قرص امگازون چیست
قرص امگازون چیست؟ فواید کپسول امگازون

هرگاه که حرف ازتقویت ذهن وحافظه پیش می آید، نام امگا۳ به میان می آید. اکثر پزشکان برای پیشگیری ازروند پیری ذهن و بدن استفاده ازامگا۳ واسیدهای چرب را پیشنهاد می‌ کنند. منبع غنی این ماده،که سرشار از امگا۳ است، روغن ماهی می باشد.

اما از آنجایی که بسیاری از افراد از خوردن ماهی و روغن آن دوری می کنند، مکمل های امگا۳ مانند: امگازون تولیدشده تا بدون حس کردن بوی ماهی، افراد از فواید روغن آن بهره ببرند. اکنون سوال این است،کپسول امگازون برای چی خوبه؟چرا می بایست کپسول امگازون بخوریم؟فوایدقرص روغن ماهی یافواید کپسول امگازون چیست؟عوارض کپسول امگازون چیست؟

فواید کپسول امگازون

فواید امگازون

 • کمک و تسریع کاهش وزن.
 • افزایش دادن باروری درمردان.
 • بهبود علائم آسم.
 • تقویت کردن سیستم ایمنی بدن.
 • مفید و موثر در بیماری های رینود، اگزما،پسوریازیس.
 • محافظت از سلول های مغز.
 • تاثیرگذار در کاهش قوه اداراک ودمانس.
 • تقویت و افزایش سلامت قلب و عروق.
 • بهبود عملکرد رشد مغز جنین در دوران بارداری.
 • تاثیرگذار و مفید در درمان افسردگی و سایر اختلالات نورولوژیک.
 • جلوگیری از آلزایمر و فراموشی و بهبود عملکرد ذهن.
 • کمک به درمان و بازسازی کردن غضروف ها و تقویت کردن مفاصل.
 • درمان و بهبود بالینی کولیت اولسراتیو.
 • رشد و تقویت پوست و مو و ناخن ها.

ویژگی های وفواید کلی کپسول های امگازون

خواص قرص امگازون و ترکیبات آن

کپسول ژلاتینی امگازون محصولی ازشرکت داروسازی هلث اید انگلستان می باشد. این کپسول ها، از پرطرفدارترین و محبوب ترین مکمل های امگا۳ درایران است. علت این امرترکیبات فوق العاده کامل این کپسول نسبت به سایرکپسول های امگا۳ است. هرکپسول امگازون،ضمن روغن ماهی شامل اسیدهای چربDHA،EPAوویتامینEمی باشد. این اسیدهای های چرب وویتامین هاتاثیرشگفت انگیزی درتقویت ورشدوبهبودعملکردمغزدارند.

برای خرید omegazon در داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

کپسول امگازون برای چی خوبه؟

از آنجایی که کپسول امگازون، ضمن روغن ماهی دارای اسیدهای چربDHAوEPAوویتامین Eمی باشد،این مکمل تاثیراتی فراترازخواص امگا۳رادربدن انسان برجای می گذارد.مهم ترین فواید کپسول های امگازون به شرح زیراست:

بیشتر بخوانید:  قرص جوشان بهتر است یا قرص معمولی؟

فواید کپسول امگازون برای سیستم قلبی وعروقی

ازآنجایی که اسیدهای چرب ضروری امگا۳ ودیگراسیدهای چربی که درروغن ماهی وجوددارند، دارای خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده بالایی هستند،درجهت بازکردن عروق رگ های اطراف قلب نقش به سزایی دارند ودرواقع نقش بازکننده عروق رابرعهده دارند.

چراکه این آنتی اکسیدان هاباعث کاهش التهاب موجوددررگ هاشده وازانباشته شدن کلسترول دردیواره رگ هاومسدودشدن آن‌هاپیشگیری می کند.درنهایت خون به راحتی درتمامی بدن پخش می شودوقلب نیز به روندپمپاژ طبیعی خود ادامه خواهدداد‌.

چنان چه این کپسول ها درسنین میانسالی مصرف شودازبیماری های قلبی شایع درسنین بالاپیشگیری می کند. البته قابل ذکراست که طریقه مصرف کپسول امگازون برای افراد مسن باید توسط پزشک تجویز کننده شرح داده شود. اما بطور کلی کپسول امگازون برای مناسب برای مشکلات قلبی عروقی است.

پیشنهاد خرید: بهترین قرص برای تقویت قلب

فواید کپسول های ژلاتینی امگازون وترکیبات آن

فواید کپسول امگازون برای پوست و مو ناخن

یکی ازدلایلی که سبب خشکی پوست می شود،کمبودامگا۳ است.چراکه اسیدهای چرب موجوددرآن ازاصلی ترین اجزای تشکیل دهنده پوست می باشندکه تامین رطوبت پوست می شوند.طبق تحقیقات به عمل آمده درسال های اخیراسیدهای چربEPA موجوددرکپسول های امگازون، درمهارکردن وازبین بردن سنتزآندروژن، که درواقع عامل اصلی دربه وجودآمدن آکنه درخانم ها وآقایان است،ن قش به سزایی دارد.

این ماده باعث جلوگیری ازانباشته شدن چربی درکیسه های ترشحی مودرزیرپوست فرد می شود.امگا۳ وویتامین E باتغذیه فولیکول های مو،ریزش مورا کاهش داده وبه رشد وتقویت آن هاکمک می کند وشکنندگی ناخن راکاهش وسبب تقویت وسختی آن ها می شود.

درواقع امگا۳وویتامینE،برای درخشندگی، افزایش ضخامت مو و تقویت ورشدآن وناخن ها بسیارمفید هستند. چنان چه دارای ناخن های شکننده و نازکی هستید و یا پوست شما بسیارخشک است، می توانید بایک دوره مصرف این مشکل را رفع کنید.

پیشنهاد خرید: مکمل پوست و مو

فواید کپسول امگازون برای عملکرد مغز و تمرکز

یکی از مهم ترین واصلی ترین فواید کپسول امگازون،تاثیر آن برسلامت مغزاست،چراکه سلامت بدن انسان درگروسلامت مغزاوست وچنان چه مغرفرد،دستورات را به اشتباه ارسال کند،عملکرد تمام اجزای بدن دچار اختلال شدن وبه هم می ریزد.

بیشتر بخوانید:  شربت آرژیتال چاق میکند؟ آیا شربت آرژیتال اشتها آور است؟

اسیدهای چرب ضروری ازآنجایی ضروری محسوب می شوند که درواقع اصلی ترین سوخت مغزازآن هاتامین می شود.امگا ۳وویتامینEدوآنتی اکسیدان بسیار قدرتمند هستند که ضمن بهبود وتقویت عملکردقلب، اثرات حفاظت کننده ای درمغزنیز دارد.

درتشکیل دادن لایه های محافظتی ازاجزای مغز، ویتامینE نقش بسیار مهم وحیاتی را ایفامی کندوازبه وجودآمدن استرس اکسیداتیو دردرون مغزوآسیب دیدن سلول های آن پیشگیری می کند.درنهایت با وجود امگا۳ وویتامینE، احتمال درگیرشدن به آلزایمر، زوال عقل وفراموشی در سنین بالاکم وکاهش پیدامی کند.

طبق نتایج به دست آمده از تحقیقات،استفاده از کپسول های امگازون درسنین بالادردرمان و بهبود آلزایمروهمچنین جلوگیری پیشرفت وبدخیم شدن آن موثراست‌.

پیشنهاد خرید: مکمل تقویت اعصاب

فواید کپسول امگازون برای عملکرد مغز و تمرکز

فواید کپسول امگازون درکاهش فشارخون

ازآنجایی که روغن ماهی می تواندفشارخون سیستولی ودیاستولی راباکاهش مقاومت عروق پایین آورد، کپسول امگازون نیز که حاوی آن است درجهت کاهش فشارخون نیز موثراست.

فواید سافت ژل امگازون برای درمان وتقویت مفاصل

بیماری آرتروز و عارضه های مفصلی، ازشایع ترین مشکلات افراد درسنین بالامحسوب می شود که علت آن بی توجهی به سلامت غضروف هااست. اگرفرد درسنین جوانی به تقویت غضروف های خود بپردازد درسنین بالاتردچار این اختلالات نمی شود.

چراکه غضروف های سالم، فشارهایی که به مفاصل وارد می شود را به آسانی خنثی می کنند و ازساییدگی استخوان ها در این نواحی جلوگیری می شود. کپسول امگازون این شرایط را فراهم می کند که مفاصل تقویت شوند و علاوه برآن باداشتن خاصیت ضدالتهابی، سبب کاهش التهاب ودرد مفاصل نیزمی شود.

پیشنهاد خرید: مکمل استخوان

طریقه مصرف کپسول امگازون به چه صورت است؟

طریقه مصرف کپسول امگازون به این صورت است که ازآنجایی که کپسول امگازون منبع غنی اسیدهای چرب ضروری و همچنین ویتامینE است در واقع ساده ترین راه برای مصرف کپسول امگازون و بهترین زمان مصرف آن، هنگام استفاده وخوردن غذاهای چرب است. زیرا روده بهترین جذب را دراین زمان دارد. بنابراین بهتراست کپسول امگازون را در زمان صرف نهارکه وعده غذایی چرب تری است، خورده شود تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

طریقه مصرف کپسول امگازون برای زنان باردار

فواید کپسول امگازون دربارداری و مصرف کپسول امگازون در بارداری برای زنان باردار، مفید و بسیارزیاداست، درواقع امگازون و ویتامینE برای رشد بهترمغزواندام هاوهورمون های جنسی جنین بسیارمفیدوتاثیرگذاراست.البته می بایست پیش ازاستفاده ازاین کپسول هادردوران بارداری،با پزشک زنان مشورت کرده تا درصورت لزوم این مکمل هارابرای فردباردارتجویزکند‌.

بیشتر بخوانید:  کپسول فست ران با چه داروهایی تداخل دارد؟

طریقه مصرف کپسول امگازون برای افرادبالای ۶سال

نحوه مصرف کپسول امگازون برای افرادبالای ۶سال معمولابه صورت روزانه ۱ عدد و زمان آن بهتراست بعدازصرف غذاباشد. همچنین نحوه مصرف آن درافراد بالای ۱۲سال معمولا به صورت روزانه ۱_۳عدد وزمان آن هم بهتراست بعدازصرف غذاباشد.

طریقه مصرف کپسول امگازون به چه صورت است؟

آیا کپسول امگازون مناسب برای چاقی است؟

درپاسخ به این سوال باید گفت:خیر. کپسول امگازون برای چاقی هیچگونه تاثیری ندارد. بعضی ازافراد بر این باورند که استفاده ازاسیدهای چرب ضروری سبب چاقی می شود، امااین گونه نیست واین تصور کاملا اشتباه است.استفاده ازکپسول های امگازون هیچ گونه تاثیری درافزایش وزن و چاقی ندارد.

عوارض کپسول امگازون

کپسول امگازون هیچ گونه عوارضی ندارد. اما چنان چه فردبه ماهی وروغن ماهی ویا سویا حساسیت و آلرژی داشته باشد، احتمال اینکه بعدازاستفاده ازآن دچار واکنش های آلرژیک شود وجوددارد.
به طور خلاصه کپسول های امگازون بدون جیوه وویتامین E برای بدن بسیارمفید است و مصرف آن باعث پیشگیری از بسیاری از بیماری ها درسنین بالاومسنی می شود. فواید کپسول امگازون برای مصارف روزانه بسیارزیاداست که بخشی ازآنهارابه صورت اختصار توضیح دادیم.