جست و جو در نتایج

شیشه ی شیر

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی شیشه ی شیر  و بررسی تمام ابعاد مختلف شیشه ی شیر  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی شیشه ی شیر  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

در مورد تغذیه با شیشه ی شیر

چنان چه کودک شما همیشه نمی ‌تواند مستقیماً از پستان شما تغذیه کند، ممکن است شیر مادر را با شیشه ی شیر تغذیه کنید. یا ممکن است نیاز داشته باشید که نوزاد خود را با شیر خشک تغذیه کنید که تنها جایگزین مطمئن برای شیر مادر است. قبل از این که کودک خود را با شیشه ی شیر تغذیه کنید، مهم است که بدانید چگونه تجهیزات تغذیه با شیشه ی شیر را تمیز و استریل کنید و علاوه بر این نحوه ی تهیه، نگه داری و گرم کردن شیشه ی شیر خشک را بدانید. این کمک می ‌کند تا کودک شما از عفونت در امان بماند و مطمئن شوید که کودک تغذیه ی مناسبی دارد.

جریان یافتن شیر خشک یا شیر هنگام تغذیه با شیشه ی شیر

برای آزمایش جریان شیر خشک یا شیر مادر، وقتی شیشه در دمای اتاق پر از مایع شد، آن را وارونه نگه دارید. مایع باید به طور پیوسته چکه کند اما بیرون نریزد. چنان چه برای دیدن چکه باید بطری را به شدت تکان دهید، جریان بسیار کند است؛ این یعنی ممکن است کودک شما قبل از نوشیدن آن چه نیاز دارد بخوابد.

نشتی کوچک در گوشه های دهان کودک هنگام شیر دادن جای نگرانی ندارد چرا که با بزرگ تر شدن کودک این کار متوقف می ‌شود. چنان چه در یافتن سر پستانک مناسب مشکل دارید، به جای سر پستانک کند، سراغ یک پستانک سریع تر بروید. طبیعی است که چند پستانک مختلف را امتحان کنید تا این که بتوانید مناسب شما و کودکتان را پیدا کنید.

شیشه شیر

دادن شیشه ی شیر به نوزاد

کودکتان را در آغوش بگیرید؛ بهتر است کودک شما کمی شیب داشته باشد تا هر گونه حباب هوا به سمت بالا بالا بیاید و آروغ زدن را آسان تر کند. پستانک را روی لب های کودک خود قرار دهید. کودک شما دهان خود را باز می ‌کند و شروع به مکیدن می ‌کند. گردن بطری را زاویه دار نگه دارید تا با شیر خشک یا شیر پر شود.

هنگامی که کودک شما مکیدن را متوقف کرد یا تقریباً نیمی از شیر خشک یا شیر مادر تمام شد، به آرامی شیشه ی شیر را بردارید و ببینید آیا کودک می ‌خواهد آروغ بزند یا خیر. هنگامی که کودک آروغ زدنش تمام شد، می ‌توانید شیشه ی شیر را دوباره به او بدهید. این ایده ی خوبی است که جهتی را که کودک خود به آن روبرو می ‌شود برای بخشی از غذا یا در شیر های مختلف تغییر دهید. این به تحریک حواس کودک شما به همان اندازه کمک می ‌کند.

در آغوش گرفتن، نوازش کردن و صحبت کردن با کودک در طول شیردهی به رشد و نمو کودک کمک می ‎کند. علاوه بر این فرصتی عالی برای ارتباط با کودکتان است.

وقتی کودک شیشه ی شیر را تمام نمی ‌کند یا در حین شیر خوردن به خواب می ‌رود

چنان چه کودک شما شیشه ی شیر را تمام نکرد نگران نباشید. نوزادان در قضاوت در مورد میزان نیاز خود بسیار خوب هستند، بنابراین می ‌توانید به کودک خود اجازه دهید تصمیم بگیرد که چه زمانی به اندازه ی کافی شیر خشک یا شیر مادر خورده است.

چنان چه کودک در حین شیر خوردن به خواب رفت، کودک را روی شانه ی خود بگذارید، پشت او را بمالید و سر، پا ها و شکم او را نوازش کنید. این می ‌تواند به بیدار کردن کودک شما کمک کند. تعویض پوشک یک راه خوب برای بیدار کردن کودک شما در صورت عدم موفقیت است.

قبل از دادن بقیه ی شیر خشک یا شیر مادر، صبر کنید تا کودک شما به خوبی بیدار شود. همیشه پس از یک ساعت شیر خشک یا شیر مادر باقی مانده را دور بریزید. نگه داری بطری های نیمه ی خالی برای استفاده در آینده خطرناک است چرا که پس از مکیدن بطری ها به سرعت آلوده می ‌شوند.

نوزادانی که از شیشه ی شیر تغذیه می ‌کنند، چقدر می ‌نوشند؟

نوزادان تازه متولد شده معمولاً 6 تا 8 بار در هر 24 ساعت شیر ​​می ‌خورند، اما مقدار غذا یا تعداد خوراکی که کودک شما باید داشته باشد، مشخص نیست. نوزادان مختلف مقادیر متفاوتی از شیر خشک یا شیر مادر می ‌نوشند. برخی ممکن است برخی از شیر خوردن ها را نزدیک به هم و برخی دیگر دور تر از هم داشته باشند.

شیشه شیر

برای نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می ‌شوند، می ‌توانید از نمودار روی قلع شیر خشک استفاده کنید تا ببینید چه مقدار شیر خشک در یک بطری باید درست شود، اما اطلاعات مربوط به مقدار سن برای سن در بطری های شیر خشک فقط یک راهنما است. ممکن است لزوماً مناسب کودک شما نباشد.

فقط هر زمان که کودک گرسنه است به کودک خود غذا بدهید. نشانه‌ های کودکی را خواهید دید که می ‌گویند «گرسنه هستم»؛ برای مثال، کودک شما صدای مکیدن ایجاد می ‌کند یا شروع به چرخیدن به سمت پستان یا شیشه شیر می ‌کند. علاوه بر این کودک شما با توقف مکیدن یا برگرداندن سر به شما اطلاع می ‌دهد که چه زمانی سیر شده است.

با افزایش مقدار غذای جامد که کودک شما می ‌خورد، مقدار کل شیر مادر یا شیر خشکی که کودک در روز مصرف می ‌کند کاهش می ‌یابد. مقدار شیر خشک نیز کاهش می ‌یابد چرا که کودک شما شروع به نوشیدن از یک فنجان به جای شیشه ی شیر  می ‌کند. در 12 ماهگی، زمانی که کودک شما برای شیر گاو آماده می ‌شود، کودک به طور کلی حدود 500 تا 600 میلی لیتر شیر مادر یا شیر خشک در روز می ‌خورد.

خطرات تغذیه با شیشه در رختخواب

چنان چه کودک شما به خوابیدن با شیشه ی شیر در رختخواب عادت کرده است، ممکن است کودک برای خوابیدن به آن وابسته باشد. این می ‌تواند به خواب رفتن کودک شما یا به خواب رفتن به طور مستقل را دشوار تر کند. شیر دادن با شیشه در رختخواب نیز خطرات متعددی برای کودک شما دارد.

خطرات خفگی

نوزادانی که در حین شیر خوردن با شیشه به خواب می ‌روند، می ‌توانند مایعات را به داخل ریه های خود بکشند. سپس ممکن است در آن خفه شوند یا آن را استنشاق کنند. این چیزی است که زمانی اتفاق می ‌افتد که شما چیزی را در مسیر اشتباه قرار دهید.

این برای کودک شما خطرناک تر از شما است، چرا که در بیدار شدن از خواب چنان چه چیزی در تنفس اختلال ایجاد کند، اصلا خوب نیست. احتمال این که کودک شما سرفه کند و احساس ناراحتی کند بیش تر است، اما ممکن است بخواهید به طور کامل از این خطر جلوگیری کنید.

خطر پوسیدگی دندان

چنان چه کودک شما با یک بطری شیر خشک به خواب می ‌رود، شیر خشک ممکن است به آرامی در دهان کودک چکه کند و دندان‌ ها را خیس کند و کودک را در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دهد.

شیشه شیر

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی شیشه ی شیر

در این مقاله داروبیار سعی کردیم درباره‌ ی شیشه ی شیر  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد شیشه ی شیر  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که چنان چه کودک شما همیشه نمی ‌تواند مستقیماً از پستان شما تغذیه کند، ممکن است شیر مادر را با شیشه ی شیر تغذیه کنید. یا ممکن است نیاز داشته باشید که نوزاد خود را با شیر خشک تغذیه کنید که تنها جایگزین مطمئن برای شیر مادر است. قبل از این که کودک خود را با شیشه ی شیر تغذیه کنید، مهم است که بدانید چگونه تجهیزات تغذیه با شیشه ی شیر را تمیز و استریل کنید و علاوه بر این نحوه ی تهیه، نگه داری و گرم کردن شیشه شیر خشک را بدانید. این کمک می ‌کند تا کودک شما از عفونت در امان بماند و مطمئن شوید که کودک تغذیه ی مناسبی دارد.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی شیشه ی شیر  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست