جست و جو در نتایج

لوازم غذا خوری کودک

سایت داروبیار در این مقاله قصد دارد به معرفی لوازم غذا خوری کودک  و بررسی تمام ابعاد مختلف   لوازم غذا خوری کودک  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   لوازم غذا خوری کودک  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

در حدود شش ماهگی، هنگام جویدن یا گرفتن غذا، متوجه خواهید شد که کودکتان به شما خیره شده است. این ها نشانه هایی هستند که کودک شما برای غذای جامد (یعنی وعده های غذایی واقعی) آماده است. برای آسان‌ تر کردن وعده‌ های غذایی تا زمانی که کودکتان بتواند با خیال راحت به ظروف غذاخوری و ظروف معمولی در حدود سه سالگی روی آورد، به موارد زیر نیاز دارید:

  • پیش بند هایی که به راحتی تمیز می شوند
  • کاسه و بشقاب نشکن
  • قاشق و چنگال مناسب برای کودکان
  • وسایل اضافی برای غذا خوردن در بیرون از منزل مانند زیرانداز و جعبه ی نهار

روپوش آن را تمیز نگه دارید

وقتی نوبت به پیش بند می ‌رسد، سایز های بزرگ تر گزینه ی بهتری هستند. بهتر است پیش بند های پارچه ای نرم ابریشمی، 9 اینچ عرض و 23.5 اینچ در سایز داشته باشند. آن ها مانند پارچه های آروغ هستند، بنابراین به اندازه ی کافی بزرگ هستند که شانه ی بزرگسالان را بپوشانند و در نوزادانی که غذای جامد می ‌خورند، آن ها را تا انتها دور هر دو شانه می ‌پیچند و تقریباً تا کمر به پایین می ‌رسند؛ بنابراین می ‌دانید که کودک شما به خوبی پوشیده شده است. وقتی زمان صرف غذا تمام شد، می ‌توانید این پیش بند ها را در ماشین لباسشویی بیندازید.

لوازم جانبی غذای کودک معمولاً از جنس سیلیکون، فولاد ضد زنگ، بامبو و پلاستیک هستند. بنابراین ممکن است سخت باشد که احساس کنید در حال انجام انتخاب درست هستید. بیایید در هر گزینه کمی عمیق تر بررسی کنیم.

پلاستیک

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) توصیه هایی در مورد استفاده از ظروف، بشقاب ها و کاسه های پلاستیکی منتشر کرده است چرا که مواد شیمیایی مانند BPA و فتالات ها مضر هستند. مدتی پیش، پلاستیک به دلیل وجود این مواد شیمیایی در آن مورد توجه قرار نگرفت که در صورت گرم شدن می ‌تواند به داخل غذا نفوذ کند، و اگر چه پیشرفت‌ ها و مقرراتی برای ایمن‌ تر کردن آن ها با حذف BPA صورت گرفته است، بسیاری از محصولات هنوز حاوی فتالات هستند که می ‌توانند دارای اثرات منفی بر سیستم غدد درون ریز باشند.

به همین دلیل است که AAP توصیه می ‌کند در صورت امکان از پلاستیک در تمام مواردی که با غذا در تماس هستند خودداری کنید. گاهی اوقات، اجتناب از پلاستیک ممکن یا عملی نیست. چنان چه می ‌خواهید از پلاستیک استفاده کنید، فقط مطمئن شوید که بدون BPA مشخص شده باشد (و مطمئن شوید که از استفاده از آن در مایکروویو یا ماشین ظرفشویی خودداری کنید تا از هر گونه آسیبی به پلاستیک که می ‌تواند بر کیفیت آن تأثیر بگذارد، جلوگیری کنید. یک راه آسان برای اطمینان از این که از پلاستیک های حاوی مواد شیمیایی مضر اجتناب می ‌کنید، نگاه کردن به کد های بازیافت روی محصول یا بسته بندی آن است.

لوازم غذا خوری کودک

بامبو

یکی از ویژگی های عالی بامبو این است که گزینه ای پایدار تر و سازگار با محیط زیست است. علاوه بر این بدون هیچ گونه پردازش شیمیایی ساخته شده است. تمیز کردن آن نسبتاً آسان است و طبیعتاً ضد میکروبی است. یک نقطه ی ضعف این است که متأسفانه قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیست چرا که چوب در اثر گرمای شدید منبسط می ‌شود (علاوه بر این نمی  توان آن را در مایکروویو قرار داد) اما به غیر از آن، در میان لوازم جانبی تغذیه ی مورد علاقه است.

فولاد ضد زنگ

فولاد ضد زنگ یکی از توصیه های AAP به عنوان جایگزین خوبی برای پلاستیک است. برای آن کوچولو هایی که دوست دارند هر چیزی را که به دستشان می ‌رسد پرتاب کنند، قوی و نشکن است. علاوه بر این در برابر سایش مقاوم است و مانند بامبو پایدار است. بنابراین می ‌توانید احساس خوبی در مورد انجام وظیفه ی خود برای محیط زیست داشته باشید.

گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر این که برخی از ترکیبات موجود در فولاد ضد زنگ می ‌توانند به مواد غذایی نیز نفوذ کنند و در صورت مصرف مضر باشند، مانند آهن، نیکل و کروم. اما خبر خوب این است که طبق گفته Health Canada، مقادیری که می ‌توانند به مواد غذایی شما نفوذ کنند اصلاً خطرناک تلقی نمی ‌شوند؛ در واقع می ‌تواند مفید باشد چرا که این ترکیبات در بدن ما مورد نیاز هستند.

سیلیکون

سیلیکون به راحتی به یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای لوازم جانبی تغذیه تبدیل شده است. با غذا ها یا مایعات واکنش نشان نمی ‌دهد، برای سرو غذای داغ بی‌ خطر است و به طرز شگفت ‌انگیزی قابل استفاده در مایکروویو و ماشین ظرف‌شویی است. ضد لک و نچسب است که برای از شیر گرفتن نوزاد عالی است چرا که وقتی همه چیز کمی نامرتب می ‌شود تمیز کردن آن بسیار آسان است.

بشقاب و کاسه

وقتی صحبت از کاسه و بشقاب به میان می ‌آید، چیز هایی که به دنبال آن هستید، گزینه‌ هایی هستند که به راحتی تمیز می ‌شوند، به خوبی به غذا می ‌چسبند تا جا به جا نشوند یا به راحتی پرت نشوند)، از این نظر بادوام هستند. پایدار هستند، در برابر سایش مقاوم هستند و قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، از مواد غیر سمی (بدون BPA) ساخته شده اند و برای سن پایین مناسب هستند. استفاده از بشقاب تقسیم‌ شده می ‌تواند مزایایی داشته باشد، به ‌ویژه زمانی که غذای تند تر یا سوپ ‌مانندی را سرو می ‌کنید که با سایر غذا ها ترکیب می ‌شود، اما در نهایت، چه بشقاب باز باشد یا یک بشقاب تقسیم‌ شده، همه چیز خوب است.

کاسه های EZPZ Mini Mat,  EZPZ Happy Mat, EZPZ Mini Bowl

محصولات EZPZ با 100 درصد سیلیکون ساخته شده اند. پس از این نظر خیالتان راحت است که می ‌توانید آن ها را به راحتی در داخل ماشین ظرفشویی و … شست و شو دهید. آن ها یک فنجان مکش دارند که برای نوزادانی که مواد جامد را شروع می ‌کنند و علاوه بر این برای دوره ای که کودک نوپا ممکن است دوست داشته باشد بشقاب خود را پرتاب کند عالی است.

پیش بند

وقتی صحبت از پیش‌ بند به میان می ‌آید، بهترین چیز هایی که باید به دنبال آن ها باشید، گزینه‌ هایی هستند که تا حد امکان پوشش بیش تری را ارائه می ‌دهند، به راحتی تمیز می ‌شوند و قابل تنظیم هستند. به نظر ما پیش ‌بند های پارچه ای که بعد از هر وعده ی غذایی باید در ماشین شسته شوند، به اندازه ی چیزی که بتوان آن را به سرعت پاک کرد یا آبکشی کرد و قادر به خشک شدن در هوا برای استفاده ی مجدد فوراً استفاده کرد، مناسب نیستند.

فنجان ها

وقتی صحبت از فنجان می ‌شود، فنجان های باز همیشه بهترین گزینه هستند چرا که به رشد متعادل ماهیچه های صورت کمک می ‌کنند. اما گاهی اوقات فنجان های باز هنگام مسافرت یا خارج از منزل کاربردی نیستند، بنابراین فنجان های دارای نی نیز گزینه ی خوبی هستند. علاوه بر جستجوی فنجان باز یا فنجان نی، ویژگی های دیگری که به دنبال آن هستیم این است که جدا کردن و تمیز کردن آن ها آسان باشد و علاوه بر این از چه موادی ساخته شده اند.

لوازم غذا خوری کودک

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی لوازم غذا خوری کودک

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   لوازم غذا خوری کودک  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با همه ی ابعاد   لوازم غذا خوری کودک  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که در حدود شش ماهگی، هنگام جویدن یا گرفتن غذا، متوجه خواهید شد که کودکتان به شما خیره شده است. این ها نشانه هایی هستند که کودک شما برای غذای جامد (یعنی وعده های غذایی واقعی) آماده است. برای آسان‌ تر کردن وعده‌ های غذایی تا زمانی که کودکتان بتواند با خیال راحت به ظروف غذاخوری و ظروف معمولی در حدود سه سالگی روی آورد، به موارد زیر نیاز دارید:

پیش بند هایی که به راحتی تمیز می شوند، کاسه و بشقاب نشکن، قاشق و چنگال مناسب برای کودکان، وسایل اضافی برای غذا خوردن در بیرون از منزل مانند زیرانداز و جعبه ی نهار

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت ما همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   لوازم غذا خوری کودک  کرده باشیم.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست