آیا می توان بدون ورزش از گینر استفاده کرد؟
مصرف گینر بدون ورزش

گینر ها نوع خاصی از مواد مغذی هستند که شامل 80 درصد کربوهیدرات و تنها 10 تا 20 درصد پروتئین هستند. میزان بالای قند و میزان پایین پروتئین در مکمل های گینر باعث می شود که این مکمل ها به منبعی برای انرژی در رژیم های غذایی مقاومتی تبدیل شوند. گینر نوعی مکمل غذایی است که خیلی از افراد به منظور افزایش وزن و حجیم کردن عضلات خود از آن استفاده می کنند. افراد باید بدانند که برای بهره بردن از اثرات مثبت این مکمل غذایی باید آن را در زمان مناسب استفاده کنند. یکی از سوالاتی که همیشه ذهن ورزشکاران و افراد عادی در هنگام مصرف مکمل های گینر را درگیر خود می نماید، این است که آیا می توان بدون ورزش کردن از مکمل گینر استفاده کرد؟  ما در این مقاله به بررسی موضوع مصرف گینر بدون ورزش می پردازیم.

زمانی که صحبت از مکمل های بدنسازی به میان می آید، نام مکمل گینر در میان محبوب ترین مکمل ها به چشم می خورد. مکملی که معمولا آن را به عنوان تکمیل کننده رژیم غذایی و مکملی برای افزایش وزن و عضله می شناسند. گینرها دارای دو نوع گینر افزایش وزن و گینر عضله ساز می باشند.

استفاده از این نوع ماده مغذی معایبی نیز دارد. این مکمل ها نیاز روزانه بدن به آمینو اسید را تامین نمی کنند و معمولا دارای کربوهیدرات بالا با شاخص بالای کلسیمی هستند. گینر برای افزایش توده عضلانی مصرف می شوند و سرعت بهبود عضلات بعد از تمرینات سنگین ورزشی را افزایش می دهد. گینر در مقایسه با مکمل های دیگر شامل پروتئین کمتر و کربوهیدرات بالاتری هستند. هر 100 گرم از این مواد شامل مواد زیر می باشد:

بیشتر بخوانید:  حالت تهوع بعد از مصرف مکمل

–         60 تا 90 گرم کربوهیدرات

–         10 تا 30 گرم آمینو اسید

–         3 تا 10 گرم مواد دیگر

 

مصرف گینر بدون ورزش

مصرف گینر بدون ورزش

مصرف گینر ها بدون ورزش کردن موضوعی بحث بر انگیز می باشد و پر خطر یا بی خطر بودن آن به عوامل متعددی بستگی دارد. مکمل های گینر مختلفی در بازار برای خرید و مصرف وجود دارد که نسبت پروتئین، چربی و کربوهیدارت در آن ها با یکدیگر بسیار متفاوت می باشد. گینر به طور اختصاصی برای ورزشکارانی تولید می شود که به دنبال افزایش حجم عضلات یا افزایش وزن خود هستند و مخصوص افرادی نیست که می خواهند بدون ورزش کرد عضله سازی کنند.

افزایش وزن به میزان کالری و متابولیسم بدن بستگی دارد، این بدین معناست که اگر مقدار کالری دریافتی در طی یک روز بیش از سوخت و ساز بدن باشد، قطعا منجر به افزایش وزن مصرف کننده خواهد شد، اما اگر متابولیست بدن بیش از مصرف کالری باشد، اضافه وزنی در کار نخواهد بود. مکمل های گینر حاوی مقادیر بسیار زیادی کالری هستند که اگر بدون ورزش کردن مصرف شوند، چربی های ذخیره شده در بدن را در هر نقطه ای که باشند افزایش داده و هیچ توده عضلانی ای تشکیل نمی دهند.

مصرف گینر بدون ورزش موجب می شود تا چربی های موجود در این مکمل مخصوصا در نواحی شکم و پهلو ها جمع شده و زیبای اندام شما را از بین ببرد و به اصطلاح اندام شما را به هم بریزد. بنابراین سعی کنید به منظور افزایش وزن، گینر ها را حتما همراه با فعالیت های بدنی منظم و یک رژیم غذایی سالم و متعادل مورد مصرف قرار دهید.

بیشتر بخوانید:  بهترین مکمل بدنسازی برای بانوان

مکمل گینر به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

نتایج تحقیقات نشان می دهد که گینر ها مخصوص کسانی است که وزن پایینی داشته و به سختی ورزنشان بالا می رود. این مکمل ها باعث می شود وزن بالا تر رفته و حجم عضلات بیشتر شود. با استفاده از مکمل گینر ذخیره کالری بدن افزایش می یابد.

برای خرید گینر اصل از داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

عوارض مصرف مکمل گینر

به طور کلی اگر مکمل های ورزشی را به اندازه درست مصرف کنید و زیاده روی در مصرف آن ها نداشته باشید، کاملا بی خطر بوده و عوارض جانبی خاصی نخواهد داشت. ولی بسیای از افراد آگاهانه یا نا آگاهانه برای اینکه زودتر به هدف نهایی خود برسند، یعنی عضله سازی یا افزایش وزن، بیش از حد مجاز از این مکمل مصرف می نمایند و طبیعی است که در این حالت دچار عوارض جانبی آن می شوند.

اگر متابولیسم بدن شما به حد کافی بالا نباشد، در برخی موارد استفاده از گینر منجر به عضله سازی نخواهد شد. برخی از عوارضی که در صورت مصرف نا درست مکمل گینر به وجود می آید به شرح زیر می باشد:

–         مشکلات معده

–         آسیب شدید به کلیه ها

–         بی خوابی

–         گرفتگی عضلات

قطعا برای استفاده از مکمل گینر باید با پزشک مشورت نمایید.

 

آیا می توان بدون ورزش از گینر استفاده کرد؟

آیا می توان بدون ورزش از گینر استفاده کرد؟

در این نوشته سعی کردیم به بررسی جامعی از اینکه آیا می توان بدون ورزش از مکمل گینر استفاده کرد بپردازیم. مصرف گینر بدون ورزش نیز تاثیری برای افراد ندارد و آنها نمی توانند از انواع ترکیبات سالم این مکمل مانند فیبر ها، کربوهیدرات ها، چربی های سالم، پروتئین ها، ویتامین ها، مواد مغذی و … بهره مند شوند. در مقابل امکان دارد عوارضی به همراه داشه باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین مولتی ویتامین برای رفع خستگی

در حالت کلی توصیه می شود که از مصرف گینر بدون تمرین و ورزش خودداری شود، زیرا این مکمل ها برای افزایش وزن و افزایش حجم عضلات بوده حتما با ورزش و فعالیت های بدنی این امر امکان پذیر است. در غیر این صورت چاقی های بد را به دنبال خواهد داشت و باید به این نکته توجه نمایید که بدون ورزش تا حد زیادی به تناسب اندام و زیبایی شما آسیب وارد می نماید.

ضمنا اگر بدون فعالیت بدنی از این مکمل استفاده کنید، افزایش وزن شما صرفا بخاطر تجمع چربی خواهد بود و هیچ افزایش عضلانی ای در بدنتان رخ نداده است. در این حالت ممکن است موجب بروز بیماری های متابولیکی نیز شوند. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که حدالامکان از مصرف این مکمل بدون ورزش جدا خودداری نمایید.

اشتراک گذاری