در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

محلول خوراکی ویتامین ث 1000 میلی گرم پی بی جی فارما 10 عددی PBJ Pharam Vitamin C 1000mg 10 Single Dose Vial Oral Solution

شناسه محصول: DB5457
شناسه محصول: DB5457
تولید کننده: PBJ Pharma
فروشنده: داروبیار
32,700 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

محلول خوراکی ویتامین ث 1000 میلی گرم پی بی جی فارما به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. مصرف این ویال های خوراکی تک دوزی در پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا موثر است. این محصول حاوی 1000 میلی گرم ویتامین C یا اسکو...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

  • نقد و بررسی
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
محلول خوراکی ویتامین ث 1000 میلی گرم پی بی جی فارما 10 عددی PBJ Pharam Vitamin C 1000mg 10 Single Dose Vial Oral Solution
نقد و بررسی

محلول خوراکی ویتامین ث 1000 میلی گرم پی بی جی فارما به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. مصرف این ویال های خوراکی تک دوزی در پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا موثر است. این محصول حاوی 1000 میلی گرم ویتامین C یا اسکوربیک اسید است.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

محلول خوراکی ویتامین ث 1000 میلی گرم پی بی جی فارما 

یک ترکیب مغذی ضروری بدن انسان می باشد که نقش کوفاکتور برای عملکرد دو آنزیم مهم در تشکیل کلاژن در بدن همچنین در بیوسنتز دیگر ترکیبات بافت همبند دارد. اسکوربیک اسید در زنجیره بیوسنتز مولکول ال کارنیتین در بدن نقش دارد که کمبود آن منجر به احساس خستگی و ضعف می گردد. اسکوربیک اسید در تنظیم جذب، انتقال و ذخیره سازی مولکول آهن در بدن تاثیر دارد. در کنار همه این موارد اسکوربیک اسید به جهت خواص آنتی اکسیدانی آن و تاثیر در جلوگیری از بیماری های تحلیل برنده مزمن شناخته شده است. در واقع اسکوربیک اسید مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب در بدن می باشد.

 

نام عمومی: ویتامین ث

نام اختصاصی: ویتامین ث

اندیکاسیون و کاربرد:

کمک به تامین ویتامین ث مورد نیاز بدن و پیش گیری از عدم تامین تغذیه ای کافی

کمک به سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن

اجزاء فرمولاسیون:

آسکوربیک اسید، سدیم متا بیسولفیت، EDTA ، سدیم هیدروکسید، سدیم بنزوات، سوربیتول، سوکرالوز ( شیرین کننده)، طعم دهنده پرتقال، آب خالص.

عملکرد فارماکولوژیک:  

ویتامین ث یک ترکیب مغذی ضروری بدن انسان می باشد که نقش کوفاکتور برای عملکرد دو آنزیم مهم در تشکیل کلاژن در بدن همچنین در بیوسنتز دیگر ترکیبات بافت همبند دارد. اسکوربیک اسید در زنجیره بیوسنتز مولکول ال کارنیتین در بدن نقش دارد که کمبود آن منجر به احساس خستگی و ضعف می گردد. اسکوربیک اسید در تنظیم جذب، انتقال و ذخیره سازی مولکول آهن در بدن تاثیر دارد. در کنار همه این موارد اسکوربیک اسید به جهت خواص آنتی اکسیدانی آن و تاثیر در جلوگیری از بیماری های تحلیل برنده مزمن شناخته شده است. در واقع اسکوربیک اسید مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب در بدن می باشد.

مطالعات انجام شده نشان می دهند ویتامین ث دارای اثرات تقویت سیستم ایمنی بدن، ضد ویروس و محافظت کننده مجاری هوایی نیز می باشد. اسکوربات مورداکسیداسیون توسط ترکیبات فعال اکسیداتیو اکسیژن و نیتروژن که منجر به آسیب های بافتی مرتبط با بیماری های مختلف می شود قرار گرفته و به این ترتیب مانع تاثیر مخرب آنها در بدن می گردد.

دوز و نحوه مصرف صحیح فرآورده:

پیش از مصرف این فرآورده در مورد مقدار مصرف مناسب آن برای خود با دکتر داروساز و یا پزشک معالج خود مشورت نمایید.

مقدار مصرف معمول این فرآورده از 1000 میلی گرم الی 2000 میلی گرم روزانه می باشد.

این فرآورده برای مصرف خوراکی و غیر قابل تزریق می باشد.

این فرآورده را می توان به تنهایی مصرف کرد و یا آن را در نوشیدنی و یا غذای مایع حل نموده سپس میل نمائید.

جهت کاهش عوارض گوارشی، این فرآورده را ترجیحاً همراه یا بلافاصله بعد از غذا مصرف نمائید .

توصیه می شود در هر بار محتویات ویال را کاملاً مصرف کرده و از نگهداری باقیمانده محلول در ویال خودداری نمائید.

موارد منع مصرف:

در صورت وجود هر گونه حساسیت به ترکیب اسکوربیک اسید، اسکوربات و یا هر یک از اجزاء فرمولاسیون این فرآورده از مصرف آن خودداری شود.

عوارض جانبی:

مصرف ویتامین ث خوراکی حتی در دوزهای بالا تا 3 گرم در روز نیز به خوبی تحمل می شود. شایع ترین عارضه مشاهده شده در اثر مصرف مقادیر بالاتر از 3 گرم در روز عوارض گوارشی مانند تهوع، درد شکمی و اسهال می باشد. دوزهای بالای روزانه می تواند در برخی افراد اثر ادرارآوری و سردرد داشته باشد.

اگر متوجه عوارض جانبی خاصی با مصرف این فرآورده شدید ، به دکتر داروساز و یا پزشک معالج خود اطلاع دهید.

موارد احتیاط:

در موراد ذیل مصرف فرآورده حاوی ویتامین ث با احتیاط و تحت نظر پزشک معالج صورت گیرد:

افراد با سابقه سنگ های کلیوی و یا سابقه بیماری نارسایی کلیوی

افراد مبتلا به هایپراکسالوریا (دفع سنگ های اگزالات کلسیم در ادرار).

تداخل دارویی:

مصرف مقادیر بالای ویتامین ث همزمان با بعضی از داروها بر جذب و اثربخشی آنها تاثیر متقابل دارد لذا در صورتی که همزمان با مصرف این فرآورده نیاز به مصرف داروها و یا فرآورده های مکمل تغذیه ای دیگری داشتید، پزشک معالج خود را از مصرف آن مطلع نمائید. خصوصا در صورت مصرف داروهای ذیل: داروهای ضد بارداری خوراکی، آسپرین، آنتی اسیدهای معده حاوی آلومینیوم ، آمفتامین، دفروکسامین، سیکلوسپورین، بورتزومیب، آمیگدالین، فرآورده های حاوی آهن (اسید اسکوربیک باعث افزایش جذب آهن می شود.) .

هشدارها:

در افراد مبتلا به هموکروماتوز، تالاسمی، کم خونی سیدروبلاستیک، کم خونی سلول سیکل، و نقص آنزیم G6PD ممکن است در صورت مصرف مقادیر بالای ویتامین ث با مقادیر بالاتر از مجاز روزانه (RDA) دچار افزایش جذب و تجمع آهن در بدن شوند.

افراد میتلا به دیابت نباید  دوزهای بالا و طولانی مدت اسکوربیک اسید را مصرف نمایند.

مصرف مقادیر بالای ویتامین ث پیش از انجام بعضی از آزمایشات سرولوژی مانند تعیین بیوشیمیایی کراتینین ، اسید اوریک و گلوکز در نمونه های خون و ادرار، ممکن است تداخل ایجاد کند. لذا پیش از انجام آزمایشات پزشک معالج خود را از مصرف آن مطلع نمائید.

مصرف در بارداری و شیردهی:

پیش از مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی با دکتر داروساز و یا پزشک معالج خود مشورت نمایید. توصیه می شود افراد باردار و شیرده از مصرف مکمل های تغذیه ای حاوی ویتامین ث با مقادیر بالاتر از مقدار مجاز روزانه (RDA) خودداری نمایند.

شرایط نگهداری:

  • دور از دید و دسترس کودکان نگهداری نمایید.
  • در دمای کمتر از۳۰ درجه سانتی گراد نگهداری نموده واز یخ زدگی محافظت نمایید.
  • دور از نور و درون جعبه نگهداری نمایید.
  • پس از اتمام تاریخ انقضا درج شده بر روی جعبه از مصرف این فرآورده خودداری نمایید.

محصولات مشابه خریداری شده

اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها