Anti-inflammatory drug
قرص ضد التهاب قوی

التهاب در هر ناحیه از بدن و به دلایل مختلفی ممکن است به وجود بیاید. برخی التهاب ها سریع خوب میشوند و برخی مدتی طولانی باقی می مانند. مهمترین چیز این است که بتوان با یک داروی قوی آن ها را کنترل و از بین برد. خوشبختانه طرح های بسیار زیادی برای کنترل و از بین بردن التهاب وجود دارند. این داروها با استفاده از روش ها و آزمایشات و تحقیقات بسیار زیادی ساخته و تولید و عرضه شده اند. امروز هم در خدمت شما عزیزان هستیم با معرفی قرص های ضد التهاب قوی، کار شما عزیزان با شناسایی این قرص ها بتوانید در هر مواقعی که دچار التهاب ها می شوید از آن ها استفاده کنید. اکنون زمان آن رسیده که تا پایان این مطلب با داروبیار  همراه باشید و پاسخ پرسش های خود را به دست آورید.

انواع قرص ضد التهاب قوی

اگر بخواهیم برای التهاب یک قرص تهیه کنید ابتدا باید مشخص شود که این التهاب مربوط به کدام قسمت بدن است. در واقع التهاب های زیادی در بدن به وجود می آیند برای مثال التهاب روده و یا التهاب مفاصل، هر یک از این التهاب ها به داروی خاصی نیاز دارند که ممکن است برای التهاب های دیگر مناسب نباشد. قرص های ضد التهاب قوی  به شرح زیر می باشند:

  •         قرص های ضد التهاب از خانواده پروفن ها از جمله ایبوپروفن و فلوربی پروفن
  •         قرص های ضد التهاب از خانواده دیکلوفناک ها از جمله دیکلوفناک سدیم و دیکلوفناک پتاسیم
  •         قرص هایی نظیر پیروکسیکام و ملوکسیکام
  •         قرص های معروفی مثل استامینوفن و ناپروکسن و سلکسیب
بیشتر بخوانید:  ویتامین های محلول در چربی کدامند؟

قطعاً با نام اکثر این قرص ها آشنایی دارید و تا به حال از آنها استفاده کرده اید در واقع هر یک از این قرص‌ها در برطرف کردن التهاب نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

استفاده از قرص ضد التهاب قوی

برای اینکه بدانید کدام قسمت از بدن شما ملتهب است باید حتماً به پزشک مراجعه کنید. در واقع پزشک با انجام معاینه و آزمایشات لازم متوجه التهاب در هر قسمت از بدن می شود. زیرا پزشکان همه دوران تحصیل خود را به چگونگی تشخیص بیماری ها و درمان آن ها گذرانده اند. در همین راه تجربیات زیادی کسب نموده اند به همین خاطر به راحتی می ‌توانند التهابات بدن را تشخیص دهند. پس از این که پزشک ناحیه ملتهب را شناسایی کرد، برای شما از دارو های ضد التهاب تجویز می کند. در برخی موارد تجویز قرص های ضد التهاب قوی هستند و در برخی موارد نیاز به تجویز قرص ضد التهاب قوی نیست بنابراین پزشک قرص ضد التهاب ضعیف تری تجویز می کند. همچنین متناسب با التهاب به وجود آمده قرص مخصوص آن را برای مصرف تعیین می کند.

نحوه تاثیر گذاری قرص ضد التهاب قوی

زمانی که شما برای انتخابات بدن خود قرص ضد التهاب مصرف کنید باید انتظار یک دوره مشخص برای نتیجه گیری بهتر را داشته باشید. برای مثال ممکن است شما برای التهاب مفاصلی همچون کمر قرص دیکلوفناک و مصرف کنید. پس از مصرف این قرص، زمانی که قرص به معده می رسد در معده تجزیه می شود و از طریق سلول ها جذب و وارد خون می شود. نظرات قرص ضد التهاب وارد محل التهاب می شود و شروع به مبارزه با عوامل التهاب خواهد شد. در چنین وضعیتی کم کم درد و تورم از محل التهاب کاهش پیدا می ‌کند در این صورت شما شاهد بهبود یافتن محل التهاب خواهید بود. اما باید توجه داشته باشید که بلافاصله پس از اینکه درد ناحیه ملتهب کاهش یافت به هیچ عنوان مصرف دارو را قطع نکنید. زیرا کم و زیاد کردن دوز دارو و یا توقف مصرف آن باید تحت نظر پزشک باشد.

بیشتر بخوانید:  آیا قرص سیستین ب6 چاق میکند؟

خرید قرص ضد التهاب قوی

برای خرید قرص ضد التهاب قوی می توانید از دو راه اقدام کنید. راه اول این است که در خانه بنشینید و به خیال راحت قرص ضد التهاب مورد نظر خود را از سایت های معتبر فروش دارو پیدا نموده و خریداری کنید. راه دیگر این است که برای خرید به داروخانه مراجعه نمایید. خوشبختانه دارو های ضد التهاب در تمام داروخانه ها یافت می‌ شود در این صورت به هر داروخانه ای که مراجعه کنید قرص مورد نظر خود را خواهید یافت. البته که برای خرید باید حتماً هزینه ‌ای بابت قیمت دارو متحمل شوید. هر چند که ممکن است قیمت برخی دارو ها گران تر و برخی ارزان تر باشد.