جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش 1 - 8 کالا از 8

شیر خشک ضد آلرژی (HA)

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی شیر خشک ضد آلرژی (HA)  و بررسی تمام ابعاد مختلف شیر خشک ضد آلرژی (HA)  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   شیر خشک ضد آلرژی (HA)  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

حساسیت به پروتئین شیر در نوزادان یک مشکل جدی است که هم نوزادان و هم مادران مبتلا می ‌شوند. چنان چه کودک شما به پروتئین شیر حساسیت دارد، مهم است که تعیین کنید کدام گزینه ی تغذیه به رشد او کمک می ‌کند.

آشنایی با حساسیت به پروتئین شیر در نوزادان

آلرژی به پروتئین شیر اغلب در نوزادانی اتفاق می ‌افتد که با شیر گاو تغذیه می ‌شوند. این زمانی اتفاق می ‌افتد که سیستم ایمنی بدن پروتئین شیر گاو را مضر تشخیص دهد و باعث واکنش آلرژیک شود. بر اساس یک مطالعه در سال دو هزار و شانزده میلادی که در مجله ی British Journal of General Practice منتشر شد، تا 7 درصد از نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می ‌شوند به پروتئین شیر گاو حساسیت دارند.

اگر چه در برخی موارد، ممکن است در نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می ‌شوند رخ دهد. طبق همان مطالعه ی سال دو هزار و شانزده میلادی، تا 1 درصد از نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می ‌شوند، به شیر گاو حساسیت دارند. ژن های خاصی در حساسیت به پروتئین شیر شناسایی شده است. بر اساس گزارش کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، از هر 10 کودک، 8 کودک تا سن 16 سالگی با آلرژی رشد می ‌کنند.

شیرخشک های ضد حساسیت برای نوزادانی که از شیر مادر تغذیه نمی ‌کنند و به دلیل حساسیت نمی ‌توانند شیر گاو را تحمل کنند، توصیه می ‌شود. این شیر خشک ها هیدرولیز می ‌شوند تا زنجیره‌ های پروتئینی بزرگ‌ تر را به پروتئین‌ های کوتاه‌ تر، با هضم آسان‌ تر و بالقوه ی کم تر حساسیت زا تجزیه کنند. هیدرولیز، با این حال، احتمالاً به هزینه ی فاکتور رشد تبدیل کننده ی بتا (TGF-β) و فعالیت ضد التهابی که در شیر خشک معمولی ذاتی است، رخ می ‌دهد.

خس خس یک صدای سوت غیرعادی و معمولاً بلند است که در حین تنفس، به ویژه در هنگام بازدم ایجاد می ‌شود. این صدا هنگام عبور هوا از راه های هوایی باریک تولید می ‌شود و در اثر لرزش دیواره ی راه هوایی در محل محدودیت جریان ایجاد می ‌شود. بنابراین، نشان گر باریک شدن در نقطه ای از راه هوایی، در نتیجه عفونت، التهاب یا سایر علل انسداد (به عنوان مثال استنشاق جسم خارجی) است. خس خس عمومی در نوزادان و کودکان نوپا ممکن است توسط عوامل عفونی یا آلرژی زا مختلف ایجاد شود.

شیر خشک ضد آلرژی (HA)

آسم یک بیماری مزمن است که با علائم سه گانه مشخص می ‌شود؛ خس خس سینه، سرفه و تنگی نفس. با واکنش بیش از حد راه های هوایی به دلیل التهاب همراه است. حداقل نیمی از کودکانی که در دوران نوزادی خس خس می ‌کنند از این تمایل رشد می ‌کنند. با این حال، برخی از آن ها به آسم مزمن مبتلا می ‌شوند و خطر چنین پیشرفتی با سابقه ی خانوادگی یا شخصی آتوپی افزایش می ‌یابد.

دلایل دقیق خس خس مکرر و واکنش بیش از حد راه هوایی به خوبی شناخته نشده است، اما ممکن است به عنوان پاسخی به قرار گرفتن در معرض آلرژن در افراد مستعد ایجاد شود. نوزادان ممکن است در چند ماه اول زندگی از طریق رژیم غذایی خود در معرض آلرژن ها قرار بگیرند. به طور خاص، شواهدی وجود دارد مبنی بر این که قرار گرفتن زود هنگام با شیر گاو، که حاوی آلرژن های قوی مانند بتالاکتوگلوبولین و کازئین است ممکن است با ایجاد آلرژی در نوزادان مرتبط باشد.

آلرژن ها از جمله مواد غذایی و آنتی ژن های محیطی هستند. از قرار گرفتن در معرض آلرژن های پروتئین شیر ممکن است با جایگزین کردن شیر گاو با سایر شیر خشک های ضد حساسیت در رژیم غذایی نوزاد در ماه های اولیه ی زندگی اجتناب شود:

  • شیر خشک های مبتنی بر سویا، که تا حدودی آلرژی زا هستند و ممکن است واکنش متقاطع با پروتئین های شیر گاو نشان دهند.
  • شیر خشک های هیدرولیز شده که در آن منبع پروتئین (شیر گاو، کازئین یا آب پنیر) به صورت آنزیمی هیدرولیز شده و حرارت دناتوره شده است، که منجر به مولکول های کوچک تر با پتانسیل آلرژی زایی کاهش می ‌شود.

جایگزینی شیر گاو با شیر خشک های ضد حساسیت در رژیم غذایی نوزاد ممکن است خطر ایجاد حساسیت از طریق روده ی نابالغ نوزاد را کاهش دهد و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های آتوپیک و سایر بیماری های آلرژیک را کاهش دهد.

شواهد کافی در مورد سایر فواید تغذیه با شیر مادر وجود دارد که به همه ی مادران توصیه می ‌شود که نوزاد را با شیر مادر تغذیه کنند. با این حال، همیشه برخی از زنان وجود دارند که قادر به تغذیه با شیر مادر نیستند یا ترجیح می ‌دهند از شیر مادر خودداری کنند. انتخاب شیر خشک مخصوصاً برای این مادران مهم است، به ویژه در نوزادانی که به دلیل سابقه ی خانوادگی در معرض خطر بالای آتوپی هستند.

آلرژی با حذف پروتئین شیر گاو از رژیم غذایی درمان می ‌شود. جایگزین های شیر خشک شامل شیر خشک شیر گاو هیدرولیز شده، شیر خشک مبتنی بر برنج، شیر خشک مبتنی بر سویا و شیر خشک مبتنی بر اسید آمینه است که همگی از نظر تغذیه ای جایگزین های کافی برای شیر گاو هستند. شدت علائم، ترجیح بیمار، هزینه و اثربخشی عواملی هستند که باید هنگام انتخاب یک جایگزین در نظر گرفته شوند.

تغذيه ی انحصاري با شير مادر توسط سازمان بهداشت جهاني به عنوان تنها نوع تغذيه ی شيرخواران در 6 ماه اول زندگي توصيه شده است. با اين حال، بسياري از زنان ممكن است به دلايلي از جمله مشكلات در شيردهي و نگراني مادر، تغذيه با شير مادر را با شير خشک جايگزين كنند. رایج ترین شیر خشک مورد استفاده و توصیه شده برای نوزادان، شیر گاو به عنوان منبع پروتئین است. با این حال، نوزادانی که با این شیر خشک‌ ها آشنا می ‌شوند، نسبت به نوزادانی که انحصاری با شیر مادر تغذیه می ‌کنند، بیش تر دچار آلرژی به شیر گاو (CMA) می ‌شوند.

حساسیت به شیر گاو

آلرژی به شیر گاو یکی از شایع ترین آلرژی های غذایی در نوزادان است. آلرژن های اصلی شیر گاو پروتئین های آب پنیر (α-لاکتالبومین، بتا-لاکتوگلوبولین، آلبومین سرم گاوی و ایمونوگلوبولین های گاوی) و پروتئین های کازئین (α-s1، α-s2، β-کازئین، κ-کازئین) هستند. ایمونوگلوبولین E واکنش‌ های با واسطه (IgE) در عرض 2 ساعت پس از قرار گرفتن در معرض ظاهر می ‌شوند و با علائم پوستی، گوارشی و تنفسی ظاهر می ‌شوند. واکنش‌ های غیر واسطه ‌شده با IgE کم تر شایع هستند و به‌ عنوان واکنش‌ های تاخیری، معمولاً شامل علائم گوارشی هستند؛ این ها شامل سندرم انتروکولیت ناشی از پروتئین، مدفوع خونی مربوط به پروکتوکولیت آلرژیک، یا علائم مزمن گوارشی مانند اسهال و عدم رشد است.

شیر خشک ضد آلرژی (HA)

درمان با حذف

درمان با استفاده از حذف شیر گاو از رژیم غذایی منجر به بهبودی در هشتاد و پنج درصد از نوزادان می ‌شود. کسانی که با هر مقدار از شیر خشک تغذیه می ‌شوند، نیاز به یک شیر خشک جایگزین دارد. جایگزین‌ ها شامل پروتئین هیدرولیز شده شیر گاو، پروتئین برنج یا سویا هیدرولیز شده و شیر خشک مبتنی بر اسید آمینه است.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی شیر خشک ضد آلرژی (HA)

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی شیر خشک ضد آلرژی (HA)  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد شیر خشک ضد آلرژی (HA)  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که شیرخشک های ضد حساسیت برای نوزادانی که از شیر مادر تغذیه نمی ‌کنند و به دلیل حساسیت نمی ‌توانند شیر گاو را تحمل کنند، توصیه می ‌شود. این شیر خشک ها هیدرولیز می ‌شوند تا زنجیره‌ های پروتئینی بزرگ‌ تر را به پروتئین‌ های کوتاه‌ تر، با هضم آسان‌ تر و بالقوه ی کم تر حساسیت زا تجزیه کنند. هیدرولیز، با این حال، احتمالاً به هزینه ی فاکتور رشد تبدیل کننده ی بتا (TGF-β) و فعالیت ضد التهابی که در شیر خشک معمولی ذاتی می باشد، رخ می ‌دهد.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی شیر خشک ضد آلرژی (HA)  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست