در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

لاکتودین دینه 20 ساشه Lactodin 20 Sachets

شناسه محصول: DB4874
شناسه محصول: DB4874
دسته بندی: مکمل های مادران
تولید کننده: Dineh
فروشنده: داروبیار
33,500 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

لاکتودین دینه که از نمونه فرانسوی گالاکتوژیل ، مشابه سازی شده است به عنوان کمک درمان در موارد کمبود ترشح شیر (در دوره شیردهی) استفاده میشود . علف شیر یا گالگا (که در لاتین به معنای شیرزا میباشد) ماده موثره اصلی این فرآورده شیرافزا است. مالت برای تقوی...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
لاکتودین دینه 20 ساشه Lactodin 20 Sachets
نقد و بررسی

لاکتودین دینه که از نمونه فرانسوی گالاکتوژیل ، مشابه سازی شده است به عنوان کمک درمان در موارد کمبود ترشح شیر (در دوره شیردهی) استفاده میشود . علف شیر یا گالگا (که در لاتین به معنای شیرزا میباشد) ماده موثره اصلی این فرآورده شیرافزا است. مالت برای تقویت شیر و فسفات کلسیم هم برای جبران کمبود کلسیم در کنار گالگا، مکمل مفیدی برای زنان شیرده میباشند . وجود ساکارز بالا در فرمول این مکمل، از افت قند خون در زنان شیرده جلوگیری می کند و حضور مقادیری از اسانسهای طبیعی رازیانه و زیره علاوه بر خواص شیرافزایی به عنوان ضد نفخ و خوش طعم کننده به فرمول اضافه شده اند .

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

گالگا (علف شیر)

مشخصات گیاه

گالگا گیاهی است علفی، چند ساله متعلق به تیره پروانه آسا می باشد . منشا اصلی پیدایش این گیاه نامشخص است ولی این گیاه در مرکز، غرب و جنوب اروپا گسترش زیادی دارد. از این رو، برخی محققان، اروپا را منشا این گیاه می دانند.

ساقه گالگا، مستقیم، توخالی و ارتفاع آن بین 40 تا 100 سانتی متر متفاوت است. برگها متناوب و چند برگچه ای است. تعداد برگچه ها 11 تا 17 عدد است. برگچه ها نیزه ای یا بیضوی شکل می باشد. سطح زیرین برگچه ها، روشن تر از سطح رویی آن می باشد.

گلها به صورت مجتمع در انتهای ساقه اصلی و انشعاب های جانبی آن ظاهر می شود. ساقه ی گل دهنده بلند و پوشیده از گل می باشد. گلها کوچک، رنگ آن بنفش مایل به ارغوانی و بندرت سفید رنگ می باشد. گلها اواخر بهار (خرداد) ظاهر می شوند. ریشه این گیاه ضخیم است و به طور عمودی در خاک فرو می رود. میوه گالگا غلاف دارد و داخل میوه، تعدادی دانه به رنگ قهوه ای روشن وجود دارد.

قرص گالگا ، قرص قند

مواد موثره موجود در پیکر رویشی گالگا عبارتند از گوانیدین و ترکیباتی که منشا گوانیدینی دارند، مانند گالگین و هیدروکسی گالگین که به گروه آلکالوئیدها وابسته است. پیکر رویشی همچنین حاوی مقادیر کمی فلاونوئید و ساپونین و همچنین حاوی استروئیدها مانند:  بتا – سیتوسترول و استیگماسترول می باشد.

گالگا در خاک های عمیق و مرطوب به خوبی می روید. بررسی ها نشان می دهد گالگا با شرایطی که تغییرات روزانه درجه حرارت زیاد باشد، به خوبی سازگار نمی شود.

کاربردهای گیاه

گالگا در طب سنتی بسیاری از کشورهای اروپایی به عنوان گیاهی که باعث کاهش قند خون می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه نیز باعث تحریک تولید شیر در مادران شیرده می شود. از این رو، در بسیاری از کشورها به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد و نام علف شیر یا علف شیرآور را برای آن انتخاب کرده اند.

مواد موثره موجود در پیکر رویشی این گیاه ، قند خون را کاهش می دهد و برای درمان دیابت مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف این گیاه، نه تنها سبب افزایش متابولیسم گلوکز می شود بلکه در سوخت و ساز موثر است.

به لحاظ استفاده دارویی از گالگا، این گیاه در سطوح کم و بیش وسیعی در کشور ما کشت می شود.

 

موارد مصرف لاکتودین دینه:

کمک درمان برای خانمهای شیرده در موارد کمبود ترشح شیر

اثرات درمانی و فارماکولوژی لاکتودین دینه :

لاکتودین که از نمونه فرانسوی گالاکتوژیل ، مشابه سازی شده است به عنوان کمک درمان در موارد کمبود ترشح شیر (در دوره شیردهی) استفاده میشود . علف شیر یا گالگا (که در لاتین به معنای شیرزا میباشد) ماده موثره اصلی این فرآورده شیرافزا است. مالت برای تقویت شیر و فسفات کلسیم هم برای جبران کمبود کلسیم در کنار گالگا، مکمل مفیدی برای زنان شیرده میباشند . وجود ساکارز بالا در فرمول این مکمل، از افت قند خون در زنان شیرده جلوگیری می کند و حضور مقادیری از اسانسهای طبیعی رازیانه و زیره علاوه بر خواص شیرافزایی به عنوان ضد نفخ و خوش طعم کننده به فرمول اضافه شده اند .

اجزاء و مواد موثره لاکتودین دینه:

در هر 10 گرم گرنول لاکتودین (محتویات 1 ساشه) 3/38 میلی گرم عصاره گالگا، 480 میلی گرم عصاره مالت و 9/480 میلی گرم فسفات تری کلسیک و همچنین مقادیری اسانس زیره، اسانس رازیانه، وانیل و ساکارز (شکر) موجود است .

دستور مصرف لاکتودین دینه:

3 بار در روز ، قبل از غذا ، هر بار 1 تا 2 ساشه ( هربار 10 تا 20 گرم )به صورت خشک یا محلول در آب ، شیر یا سایر نوشیدنی ها

عوارض جانبی لاکتودین دینه:

با مصرف در دوز مناسب درمانی ، عوارض جانبی گزارش نشده است .

موارد منع مصرف لاکتودین دینه:

– در حساسیت به یکی از اجزای تشکیل دهنده دارو ، مصرف نشود .

– در افرادی که منع مصرف کلسیم دارند مانند هایپرکلسیمی ، دفع کلسیم در ادرار ، سنگ کلیه و انباشت کلسیم در بافتها مصرف نشود .

– درافراد دیابتیک که منع مصرف قند دارند، استفاده نشود .

مصرف در بارداری و شیردهی

در افراد دارای رژیم بدون قند ، باید مقدار ساکارز در قند روزانه محاسبه شود .

نکات قابل توجه

در افراد دارای رژیم بدون قند ، باید مقدار ساکارز در قند روزانه محاسبه شود.

شرایط نگهداری

در جای خشک و خنک نگهداری شود.

شماره ثبت دارو

2870148486339554


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها