جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)
طعم

نمایش 1 - 24 کالا از 58

 شیرخشک

تغذیه نوزاد با شیرخشک حساسیت های خاص خودش را دارد. آیا میدانید بهترین شیرخشک برای نوزاد، چه شیرخشکی است؟ در این بخش تصمیم داریم تا شما را با انواع شیرخشک های موجود در داروخانه ها آشنا کنیم و به شما بگوییم که مناسبترین شیرخشک برای نوزادتان، چه شیرخشکی است. با ما همراه باشید.

 

✔ مشاهده و خرید انواع محصولات مادر و کودک در داروخانه آنلاین داروبیار

 

قطعا مادری که به هر دلیلی نمی تواند به نوزاد خود شیر بدهد، به دنبال بهترین شیرخشک بازار است. این موضوع در مورد تمام افراد صدق می کنند. از آنجایی که نوزاد تازه متولد شده، حساسیت های خاص خودش را در مراقبت دارد، بنابراین بهتر است تا شیر خشکی که از آن تغذیه می کند، بهترین نوع باشد.

اگر نوزاد شما هم با شیرخشک تغذیه می کند، قطعا سوالاتی از قبیل:

o       بهترین مارک شیرخشک چیست؟

o       انواع شیرخشک کدام است؟

o       شیرخشک خارجی بهتر است یا ایرانی؟

و… در ذهن شما به وجود می آید. ما این بخش را اختصاص دادیم به بررسی کامل شیرخشک و تمامی مواردی که شامل این محصول می شود. اگر نوزاد شما هم با شیرخشک تغذیه می کند، بهتر است تا مطالب ارائه شده در این بخش را مطالعه کنید.

انواع شیرخشک را بشناسید

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ بررسی قیمت و مشخصات خرید بهترین شیرخشک بپردازیم، بهتر است تا شما را با انواع شیرخشک های در دسترس و موجود در داروخانه ها آشنا کنیم.

نیازهای بدن هر نوزاد با دیگری متفاوت است. ممکن است شما از یک شیرخشک خارجی برای تغذیه نوزادتان استفاده کنید و هیچ مشکلی برای نوزادتان پیش نیاید. اما اگر همین شیرخشک را نوزاد دیگری استفاده کند، با واکنش های آلرژیک روبرو شود. بنابراین حتما باید در انتخاب نوع شیرخشک با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید.

فرمولاسیون شیرخشک ها با یکدیگر متفاوت هستند

شیرخشک های موجود در داروخانه آنلاین داروبیار، با فرمولاسیون های متفاوتی تهیه شده اند. در واقع تفاوت اصلی شیرخشک ها با یکدیگر، قیمت و برند آنها نیست؛ بلکه در فرمولاسیون هم، با یکدیگر تفاوت هایی دارند. حال بهتر است تا انواع شیرخشک بر اساس فرمولاسیون را بشناسید.

        شیرخشک با فرمول شیر گاو

به طور کلی شیر گاو، نزدیک ترین ترکیبات را به شیر مادر دارد. بنابراین شیرخشک هایی که با فرمولاسیون شیر گاو تهیه می شوند، جزو بهترین شیرخشک های موجود در داروخانه به حساب می آیند. در فرمولاسیون این نوع شیرخشک ها تعادل مطلوبی بین مقدار پروتئین، کربوهیدرات و چربی برقرار شده است. همین فرمولاسیون خاص موجب شده تا این نوع شیرخشک ها جزو بهترین ها باشند.

        شیرخشک بر پایه سویا

همانطور که میدانید سویا یک پروتئین گیاهی است. بنابراین شیرخشکی که با فرمولاسیون سویا تهیه شده است، از پروتئین گیاهی تشکیل شده است. این نوع شیرخشک ها برای نوزادانی مناسب است که به لاکتوز موجود در شیر گاو و شیر مادر حساسیت دارند. لاکتوز نوعی قند است که کربوهیدرات اصلی موجود در شیر گاو را تشکیل می دهد. بنابراین بهترین شیرخشک برای نوزادانی که به لاکتوز شیر حساسیت دارند، شیرخشک با فرمول سویا است.

        شیرخشک بدون لاکتوز یا LF

شیرخشک بدون لاکتوز یا لاکتوز فری و یا LF شیرخشکی است که در آن لاکتوز وجود ندارد. همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، ممکن است بعضی از نوزادان به لاکتوز موجود در شیر حساسیت داشته باشند و بدن آنها نسبت به لاکتوز واکنش های آلرژیک نشان دهد. در این صورت بهترین شیرخشک برای این نوزادان، شیرخشک بدون لاکتوز است.

        شیرخشک با فرمولاسیون هیدرولیز

شیرخشک با فرمولاسیون هیدرولیز، در واقع شیرخشکی است که پروتئین آن به بخش های کوچکتری تقسیم شده باشد. این فرمولاسیون باعث هضم آسان شیر در معده نوزاد می شود. این نوع شیرخشک برای نوزادانی مناسب است که به سایر شیرخشک ها حساسیت دارند.

        شیرخشک با فرمولاسیون متابولیک

بعضی از نوزادان بیماری های مادرزادی دارند. بنابراین تغذیه آنها با حساسیت ها خاصی روبرو است. شیرخشک با فرمولاسیون متابولیک مناسب این نوزادان است که با تجویز پزشک برای آنها انتخاب می شود.

        شیرخشک حاوی پروبیوتیک

شیرخشک های حاوی پروبیوتیک، تا 6 ماه اول تولد کلیه نیازهای بدن نوزاد را تامین می کند. ترکیبات این نوع شیرخشک تقریبا شبیه شیرمادر است و می توان گفت یکی از کاملترین انواع شیرخشک، شیرخشک های حاوی پروبیوتیک هستند.

        شیرخشک با فرمولاسیون آنتی رفلاکس یا AR

رفلاکس یا برگشت اسید معده یکی از شایع ترین اختلالات گوارشی است که در نوزادان دیده می شود. این اختلال از 20 روزگی تا 90 روزگی همراه نوزاد است. حتی ممکن است گاهی نوزاد را در سنین بالاتر همراهی کند. شیرخشک های آنتی رفلاکس برای این نوزادان بهترین گزینه هستند.

        شیرخشک مخصوص نوزادان حساس

ممکن است برخی از نوزادان با مشکلاتی نظیر اسهال، عدم وزن گیری، حساسیت های پوستی، وجود خون در مدفوع و… دست و پنجه نرم کنند. تغذیه این نوزادان به دلیل شرایط خاص جسمی با سایر نوزادان متفاوت خواهد بود. به همین علت بهترین شیرخشک برای آنها، شیرخشک مخصوص نوزادان حساس است.

        شیرخشک با فرمولاسیون هایپوآلرژیک یا HA

در این نوع شیرخشک ها، پروتئین موجود در شیرگاو برای هضم آسان تر به بخش های کوچکتری تبدیل می شود. این نوع شیرخشک که برای هضم آسان تر شیر تولید شده اند، مناسب نوزادانی است که دستگاه گوارش حساسی دارند.

        شیرخشک مخصوص نوزادان نارس

نوزادانی که نارس هستند، بیشتر از سایر نوزادان به وزن گیری نیاز دارند. شیرخشک مخصوص نوزادان نارس، بهترین گزینه برای وزن گیری بیشتر است تا این نوزادان به وزن طبیعی برسند.

بهترین شیرخشک

در بخش قبلی تمامی شیرخشک های موجود را بر اساس فرمولاسیون آنها بررسی کردیم. اما آیا تا به اینجا متوجه این موضوع شدید که بهترین شیرخشک کدام است؟

طبق فرمولاسیون و شرکت سازنده، قیمت شیرخشک ها با یکدیگر متفاوت است. بهترین شیرخشک هیچ گاه گرانترین یا ارزان ترین شیرخشک موجود در داروخانه نیست. همچنین خارجی یا ایرانی بودن شیرخشک تاثیری در بهترین بودن آن ندارد. بلکه بهترین شیرخشک، باید با معده و ذائقه نوزاد شما سازگار باشد. هر نوزادی شرایط خاص خودش را دارد. بنابراین نمی توان به طور قطعی عنوان کرد که چه شیرخشکی مناسب است.

خرید شیرخشک

برای خرید شیرخشک قبل از اینکه بخواهید وارد داروخانه شوید، بهتر است تا با متخصص اطفال مشورت کنید تا شما را در این خصوص راهنمایی کند. در صورتی که متوجه شدید، نوزاد شما با خوردن شیرخشک واکنش های غیر طبیعی از خودش نشان داد، بهتر است تا فورا به پزشک مراجعه کنید.

به خاطر داشته باشید شیرخشک ها با یک استاندارد مشخص تولید می شوند. ضمنا داروخانه آنلاین داروبیار، شیرخشک ها معتبر ایرانی و خارجی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. بنابراین از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست