در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

قطره فروگلوبین ویتابیوتیکس 30 میلی لیتری Vitabiotics Feroglobin Drops 30 ml

شناسه محصول: 6261832300193
شناسه محصول: 6261832300193
دسته بندی: گوارش و نفخ
تولید کننده: VITABIOTICS
فروشنده: داروبیار
20,200 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

قطره فروگلوبین ویتابیوتیکس با تامین 15 میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب) به همراه ویتامین C، محصولی تخصصی می باشد که علاوه بر تامین آهن مورد نیاز روزانه ی نوزادان و شیرخواران، از کم خونی فقر آهن که در کشورهای در حال توسعه اختلال بسیار شایعی می باشد، جل...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
قطره فروگلوبین ویتابیوتیکس 30 میلی لیتری Vitabiotics Feroglobin Drops 30 ml
نقد و بررسی

قطره فروگلوبین ویتابیوتیکس با تامین 15 میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب) به همراه ویتامین C، محصولی تخصصی می باشد که علاوه بر تامین آهن مورد نیاز روزانه ی نوزادان و شیرخواران، از کم خونی فقر آهن که در کشورهای در حال توسعه اختلال بسیار شایعی می باشد، جلوگیری می کند.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

قطره فروگلوبین ویتابیوتیکس

قطره خوراکی فروگلوبین ویتابیوتیکس یک مکمل آهن المنتال قابل جذب برای اطفال و کودکان است که برای پیش‌گیری یا بهبود کمبود آهن بدن توصیه می‌شود و طعم توت‌فرنگی آن از سوی کودکان پذیرش بالایی دارد.

حاوی آهن و ویتامین C

اصلی ترین نیاز موجودات زنده اکسیژن می باشد. تمام سلول های بدن ما نیز به اکسیژن نیاز دارند، ولی بدون آهن بدن قادر به تأمین اکسیژن برای سلول های خودش نمی باشد. گلبول های قرمز، وظیفه نقل و انتقال اکسیژن در خون را بر عهده دارند و آهن در ساختار هموگلوبین در گلبول های قرمز نقش اساسی ایفا می می کند.
قطره فروگلوبین، با تامین 15 میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب) به همراه ویتامین C، محصولی تخصصی می باشد که علاوه بر تامین آهن مورد نیاز روزانه ی نوزادان و شیرخواران، از کم خونی فقر آهن که در کشورهای در حال توسعه اختلال بسیار شایعی می باشد، جلوگیری می کند. قطره فروگلوبین همچنین با دارا بودن طعم توت فرنگی، دارای قابلیت پذیرش بالایی از سوی نوزادان و شیرخواران می باشد.
کم خونی یا آنمی (Anemia) اختلال خونی شایعی است که در آن گلبول‌های قرمز یا هموگلوبین کافی در خون وجود ندارد. کم خونی مزمن (طول کشیده) در کودکان سبب اختلالات رفتاری می‌شود که نتیجه ی تکامل نامناسب سیستم عصبی در دوران نوزادی است و در کودکان سنین مدرسه موجب افت تحصیلی می‌شود.

نقش قطره فروگلوبین در تامین آهن نوزادان

در سال های اول پس از تولد، همه استخوان ها گلبول قرمز می‌سازند ولی از حدود پنج سالگی به بعد تولید گلبول قرمز در استخوان های دراز کاهش می‌یابد. در واقع در دوران کودکی، روند تولید گلبول های قرمز در بدن وسعت بیشتری دارد و به مرور با افزایش سن، تولید گلبول های قرمز محدود به مغز استخوان های پهن می شود.

فرآیند “خون سازی” در نوزادان نسبت به بزرگسالان با شدت و وسعت بیشتری انجام می شود و به تبع آن، در اختیار قرار آهن مورد نیاز جهت تولید گولبول های قرمز توسط قطره فروگلوبین برای نوزادان و شیرخواران از اهمیت زیادی برخوردار است.

فقر آهن سبب عوارض زیاد و شدیدی در شیرخواران و کودکان می شود که گاهی این عوارض جبران ناپذیر می باشند؛ برای مثال، کم خونی در این سنین سبب کاهش ضریب هوشی در شیرخواران می شود که تمام زندگی آن ها را در آینده تحت تاثیر قرار می دهد. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در سال 6100، نزدیک به 211 میلیون کودک در سطح جهان کم خونی داشتند. تصور می رود شایع ترین علت کم خونی کمبود آهن می باشد. فقر آهن یکی از شایعترین اختلالات تغذیه ای در کشور های در حال توسعه و مهمترین نوع کم خونی تغذیه ای در کودکان، زنان و در سنین باروری است که با ایجاد گلبول های قرمز کوچک و کاهش میزان هموگلوبین مشخص می شود.

طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سال 2017، مصرف روزانه مکمل آهن به عنوان یک مداخله بهداشت عمومی در نوزادان و کودکان در سنین 6 ماه تا 2 سال، برای جلوگیری از کمبود آهن و کم خونی ضروری می باشد. قطره فروگلوبین به طور کامل این نیاز تغذیه ای مهم در سنین نوزادی و شیرخواری را تامین می نماید.

