در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

قطره شیرافزا گل دارو ۳۰ میلی‎ لیتری Goldaru Shirafza Drop 30ml

شناسه محصول:
شناسه محصول:
دسته بندی: مکمل ‌دارویی
تولید کننده: GOLDARU
فروشنده: داروبیار
28,000 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

ققطره شیرافزا گل دارو حاوی عصاره های گیاهی رازیانه، شوید، زیره سبز، شنبلیله می‎ باشد که ترشح شير را زياد مي کند، خروج شير را نيز تسهيل می نماید و هم چنین اشتهای مادر را برای تامين احتياجات تغذيه‌ای افزايش مي دهد و دارای خاصيت ضد نفخ برای شیرخواران ني...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
قطره شیرافزا گل دارو ۳۰ میلی‎ لیتری Goldaru Shirafza Drop 30ml
نقد و بررسی

ققطره شیرافزا گل دارو حاوی عصاره های گیاهی رازیانه، شوید، زیره سبز، شنبلیله می‎ باشد که ترشح شير را زياد مي کند، خروج شير را نيز تسهيل می نماید و هم چنین اشتهای مادر را برای تامين احتياجات تغذيه‌ای افزايش مي دهد و دارای خاصيت ضد نفخ برای شیرخواران نيز می‌باشد.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

 

قطره شیر افزاگل دارو

 افزایش دهنده شیر مادر

کد محصول: PR003002116

آثار فارماکولوژی

مواد موثره گياهان موجود در فرمولاسيون شيرافزا بطور سينرژيستيک ترشح شير را تحريک می نمايند. امروزه توصيه شده است که علاوه بر رعايت رژيم غذائی در مادر شيرده گياهانی مانند رازيانه، زيره سبز، شنبليله وشويد به رژيم غذائی مادر اضافه شود (1).

Fenugreek Seeds (Trigonella foenum-graecum) 1.55 - 2

گزارش شده است که شنبليله يک گياه محرک اشتها بوده که مي تواند 2 عمل را در فرآورده شيرافزا انجام دهد. ترشح شير را زياد مي کند و اشتهای مادر را برای تامين احتياجات تغذيه‌ای افزايش مي دهد(2). گزارشات متعددی نيز اثر افزايش دهنده شير رازيانه، شنبليله، زيره سبز و شويد را به اثبات رسانيده‌اند (2و3و4و5).

100 Fennel Seeds Culinary Vegetable Herb Foeniculum vulgare w/ Gift COMB  S/H Vegetable Seeds Plants, Seeds & Bulbs

FENNEL (<i>Foeniculum vulgare</i> Miller) en Soria Natural

آنتول موجود در گياه رازيانه دارای خاصيت استروژنی است که موجب تحريک ترشح شير شده (6) و همچنين خروج شير را نيز تسهيل می کند(7). ثابت شده است که آنتول موجود در گياه رازيانه ميزان کلی ترشح شير را افزايش مي‌دهد(3). نحوه اثرآن بدين ترتيب است که به علت شباهت ساختاری آنتول با کاتکولامين, بادوپامين که يک کاتکولامين است رقابت مي کند. دوپامين ترشح پرولاکتين يعنی هورمون محرک ترشح شير را مهار مي کند و رقابت آنتول با دوپامين موجب از بين رفتن اثر وقفه‌ای دوپامين روی ترشح شير مي شود و در نتيجه ميزان ترشح شير را بمقـــدار قابل ملاحظــه ای افزايش مي دهد (3). مواد موثره گياه شنبليله مـانند فـلاونوئيـد ها (فيتـو استـروژن ها ) که در تنظيـم توليـد هورمون‌ها مؤثرند دارای خاصيـت محرک ترشح شـير بوده و اين اثر به علت ترشح پرولاکتين مي باشد (6).

PDF] on Cuminum Cyminum – Nature ' s Magical Seeds | Semantic Scholarعلاوه بر مواد فوق الذکر، زيره سبز دارای خاصيت محرک ترشح شير است و مصرف آن در زنان شيرده موجب افزايش ترشح شير مي شود (4). فرآورده های شيرافزا دارای خاصيت ضد نفخ نيز می‌باشند که اين اثر مربوط به آلکالوئيدهای موجود درآنها است. از طريق شير مادر مقدار ناچيزی از اين مواد موثره وارد  دستگاه گوارش طفل  شيرخوار مي‌ شود  و نفخ ودرد معده که به علت تجمـع گاز بوجـود می آيد را برطـرف مي سـازد. مطالعـات بالينـی نيز به اثبـات رسانيده‌اند که فرآورده شيـر افزا ترشـح شيـر را افزايـش مي‌دهد (8).

اجزای فرآورده

هر30 ميلی ليتر قطره شيرافزا محتوی عصاره هيدروالکليک مخلوط گياهان زيراست: عصاره رازيانه(Foeniculum vulgare) %50، عصاره زيره سبز(Cuminum cyminum) %20، عصاره شنبليله(Trigonella foenum-graecum) %20، عصاره شويد(Anethum graveolens) %10.

شکل دارویی

قطره ۳۰ میلی لیتری

استاندارد شده

برحسب 30-25 ميلي گرم فلاونوئيد تام در 100 سي سي قطره.

دستور مصرف

بزرگسالان

روزانه سه نوبت هر نو بت 30-20 قطره در يک فنجان آب سرد با کمی قند بعد از غذا ميل شود.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی:

مصرف این دارو می تواند تا هنگام شیردهی نوزاد ادامه یابد .

توصیه ها و موارد منع مصرف

موارد منع مصرف

– بيمارانی که نسبت به فرآورده های گياهی حساس هستند 20 قطره همراه با کمی آب ميل نموده و درصورتيکه علائم حساسيت مشاهده نگرديد، مصرف نمائيد

عوارض جانبی

تا کنون مورد خاصی گزارش نشده است.

 

 


محصولات مشابه خریداری شده

اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
محصولات زناشویی
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
تخفیفات ویژه
بهداشتی