مصرف صحیح قرص هیرویت

مصرف صحیح قرص هیرویتدر این مقاله قصد داریم درباره‌ی هیر ویت و نحوه‌ی مصرف صحیح قرص هیر ویت به شما توضیح دهیم. موهای ما می تواند شاخص مهمی از سلامت کلی ما باشد. اگر مشکلات سلامتی داریم یا از کمبودهای تغذیه‌ای رنج می بریم، ممکن است رشد موهایمان متوقف شود یا این که آسیب دیده یا شکننده شوند، همچنین پوست ما آسیب ببینید، کدر و خشک شود.

نازک شدن مو با عوامل زیادی از جمله رژیم غذایی نامناسب، شرایط پزشکی، داروها – مانند داروهای ضد بارداری خوراکی، استروئیدها – و استرس‌های فیزیولوژیکی، هیجان‌های شدید، تأثیرات هورمونی، چرخه های قاعدگی غیرطبیعی مرتبط است. در واقع، زمانی که موهای ما کدر، شکننده، نازک، شکسته می‌شوند و شروع به ریزش می‌کنند، یکی از اولین دلایلی که باید به آن توجه کنید کمبود ویتامین است.

ترکیبی از ویتامین‌های مفید به عنوان مکمل رژیم غذایی می‌تواند در بهبود وضعیت پوست و مو بسیار کاربردی باشد. البته لازم به ذکر است که این مکمل‌ها نمی‌توانند جایگزین مواد غذایی باشند و فقط مکمل و کمک کننده هستند. چنان چه گمان می‌کنید ریزش موی شما به دلیل کمبودهای تغذیه‌ای، عدم تعادل هورمون‌ها یا استرس‌های کاهش دهنده مواد مغذی و ضروری در بدن شما هستند، به شما استفاده از قرص‌های هیر ویت را به عنوان مکملی ایده‌آل پیشنهاد می‌کنیم. هیر ویت به خوبی برای تامین مواد مغذی لازم برای داشتن موهایی قوی و سالم ساخته شده است.

 

خواص هیرویت

 

یک. مو و پوست سر را سالم و درخشان می کند

 

Hair-vit با کمپلکس ویتامین B که برای انجام واکنش‌های آنزیمی در بدن و سوخت و ساز پروتئین‌ها، چربی‌ها و کربوهیدرات ها لازم است، غنی شده است. سوخت و ساز ضعیف مواد مغذی می تواند منجر به کمبود تغذیه سلول های فولیکول مو و ریزش مو شود. به طور کلی، ویتامین های B به استحکام و درخشندگی مو، تقویت گردش خون پوست سر و جلوگیری از ریزش و سفیدی مو کمک می کنند.

 

دو. موهای سالم، پرپشت و قوی

 

پروتئین اصلی تولید شده در سلول های پوست، ناخن و مو، کراتین نام دارد که به دلیل استحکام بخشیدن به موها معروف است. قرص‌ هیر ویت ترکیبی از ال سیستئین و میتونین است که به سنتز کراتین کمک می‌کند تا بر فولیکول‌های مو تأثیر بگذارد و رشد موهای جدید را تحریک کند. این فرمول دارای مزایای اضافی ژلاتین هیدرولیز شده است که به طور طبیعی غنی از اسیدهای آمینه است و به ویژه برای تقویت بافت همبند، تقویت ساقه مو، پوست سر و رشد سریع مو و ناخن شناخته شده است. (هیدرولیز فرآیندی است که به جذب آنها کمک می کند.)

 

سه. کمک به مبارزه با ریزش مو و شکستگی مو

 

بیوتین تنها ویتامین B نیست که ممکن است به کاهش ریزش مو کمک کند. ویتامین‌های B6، B12 و نیاسین که در Hair-vit نیز وجود دارند، نقش مهمی در حفظ گلبول‌های قرمز خون و تولید هورمون‌های استروئیدی دارند که هر دو آن‌ها از عوامل حیاتی برای مبارزه با خستگی و ریزش مو مرتبط با عدم تعادل هورمونی و استرس هستند. همچنین احتمال داده می‌شود که کمبود آهن یکی از دلایل احتمالی ریزش موی بیش از حد باشد. در واقع، 72 درصد از زنان مبتلا به ریزش مو دارای کمبود آهن هستند که شایع ترین شکل آن کم خونی است. در هر قرص هیر ویت حدودا نیم گرمی، 12 میلی گرم آهن برای رفع هر گونه کمبود وجود دارد.

 

چهار. تغذیه سلول های مو و پوست، تقویت فولیکول ها

 

روی به تقویت رشد مو و ترمیم و تنظیم تولید چربی در اطراف فولیکول های مو کمک می کند. اگر از زینک در رژیم غذایی به مقدار کمی استفاده شده باشد، این کمبود منجر به ریزش مو خواهد شد. زینک به اندازه‌ی 2mg در هر کپسول هیر ویت وجود دارد. از طرفی ویتامین B6 و B12 که در قرص Hair-vit موجود هستند، کمک به حفظ تعادل هورمونی، سیستم عصبی سالم و کاهش سطوح استرس می‌کنند. این عوامل، عوامل حیاتی برای مبارزه با ریزش مو هستند. هر دو این ویتامین‌ها نقش مهمی در حفظ گلبول‌های قرمز خون و تولید هورمون‌های استروئیدی دارند که به شدت از خستگی و ریزش مو ناشی از استرس جلوگیری می‌کنند.

اجزای تشکیل دهنده‌ی هر قرص هیر ویت

به طور کلی هر کپسول Hair-vit حاوی ده میلی گرم ویتامین B1، ده میلی گرم ریبوفلاوین، ده میلی گرم ویتامین B2، بیست میلی گرم ویتامین B3، بیست میکروگرم بیوتین، ده میلی گرم‌ اسید پانتوتنیک، بیش از دوازده میلی گرم آهن، دو میلی‌ گرم فلز روی، پنجاه میلی گرم کولین بی تارترات، پنجاه میلی گرم اینوزیتول، صد میلی گرم مخمر، ده میلی گرم پارا آمینو بنزوئیک اسید، بیست میلی گرم لسیتین، پنجاه میلی گرم پودر ژلاتین هیدرولیز شده، سی میلی گرم ال سیستئین هیدروکلراید، سی گرم ال-متیونین است.

البته این اندازه‌ها تقریبی است و ممکن است در محصولات شرکت‌های مختلف کم و زیاد شود.

 

ویژگی‌های کلی هیر ویت

 

ویژگی‌های کلی این دارو عبارتند از:

 

یک. دارای ژلاتین هیدرولیز شده از 21 اسید آمینه مختلف، دو. دارای ساکرومایسس سرویزیه سرشار از مواد مغذی، سه. تغذیه فولیکول های مو، چهار. کمک به پرپشت شدن مو، پنج. کاهش ریزش مو

 

چگونگی مصرف هیر ویت

 

در ابتدا باید بدانید که این قرص مخصوص افراد بالغ است و کودکان نباید به هیچ وجه از آن استفاده کنند. در واقع مصرف این قرص محدودیت سنی کمتر از شانزده سال را دارد. اما از لحاظ تعدادی که باید در طی یک روز مصرف کنید، باید گفت چنان چه بدون تجویز پزشک می‌خواهید مصرف کنید باید روزانه یک عدد قرص نیم گرمی همراه با صبحانه را مصرف کنید یا این که طبق دستور یک متخصص مراقبت های بهداشتی از دوزهای بیشتر یا کمتر استفاده کنید.

ابته لازم به ذکر است که ویژگی‌های این محصول توسط سازمان غذا و دارو ایالت متحده آمریکا تاکنون ارزیابی نشده است و همچنین این دارو برای تشخیص، درمان یا پیشگیری از هر بیماری خاصی نیز مورد سنجش قرار نگرفته است.

 

سخن پایانی

 

قرص هیر ویت برای درمان مشکلات پوست و مو کاربرد بسیار مفیدی دارد چرا که از مواد معدنی، ویتامین و اسید آمینه‌های مفیدی به وجود آمده‌ است. این دارو به صورت بدون تجویز پزشک یا با تجویز پزشک قابل مصرف است. چنان چه بدون تجویز پزشک می‌خواهید از این دارو را مصرف کنید باید روزانه یک عدد قرص حدودا نیم گرمی را استفاده کنید. از طرفی دیگر لازم به ذکر است که مصرف این قرص برای افراد بالغ است و افراد زیر شانزده سال نمی‌توانند آن را استفاده کنند.با دارو بیار همراه باشید