علت جوش زدن بعد از مصرف کراتین چیست
علت جوش زدن بعد از مصرف کراتین چیست ؟

اگر شما یک ورزشکار هستید و یا سابقه استفاده از مکمل های ورزشی را دارید حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که پس از مصرف نوعی از مکمل دچار عوارض بدنی و ظاهری شده باشید، عوارضی همچون: جوش و آکنه، درد ناحیه کمر، درد کلیه، مشکلات گوارشی و … یکی از عوارض مصرف کراتین آکنه و جوش است و دلیل این هم تاثیرات منفی کراتین بر کبد می باشد. کراتین می تواند باعث اختلال در کبد شود و برای کبد بسیار مخرب می باشد. البته ممکن است  همه افراد این عوارض را تجربه نکنند افراد که به مواد و ترکیبات کراتین حساسیت دارند بیشتر از سایرین عوارض را تجربه می کنند. با این حال مصرف  مکمل های ورزشی مثل مکمل کراتین در کوتاه مدت و با نظر پزشک متخصص و مربی متخصص عوارض  ندارد به شرط اینکه از محصولات اصل و اورجینال استفاده کنید و یا  حداقل عوارض را دارد. اما توصیه می شود که در مصرف مکمل های ورزشی احتیاط به خرج بدهید زیرا برخی از این مکمل ها می توانند تاثیرات منفی به جای بگذارند.

لیست پرفروش ترین مکمل بدنسازی در داروخانه آنلاین داروبیار

علت جوش زدن بعد از مصرف مصرف کراتین

به طور کلی سه مورد اصلی و وجود دارد که موجب ایجاد عوارض جوش بعد از مصرف مکمل کراتین می شود؛

– مهمترین آنها عدم دارا بودن فاکتور اصالت مکمل مصرفی است

بدین معنا که شما از مکملی استفاده کرده اید که اصل و اورجینال نبوده است، برای خرید مکمل های اصل و اورجینال  توصیه می شود که از داروخانه ها و مراکز و شرکت های معتبر تحت نظارت داروخانه ها خرید کنید تا اگر هم  متوجه شدید که مکمل خریداری شده شما اصل نیست بتوانید پیگیری‌های قانونی را انجام بدهید. متاسفانه امروزه  بازار انواع مکمل های تقلبی رواج یافته است که مصرف آنها می‌تواند خطر مرگ و میر و مشکلات متعدد دیگری را به دنبال بیاورد.

– دلیل دوم حساسیت فردی به یکی از مواد اولیه مکمل مصرفی

 ممکن است مکمل اصل و اورجینال باشد اما برای فردی حساسیت ایجاد کرده باشد. در واقع اگر مکملی حساسیت ایجاد کرد بدین معنا نیست که لزوماً آن مکمل اصل و اورجینال نبوده است. ممکن است افرادی به برخی از مواد موجود در ترکیبات مکمل کراتین و سایر مکمل ها که اصالت آنها هم اثبات و تایید شده است، حساسیت داشته باشند و همین امر موجب شده باشد که فرد به عوارضی همچون جوش و آکنه  دچار شده باشد.

-دلیل سوم داشتن بیماری زمینه ای

در صورتی پیش می‌آید که فرد اطمینان داشته باشد که مورد اول و دوم برای او صدق نمی کند؛ یعنی اطمینان دارد که مکمل خریداری شده اصل و اورجینال است و به مواد و ترکیبات موجود در مکمل هم حساسیت ندارد، در این صورت ممکن است عوارض ایجاد شده به علت بیماری زمینه‌ای باشد که حتی خود فرد هم از آن آگاه نباشد. افرادی که بیماری زمینه ای دارند و خود از آن اطلاع دارند باید تحت  نظر پزشک خود از مکمل ها استفاده کنند.

علت جوش زدن بعد از مصرف کراتین چیست

خرید مکمل کراتین اصل و اورجینال

 برای در امان ماندن از عوارض مکمل ها اکیداً توصیه می شود که از مکمل های داروخانه ای استفاده کنید، مکمل های تقلبی می‌توانند عوارض زیادی همچون جوش، آکنه، درد کلیه ، مشکلات گوارشی و … را برای شما ایجاد کنند. یک مکمل تقلبی می تواند دارای مواد اولیه بی کیفیت، مواد منقضی و تاریخ گذشته، مواد مجهول و ناشناخته باشد که صرفاً به منظور پر کردن و بالا بردن وزن محصول مورد استفاده قرار گرفته است.  اما به عنوان یک احتمال بگوییم که اگر پس از مصرف مکمل دچار حساسیت هایی همچون جوش و آکنه شدید این می‌تواند یک هشدار جدی برای شما باشد که شاید مکملی که  مصرف کرده‌اید تقلبی بوده باشد لذا حتما این اخطار را جدی بگیرید. به طور کلی می توانیم بگوییم بدن مانند یک خودروی پیشرفته است و اگر شما مواد غذایی شیمیایی و وارد سیستم بدن کنید با واکنش‌های شدید  مواجه می شوید که نه تنها غیر مفید نیست بلکه می‌تواند مفید باشد از این نظر که به شما هشدار می دهد که یک اشکالی وجود دارد و باید این مشکل را برطرف کنید بسیار مفید باشد. شما میتوانید نظرات خود را در مورد علت جوش زدن بعد از مصرف کراتین بپرسید تا در اسرع وقت مشاورین متخصص داروخانه آنلاین داروبیار پاسخ شما را بدهند.