فرآورده های بدون شکر برای جلوگیری از فساد دندان ها استفاده می شود.

ترکیبات

آویشن (%۶)، زنجبیل (%۴٫۸)، عشقه یا پاپیتال (%۱۵)، ختمی (%۱۵)، عسل، ویتامینC ، سوربیتول

چطوری مصرف کنیم

کودکان ۲ تا ۵ سال: هر ۸ ساعت یک قاشق چای خوری (۲٫۵ سی سی)
کودکان ۵ تا ۱۲ سال: هر ۸ ساعت یک قاشق مرباخوری (۵ سی سی)
بزرگسالان: هر ۸ ساعت یک قاشق غذاخوری (۱۰ سی سی)

لطفا دقت کنید

در افراد با مشکلات گوارشی شدید، هایپر تانسیون، گرفتگی مجاری صفراوی، بیماران دارای سنگ صفرا، نارسایی قلبی، درماتیت و سابقه آلرزی و حساسیت به گیاه آویشن تحت نظر پزشک مصرف گردد.
از مصرف همزمان این دارو با داروهای ضد انعقاد خون، ضدچسبندگی پلاکتی، حل کننده لخته خون، هپارین با وزن مولکولی پایین و داروهای رقیق کننده خون خودداری نمایید.
سوربیتول در بیماران مبتلا به عدم تحمل ارثی فروکتوز یا دربیماران مبتلا به عیب کار کلیه یا آسیب شدید کبد نباید مصرف شود
رسوبات داخل شربت، دلیل بر تخریب دارو یا عدم پاسخ فارماکولوژیک دارو نمی باشد.
در زنان باردار آویشن منع مصرف دارد، مگر تحت نظر پزشک معالج مصرف گردد.
دارو را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد و دور از نور نگهداری نمایید.
افراد دارای ناراحتی های قلبی و گوارشی زیر نظر پزشک استفاده نمایند.
دارو را درو از دسترس اطفال قرار دهید.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
محصولات زناشویی
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
پکیج ها