علت سیاهی دندان به دنبال مصرف قطره آهن چیست؟

مولکول آهن در تماس با مینای دندان واکنش های شیمیایی را رقم می زند و به دنبال این واکنش های شیمیایی امکان دارد درجاتی از سیاهی در دندان اتفاق بیافتد.
آیا سیاهی دندان به دنبال مصرف قطره آهن به معنی خرابی دندان می باشد؟

خیر! سیاهی دندان ناشی از واکنش آهن، به هیچ عنوان به معنی خرابی دندان نمی باشد؛ زیرا این واکنش آسیبی به بافت دندان وارد نکرده و صرفا یک تغییر سنگ سطحی بر مینای دندان می باشد. حتی در برخی مقالات اشاره شده است دندان هایی که به علت تماس با آهن دچار سیاهی شده اند، در آینده شانس کمتری برای خرابی دارند!

برای جلوگیری از سیاهی دندان به دنبال مصرف قطره آهن در شیرخواران و نوزادان چه باید کرد؟

امکان دارد برخی از خانواده ها برای اجتناب از سیاهی دندان، مصرف قطره آهن را برای نوزادان خود قطع نمایند و یا مصرف منظم آن را ادامه ندهند. با توجه به دستورالعمل های کشوری و جهانی، مصرف مکمل آهن برای سنین 6 ماه الی 2 سال بخصوص در کشورهای در حال توسعه ضروری است. بنابراین قطع و یا کاهش مصرف مکمل آهن در این سنین غلط و به ضرر نوزاد می باشد.

طبق توصیه ی پزشکان و متخصصین تغذیه برای جلوگیری از سیاهی دندان، قطره آهن توسط مادر با قطره چکان در حلق نوزاد چکانده شود تا کمترین تماس را با مینای دندان داشته باشد. همچنین می توان بلافاصله پس از مصرف قطره آهن، اندکی آب به نوزاد خوراند و یا با بوسیله ی یک پنبه ی مرطوب، سطح دندان ها پاک گردد.

ویژگی های قطره فروگلوبین ویتابیوتیکس

  • جذب و اثرگذاری تضمین شده‌ی آهن
  • تضمین رشد و نمو طبیعی نوزادان و شیرخواران
  • با طعم توت فرنگی و پذیرش بالای نوزادان
30 میلی لیتر
 

اطفال (زیر یکسال) : روزانه ۱ میلی لیتر بعد از غذا یا طبق تجویز پزشک.

کودکان (بالای یکسال) : روزانه ۱ میلی لیتر بعد از غذا یا طبق تجویز پزشک.

در جای خشک و خنک و دمای زیر ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود. از یخ زدگی محافظت شود.

از تابش مستقیم نور و از دسترس اطفال دور نگه داشته شود.

بعد از هر بار مصرف درب ظرف خوب بسته شود.

فرمولاسیون قطره شامل موارد زیر است:

 
ویتامین C

افزایش میزان جذب آهن

 
آهن

حامل اکسیژن در بدن

کمک به تشکیل گلبول قرمز و هموگلوبین

ترکیبات محصول

ترکیبات
عنوان مقدار نیاز روزانه
Ferrous Sulfate
75 mg
 
Ascorbic Acid
12.5 mg
 
  • نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.
  • مقدار به کار رفته از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

 

عناصر

هر میلی لیتر قطره فروگلوبین حاوی ۷۵ میلی گرم فروس سولفات معادل ۱۵ میلی گرم آهن المنتال (قابل جذب) به علاوه ی ویتامین C می باشد.

آهن

در بدن انسان، آهن در ساختار گلبول های قرمز خون وجود دارد. گلبول قرمز و هموگلوبین در انتقال اکسیژن از شش ها به سلول های بدن نقش دارد، بنابراین آهن نقش مهمی در انتقال اکسیژن در بدن و نهایتا رشد و نمو سلول ها دارد. کمبود آهن سبب محدود شدن انتقال اکسیژن به سلول ها شده و به دنبال آن سبب خستگی، پایین آمدن سطح ایمنی بدن و کاهش توانایی در انجام کارها می شود.

نقش آهن در نوزادان و شیرخواران نسبت به بزرگسالان پر رنگ تر می باشد. نوزادان نسبت به بزرگسالان خون سازی وسیع تری دارند تا بتوانند رشد مناسبی داشته باشند و مواد مغذی سلول هایشان را تامین نمایند. آهن در نوزادان علاوه بر خون سازی، نقش مهمی در سلامت دستگاه ایمنی و مقاومت در برابر عوامل بیماری زا و عفونت ها دارد. آهن در نوزادان همچنین تضمین کننده ی رشد مغزی و سلامت عمومی می باشد.

بر اساس دستورالعمل کشوری، تمام شیرخواران از پايان ماه ششم (180 روزگی) و هم زمان با شروع تغذيه تكميلي، بايد مكمل آهن به صورت روزانه 12.5 ميلي گرم آهن المنتال را تا پايان 24 ماهگی مصرف نمایند. قطره فروگلوبین مطابق با این دستورالعمل، آهن مورد نیاز شیرخواران را تامین می نماید.

ویتامین C

اسید اسکوربیک همان ویتامین C می باشد. ویتامین C یک از موثرترین و قوی ترین عوامل در افزایش جذب و اثرگذاری آهن می باشد. علاوه براین، ویتامین C یکی ازقوی ترین آنتی اکسیدان های بدن می باشد و باعث تقویت دستگاه ایمنی می گردد. ویتامین C همچنین با کمک به واکنش های متابولیسمی، در رشد و نمو و بهبود سلامت عمومی بدن نیز موثر می باشد.

قطره فروگلوبین با تامین ویتامین C، جذب و اثرگذاری آهن را افزایش داده و همچنین سلامت دستگاه ایمنی و سلامت عمومی نوراد را تضمین می نماید.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها