جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش 1 - 15 کالا از 15

همه چیز درباره مواد ضد عفونی کننده

امروزه استفاده از انواع مواد ضد عفونی کننده برای تمیز کردن و میکروب زدایی از دست ها و بسیاری از سطوح مکان های مختلف و شلوغ رواج دارد. در این میان افراد باید دقت کنند که یک محلول و یا مایع ضد عفونی کننده مناسب را تهیه کنند تا به خوبی بتوانند از آنها استفاده کنند، به طوری که به سطوح و دست ها آسیبی وارد نشود.

همان طور که همه می دانیم دست­ها روزانه با اشیاء و سطوح مختلفی در تماس هستند و ممکن است آلودگی های تمام سطوح را به خود جذب کنند. به همین دلیل دست ها بهترین راه انتقال ویروس ها به بدن هستند و باید با استفاده از محلول های الکلی و غیر الکلی به تمیز کردن آنها پرداخت.

در این میان در بازار محلول ها و مایعات زیادی برای تمیز کردن دست ها و سطوح مانند اسپری ها، پدهای بهداشتی و ژل های ضد عفونی کننده موجود می باشد.
بررسی محلول ضد عفونی کننده

برخی از محلول های میکروب زدا، الکلی می باشند و دارای ترکیبات مختلف شیمیایی از قبیل الکل، متانول، فرمالئید، آب اکسیژنه، اتانول و … هستند.

به همین دلیل افراد در هنگام خرید هر محلول ضد عفونی کننده ای، ابتدا باید به برند و نوع آن توجه کنند و هدف از خرید خود را معین کنند که آیا محلول را برای تمیز کردن و از بین بردن میکروب های دست خریداری می کنند و یا می خواهند از آن محلول برای تمیز کردن سطوح بهره بگیرند.

افراد بعد از مشخص کردن این موارد باید از محلول های آماده و یا غیر آماده استفاده کنند. محلول های آماده توسط کمی آب رقیق شده اند و آسیب کمتری به دست ها و سطوح وارد می کنند. اما محلول های غلیظ آماده نیستند و باید به آنها آب اضافه کرد تا کمی رقیق شوند که آسیب کمتری به پوست دست ها وارد شود.

افراد چنانچه که قصد استفاده از محلولضد عفونی کنندهدست به شکل مایع را دارند، باید از یک نوع مایع ضد عفونی کننده دست استفاده کنند که بوی نامطبوعی نداشته باشد و دارای ماندگاری بالایی باشد.

استفاده از انواع این محلول ها به مرور زمان می توانند به پوست افراد مختلف به خصوص کودکان آسیب وارد کنند و پوست آنها را خشک کنند و در مواردی هم که افراد پوستی حساس دارند، استفاده مداوم از محلول های میکروب زدا سبب می شود، پوست افراد دچار عفونت شود و بافت های آن آسیب ببیند.

اما چنانچه افراد قصد دارند از این محلول ها برای ضد عفونی کردن سطوح مکان های مختلف استفاده کنند، باید ابتدا دقت کنند که محلول خریداری شده دارای مقدار زیادی از الکل باشد تا به خوبی محیط های مختلف به خصوص محیط های درمانی را ضد عفونی کند و سطوح مختلف آن مکان ها را از شر ویروس ها و باکتری ها خلاص کند.

افراد برای تمیز کردن سطوح باید از مایع و یا محلولی استفاده کنند که بعد از ضد عفونی کردن، دیگر نیازی به شست و شوی سطوح نباشد و همچنین محلول خریداری شده با سطح مورد نظر سازگاری داشته باشد. زیرا برخی از محلول ها سبب از بین رفتن سطوح سرامیکی و سنگی می شوند.
معرفی ژل ضد عفونی کننده

محلول هایضد عفونی کنندهدست با شکل های خاصی در بازار موجود هستند. یکی از این مواد ضد عفونی کننده که در بازار موجود است به شکل ژل می باشد. این ژل ها دارای بوی خوبی هستند و از رایحه گل های مختلفی در ساخت آنها استفاده شده است.

ژل ضد عفونی کننده دست به خوبی می توانند جای آب و صابون را بگیرند و زمانی که صابون ها و دیگر شوینده ها در دسترس نیستند، می توان از آنها استفاده کرد.

افراد برای خرید ژل ضدعفونی کننده باید سعی کنند از انواع ژل های 60 درصد به بالا استفاده کنند تا به خوبی ویروس ها و باکتری های موجود در روی دست ها از بین بروند. افراد برای استفاده از این ژل ها باید تمام پشت و روی دست های خود را با آنها بپوشانند تا جایی که ژل به میان انگشتان آنها نیز برسد و بدین صورت قسمت های مختلف دست ها تمیز شوند.
معرفی اسپری ضد عفونی کننده

انواع اسپری ضد عفونی کننده الکلی از محلول های میکروب زدایی می باشند که هم برای دست ها و هم برای سطوح استفاده می شوند و به خوبی کاربرد دارند و استفاده از آنها به صرفه است؛ در ضمن از بوی مطبوعی نیز برخوردار می باشند. مردم بیشتر از هر نوع ماده میکروب زدای دیگری از این اسپری ها استفاده می کنند. چون هم استفاده از آنها راحت است و هم کارایی بهتری دارند.

افراد قبل از استفاده از این اسپری ها باید آنها را تکان دهند و سپس مورد استفاده قرار دهند. افراد دقت کنند که این اسپری ها رقیق هستند و دیگر نیازی نیست به آنها آبی اضافه شود. هم چنین در هنگام استفاده از این اسپری ها باید دقت کنند که از فاصله چند سانتی متری آنها را به روی دست های خود اسپری کنند و تمام پشت و روی دست ها را با آن تمیز کنند تا انواع ویروس ها و باکتری ها به کلی از بین بروند.

در این میان قیمت اسپری ضد عفونی کننده دست و یا مایع ضد عفونی کننده دست نیز بسیار مهم می باشد، قیمت این اسپری ها با توجه به بو، برند و درصد الکل استفاده شده در ساخت آنها مشخص می شود. افراد باید دقت کنند که در هنگام خریداری، میزان الکل استفاده شده در ساخت اسپری ها از 50 درصد به بالا باشد.

به طور کلی مواد ضد عفونی کننده ای که میزان الکل آنها کمتر از این مقدار باشند، نمی توانند به خوبی میکروب ها را بکشند و دست ها و سطوح را ضد عفونی کنند.
خرید الکل ضد عفونی کننده دست

همان طور که گفته شد دست ها و پوست آنها، می توانند در معرض بسیاری از آلودگی ها قرار بگیرند. به همین دلیل باید بهترین نوع الکل را برای تمیز کردن آنها استفاده کرد. باید از الکلی استفاده کرد که کمتر به پوست آسیب وارد می کند. ماده الکلی مورد نظر باید از برند مناسبی برخوردار باشد و در ترکیبات خود از مواد قابل اشتعال و مضر برای پوست استفاده نشده باشد.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست