جست و جو در نتایج

نمایش 1 - 0 کالا از 0

هیچ محصولی یافت نشد.

عصاره خوری کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی عصاره خوری کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف   عصاره خوری کودک  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   عصاره خوری کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

عصاره خوری کودک ابزاری عالی برای کمک به کودکان شش ماهه و بزرگ‌ تر برای استفاده از مواد جامد است؛ در واقع راهی ایمن و آسان برای خوردن غذا های جدید برای کودکان محسوب می ‌شود. همان طور که نوزادان انتقال هیجان انگیز از مایعات به غذای جامد را انجام می ‌دهند، دنیای کاملی از امکان باز می ‌شود که می ‌تواند برای بچه ها و والدین آن ها لذت بخش باشد. متخصص تغذیه، امی شاپیرو، بنیان گذار و مدیر Real Nutrition، از طرفداران غذای کودک برای نوزادان شش ماهه و بزرگ تر است، چرا که به والدین اجازه می ‌دهد طعم ها و انواع مختلفی از مواد غذایی را معرفی کنند که ممکن است برای کودک مناسب نباشد تا با خیال راحت مصرف شود.

او می ‌گوید: «والدین علاوه بر این می ‌توانند از آن برای دندان درآوردن و برای مشغول کردن یک نوزاد بازیگوش استفاده کنند. غذای جامد یا منجمد را در عصاره خوری قرار دهید و اجازه دهید کودک آن را برای خودش تغذیه کند.

در حالی که تغذیه کودک راحت است و می تواند کودک را برای مدت طولانی مشغول نگه دارد، Shapiro در مورد استفاده بیش از حد از تغذیه هشدار می ‌دهد. او می ‌گوید: «من ترجیح می ‌دهم تعداد دفعات این عصاره خوری ها را برای جلوگیری از وابستگی محدود کنم و به این ترتیب بچه‌ ها می ‌توانند غذا خوردن با قاشق را یاد بگیرند تا احساس سیری خود را درک کنند و با خود حرکت کنند. جویدن غذا و اجازه دادن به حرکت آن در اطراف دهان نیز بسیار مهم است، بنابراین زمانی که نیازی به استفاده از عصاره خوری ندارید، به والدین پیشنهاد می ‌کنم از قاشق، بیش تر و در صورت در دسترس بودن استفاده کنند.

متخصص تغذیه جنیفر هاوس، از First Step Nutrition، چند نکته ی دیگر برای استفاده ی ایمن از عصاره خوری غذای کودک دارد:

  • باقی مانده ی غذا را ذخیره نکنید. هاوس می ‌گوید: «غذا حاوی باکتری‌ هایی از دهان کودک است که تکثیر می ‌شوند و می ‌توانند باعث بیماری‌ های ناشی از غذا شوند».
  • به جای استفاده از آن برای پرت کردن حواس کودک در هنگام ناراحتی یا جلوگیری از کسالت، استفاده از عصاره خوری را برای زمان غذا محدود کنید.
  • بدانید که چه زمانی باید عصاره خوری های غذای کودک را بلا استفاده کنید. “من به هیچ وجه آن ها را از یک سالگی توصیه نمی ‌کنم.”

یک عصاره خوری کودک از یک دسته با قابلیت نگه داشتن آسان و یک کیسه ی کوچک با تعداد زیادی سوراخ تشکیل شده است. ایده این است که سوراخ‌ ها اجازه می ‌دهند تا بخشی از طعم و بافت غذا بیرون بیاید، بدون نگرانی‌ هایی که ممکن است با تکه‌ های بزرگ‌ تر غذا ایجاد شود. این بدان معناست که در مورد خطرات خفگی کم تر می ‌توانید نگران باشید.

یک نکته را باید در نظر داشت؛ این وسایل به نوزادان اجازه نمی ‌دهند که بافت کامل غذا را تجربه کنند چرا که بافت عمدتاً از سوراخ عبور نمی ‌کند. این بدان معناست که شما نمی ‌خواهید از یکی از این ها برای هر وعده ی غذایی یا حتی بیش تر وعده های غذایی استفاده کنید.

قرار گرفتن در معرض بسیاری از بافت ها به نوزادان و کودکان نوپا کمک می ‌کند تا در استفاده از انواع غذا ها اعتماد به نفس پیدا کنند، که می ‌تواند در طولانی مدت تغذیه ی کودکان را بسیار آسان تر کند. با این حال، یک عصاره خوری کودک می ‌تواند ابزار مفیدی باشد. این ها یک راه عالی برای تسکین دندان درآوردن برای تسکین لثه ی کودک هستند.

عصاره خوری کودک

نحوه ی استفاده از عصاره خوری

عصاره خوری به والدین و نوزادان کمک می ‌کند تا دوره های گریه را پشت سر بگذارند، زمانی که نوزاد یا گرسنه نیست یا آن قدر سیر نیست که بتواند غذا بخورد، اما همچنان به راحتی مکیدن نیاز دارد. عصاره خوری می ‌تواند برای والدین در آن ماه های اولیه بسیار مفید باشد. عصاره خوری به نوزاد کمک می ‌کند تا در طول دوره های گریه ی خود را آرام کند. در این جا مواردی وجود دارد که باید به هنگام تصمیم گیری در مورد استفاده از عصاره خوری و زمان استفاده از آن فکر کنید.

همان طور که در حال تصمیم گیری در مورد بهترین گزینه برای نوزاد خود هستید، در اینجا برخی از مزایا و معایب احتمالی استفاده از عصاره خوری آورده شده است.

فواید احتمالی عصاره خوری:

  • عصاره خوری می ‌تواند گریه ی نوزاد را آرام کند.
  • کاهش گریه می ‌تواند به اعصاب از بین رفته والدین کمک کند.
  • هنگامی که یک نوزاد در حال شیر دادن یا مکیدن عصاره خوری است، می ‌تواند به کاهش درد کمک کند.
  • برای نوزادان نارس در بخش مراقبت های ویژه، عصاره خوری می ‌تواند مدت اقامت در بیمارستان را کوتاه کند و به نوزادانی که با لوله تغذیه می ‌شوند کمک کند تا استفاده از شیشه ی شیر را یاد بگیرند.
  • عصاره خوری خطر SIDS (سندرم مرگ ناگهانی نوزاد) را کاهش می ‌دهد.

چنان چه در حال شیردهی هستید، توصیه می ‌شود که استفاده از عصاره خوری را تا زمانی که دوران شیردهی به خوبی تنظیم شود به تعویق بیندازید. معرفی عصاره خوری در موارد زیر بی خطر می باشد:

  • نوزاد شما به وزن زمان تولد خود بازگشته است
  • شما نگران تامین شیر خود نیستید

برای اکثر والدین شیرده، این معمولا زمانی است که کودک شما در حدود 3 تا 4 هفتگی قرار دارد. چنان چه انتخاب کرده اید که شیر خشک نوزاد خود را تغذیه کنید، می ‌توانید بلافاصله پس از تولد نوزاد، عصاره خوری را معرفی کنید.

عصاره خوری کودک

نحوه ی انتخاب عصاره خوری

قفسه های نمایش فروشگاه ها مجموعه ای گیج کننده از عصاره خوری ها را نشان می ‌دهند. شاید دانستن این نکته ی مفید باشد که سازندگان می ‌گویند اساساً 2 نوع از این وسایل وجود دارد: ارتودنسی و غیر ارتودنسی. طراحی ارتودنسی به منظور تقلید از یک نوک پستان طبیعی و سازگاری با فشار زبان کودک است. این حرکتی است که شیر را از سینه ی والدین شیرده می ‌کشد. نوک پستان معمولا صاف تر و مربعی شکل است. عصاره خوری های غیر ارتودنسی سبک قدیمی تر هستند. بیش تر عصاره خوری ها از لاتکس، لاستیک سیلیکونی یا پلاستیک نرم ساخته می ‌شوند. سیلیکون انتخاب خوبی است چرا که این ماده صاف تر است و میکروب های کم تری را در خود جای می ‌دهد.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   عصاره خوری کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   عصاره خوری کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   عصاره خوری کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که عصاره خوری کودک ابزاری عالی برای کمک به کودکان شش ماهه و بزرگ‌ تر برای استفاده از مواد جامد است؛ در واقع راهی ایمن و آسان برای خوردن غذا های جدید برای کودکان محسوب می ‌شود. همان طور که نوزادان انتقال هیجان انگیز از مایعات به غذای جامد را انجام می ‌دهند، دنیای کاملی از امکان باز می ‌شود که می ‌تواند برای بچه ها و والدین آن ها لذت بخش باشد.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   عصاره خوری کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست