جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
طعم

نمایش 1 - 12 کالا از 12

 شیر خشک غنی شده

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی شیر خشک غنی شده  و بررسی تمام ابعاد مختلف   شیر خشک غنی شده  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   شیر خشک غنی شده  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

شیر مادر ممکن است بهترین شیر باشد، اما شواهد بیش تری وجود دارد که نشان می ‌دهد زنانی که نمی ‌توانند با شیر مادر تغذیه کنند، می ‌توانند با دادن شیر خشک‌ های غنی شده با اسید های چرب امگا 3 به نوزادانشان کمک کنند. شیر خشک های مخصوص بچه که حاوی اسید های چرب DHA و ARA هستند، بیش از یک سال است که در ایالات متحده در دسترس هستند.

در یک مطالعه جدید، نوزادان ترم (آن هایی که بعد از هفته ی سی و هفتم بارداری به دنیا آمدند) که با شیر خشک تقویت شده تغذیه شده بودند، در مقایسه با نوزادانی که با شیر خشک تغذیه شده بودند، مزایای واضحی از نظر رشد بینایی نشان دادند. در مورد دیگر، نوزادان نارس سریع تر وزن اضافه کردند و با تغذیه با شیرخشک های غنی شده رشد مغزشان افزایش یافت.

با این حال، هیچ یک از این مطالعات شیرخشک های غنی شده کودک را با شیر مادر مقایسه نکرده اند، اگر چه یکی از آن ها از نوزادان مصرف کننده شیرمادر به عنوان گروه مرجع استفاده کرد. هزینه هر دو توسط Mead Johnson Nutritionals، سازنده پرفروش‌ ترین شیر خشک تقویت‌ شده DHA یا ARA، پرداخت شد.

دکتر Eileen E. Birch که سرپرستی یکی از این مطالعات را بر عهده داشت، می ‌گوید: «این مطالعات قویاً نشان می ‌دهد که نوزادانی که کاملاً با شیر خشک تغذیه می ‌شوند، زمانی که از شیرخشک‌ های مکمل تغذیه می ‌شوند، بهتر عمل می ‌کنند. آن ها بیش تر شبیه بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می ‌شوند رشد کردند.»

اسید های چرب امگا – DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک) و ARA (اسید آراشیدونیک)، به طور طبیعی در شیر مادر وجود دارد و از سال دو هزار و دو میلادی در برخی از شیر خشک‌ های نوزادان موجود است. مطالعات قبلی نشان داده است که نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می ‌شوند، از نظر رشد مغزی در اولین سال زندگی‌شان با شیر خشک‌ های غنی شده بهتر عمل می ‌کنند.

در اولین مطالعه ای که به تازگی گزارش شده است، 103 نوزاد ترم در طول سال اول زندگی‌شان با شیر خشک غنی شده با DHA یا ARA یا شیر خشک بدون اسید های چرب تغذیه شدند. این یافته ها در شماره آوریل مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است.

به گفته نویسندگان این مقاله، حدت بینایی در نوزادانی که با مکمل DHA یا ARA دریافت می ‌شوند، در سال اول به ‌طور قابل‌ توجهی بهتر نسبت به نوزادانی بود که با شیر خشک تغذیه می ‌شدند. مطالعه قبلی توسعه بینایی در 12 ماهگی چنین مزیتی را برای مکمل DHA یا ARA پیدا نکرد. اما برچ به WebMD می ‌گوید که نوزادان در مطالعه قبلی سطوح پایین تری از این دو اسید چرب دریافت کردند.

نوزادان در مطالعه Birch با شیر خشک با 0.36 درصد DHA و 0.72 درصد ARA تغذیه شدند، که به گفته او مشابه مقداری است که اکثر نوزادان شیرمادر دریافت می ‌کنند. او توصیه می ‌کند که والدین به دنبال شیر خشک های مکمل با بالاترین سطح اسید های چرب باشند.

مطالعه دوم که در شماره آوریل مجله The Journal of Pediatrics منتشر شد، نتایج را در میان نوزادان نارس که با شیرخشک های غنی شده و غیر قوی تغذیه شده بودند، مقایسه کرد. به نیمی از نوزادان شیرخشک غنی شده، شیر خشک تجاری در دسترس داده شد که در آن DHA یا ARA از یک منبع گیاهی مانند جلبک ها، مشتق شده بود. بقیه نوزادان شیر خشک هایی با DHA یا ARA مشتق شده از روغن ماهی می ‌نوشیدند.

- شیر خشک غنی شده

تمام شیر خشک های غنی شده که اکنون در بازار وجود دارد از اسید چرب مشتق شده از جلبک استفاده می ‌کنند. نوزادانی که با شیر خشک با اسید های چرب مشتق شده از جلبک تغذیه می ‌شدند سریع تر از نوزادانی که با شیر خشک با اسید های چرب مشتق شده از روغن ماهی تغذیه می شدند تا حدود 1 سالگی وزن اضافه می ‌کردند. مشخص شد که رشد آن ها مشابه رشد نوزادان ترم است که با شیر مادر تغذیه می ‌شدند.

هر دو نوع شیر خشک مکمل نیز با رشد سریع‌ تر مغز و حرکت همراه بودند. اگر چه هر دو مطالعه جدید فوایدی را برای نوزادانی که در سال اول زندگی از شیر خشک های غنی شده تغذیه می ‌کنند نشان می ‌دهد، هنوز مشخص نیست که آیا این فواید در کودکان بزرگ تر دیده می ‌شود یا خیر. پروفسور William E. Connor، استاد تغذیه دانشگاه بهداشت و علوم اورگان، می ‌گوید شواهدی وجود دارد که نشان می ‌دهد این فواید طولانی مدت هستند.

او به WebMD می ‌گوید: «بدیهی است که ما به مطالعات بیش تری نیاز داریم که این کودکان را برای مدت طولانی تری دنبال کنند. اما به نظر می ‌رسد که این شیر خشک هایی که تا حد امکان از ترکیب شیر مادر تقلید می ‌کنند، برای کودکان مفید هستند.»

شیر خشک، همان طور که تعریف شده است، عبارت است از: یک جایگزین شیر مادر که مخصوصاً برای برآوردن نیاز های تغذیه ای نوزادان در ماه های اول زندگی تا پایان معرفی تغذیه تکمیلی مناسب است.

آیا خرید شیر خشک برای نوزادان غنی شده با آهن مهم است؟

پاسخ این سوال مثبت می باشد. کودک شما برای رشد و تکامل به آهن نیاز دارد، به خصوص در دوران نوزادی این امر بسیار ضروری است. چنان چه به نوزاد خود شیر مادر نمی ‌دهید، استفاده از شیر خشک غنی شده با آهن ساده ترین راه برای تامین این ماده ی مغذی ضروری است.

در مورد شیر خشک تقویت شده نوزاد چطور؟

برخی از شیر خشک های نوزاد با دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) و اسید آراشیدونیک (ARA) تقویت می ‌شوند. این ها اسید های چرب امگا 3 هستند که در شیر مادر و برخی غذا ها مانند ماهی و تخم مرغ یافت می ‌شوند. برخی از مطالعات نشان می ‌دهد که استفاده از DHA و ARA در شیر خشک می ‌تواند به بینایی و رشد مغز نوزاد کمک کند، اما تحقیقات دیگر هیچ فایده ای را نشان نداده است.

علاوه بر این، بسیاری از شیر خشک‌ های شیر خوار شامل پیش و پروبیوتیک‌ ها (موادی که حضور باکتری‌ های سالم در روده‌ ها را تقویت می ‌کنند) در تلاش برای تقلید از مزایای ایمنی شیر مادر هستند. مطالعات اولیه دلگرم کننده است، اما فواید طولانی مدت این مواد ناشناخته است. چنان چه در مورد تقویت شیر خشک مطمئن نیستید، از پزشک کودک خود راهنمایی بخواهید

- شیر خشک غنی شده

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی شیر خشک غنی شده

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی شیر خشک غنی شده  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد شیر خشک غنی شده  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که شیر مادر ممکن است بهترین شیر باشد، اما شواهد بیش تری وجود دارد که نشان می ‌دهد زنانی که نمی ‌توانند با شیر مادر تغذیه کنند، می ‌توانند با دادن شیر خشک‌ های غنی شده با اسید های چرب امگا 3 به نوزادانشان کمک کنند. شیر خشک های مخصوص بچه که حاوی اسید های چرب DHA و ARA هستند، بیش از یک سال می باشد که در ایالات متحده در دسترس می باشند.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   شیر خشک غنی شده  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست