معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی
معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی

 

سایت ما در این مقاله قصد دارد به معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی  و بررسی تمام ابعاد مختلف   معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی  بپردازد. چنان چه شما نیز به دنبال یافتن اطلاعات کاملی  درباره ی   معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی  هستید، پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید

چنان چه نوع بدن اکتومورف دارید

تیپ بدنی اکتومورف نوعی بدن است که بلند قد و لاغر بوده و شبیه به یک بازیکن ماراتن است. افرادی که دارای تیپ‌ های بدنی اکتومورف هستند، چارچوب ظریفی دارند و به سختی می ‌توانند توده ی خود را به دست آورند. آن ها معمولا متابولیسم سریعی دارند و شانه ها و باسن باریکی نسبت به قد دارند. اساساً، چنان چه تیپ بدنی شبیه ویکرانت ماسی یا میتیلا پالکار دارید، اکتومورفیک هستید. برای تیپ بدنی اکتومورفیک، علاوه بر ورزش، باید رژیم غذایی را دنبال کنید و پس از مشورت با متخصص تغذیه، مکمل (های) پیشنهادی زیر را مصرف کنید.

معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی
معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی

رژیم غذایی

رژیم غذایی باید سرشار از کربوهیدرات و پروتئین همراه با وعده های غذایی مکرر در طول روز باشد. کالری بیش تری نسبت به کالری که می ‌سوزانید، دریافت کنید چرا که تمایل به از دست دادن عضله خیلی سریعی دارید. هدف تبدیل انرژی غذا به جرم است. بهتر است از کربوهیدرات‌ های پیچیده استفاده کنید که باعث می ‌شوند برای مدت طولانی‌ تری احساس سیری کنید. علاوه بر این به ورود پروتئین به ماهیچه ها برای کمک به رشد آن ها کمک می ‌کند. این رژیم می ‌توان شامل برنج قهوه ای و نان قهوه ای باشد.

مکمل

از آن جایی که اکتومورف ها می ‌توانند بسته بندی بر اساس اندازه را کاملاً چالش برانگیز بدانند، ممکن است استفاده از مکمل های اضافی همراه با یک رژیم غذایی سالم و کامل مفید باشد. مکمل‌ هایی مانند BCAA یا شیک‌ های پروتئینی می ‌توانند باعث تقویت بیش تر شما شوند.

بیشتر بخوانید:  خطرناک ترین قرص اعصاب

BCAA

شامل 3 اسید آمینه ی ضروری والین، لوسین و ایزولوسین در نسبت بهینه ی 2:1:1 است. 7 گرم BCAA را فراهم می ‌کند که به کاهش کاتابولیسم کمک می ‌کند و شما را برای یک جلسه ی تمرینی فشرده با انرژی نگه می ‌دارد. دارای یک ترکیب الکترولیت است که ماهیچه های شما را برای مدت طولانی تری هیدراته نگه می ‌دارد. این محصول دارای گلوتامین و سیترولین مالات است تا زمان ریکاوری عضلانی را به حداقل برساند و در طول جلسات تمرینی فشرده پرانرژی بماند.

Osoaa Mass Gainer:

Mass Gainer of Osoaa که مخصوصاً برای کسانی که هدفشان افزایش حجم عضلانی با مکمل کردن تمرینات خود با آن افزایش اندک اضافی است، ساخته شده است، با ترکیبی متعادل از ویتامین‌ ها، مواد معدنی، پروتئین‌ های آب پنیر و آنزیم‌ های گوارشی، Osoaa’s Mass Gainer یک راه ساده و موثر برای افزایش مصرف کالری و مواد مغذی روزانه‌تان، بدون نیاز به خوردن مداوم غذا در طول روز است.

چنان چه تیپ بدنی مزومورف دارید:

تیپ بدنی مزومورف در وسط تیپ های بدنی قرار می ‌گیرد. می ‌تواند لاغر و همچنین عضلانی باشد. می ‌توان آن را به عنوان یک ساختار ورزشی طبیعی با عضلات مشخص توصیف کرد. چنان چه دارای تیپ بدنی مزومورف هستید، برنامه غذایی شما باید شامل مقادیر مساوی پروتئین و چربی باشد و بقیه کربوهیدرات ها در حد متوسط باشد. شما همچنان باید روی کربوهیدرات های پیچیده تمرکز کنید تا به بدن خود انرژی بدهید و به روشی پایدار و سالم سیر بمانید. افراد مزومورف ساختار استخوانی متوسطی دارند و شانه‌ هایی از باسن پهن‌ تر است. از آن جایی که آن ها متابولیسم کارآمدی دارند، می ‌توانند با سهولت نسبی وزن اضافه یا کاهش دهند. چنان چه تیپ بدنی مانند هریتیک روشن یا بیپاشا باسو دارید، مزومورف هستید.

معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی
معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی

رژیم غذایی

برای حفظ متابولیسم روزانه پنج تا شش وعده ی غذایی داشته باشید. همراه با سبزیجات سبز، پروتئین هایی مانند ماهی، مرغ، سفیده ی تخم مرغ و حبوبات را مصرف کنید. انرژی دادن با استفاده از غذا هایی مانند آجیل، کشمش، خرما و غیره را نیز فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید:  درمان کریپتوس صدای مفاصل و استخوان ها

مکمل ها

پروتئین روزانه

خالص ترین شکل پروتئین آب پنیر 100 درصد است. سریع هضم و فوری است که مصرف آن را آسان می ‌کند. پروتئین آب پنیر کیفیت بالایی دارد و برای هضم آن به هیچ آنزیم گوارشی نیاز نیست. این بدون هورمون رشد است و آن را به خالص ترین شکل پروتئین با بالاترین کیفیت تبدیل می ‌کند. علاوه بر این، جیب پسند با قیمت 100 درصد صادقانه است و انعطاف پذیری استفاده را با طعم انتخابی شما فراهم می ‌کند و برای برآورده کردن نیاز های پروتئین کل خانواده ی ایده آل است.

نوشیدنی انرژی زا

هر سرو 18 گرم دکستروز انرژی را برای فرآیند های فیزیولوژیکی مانند تنفس، ریتم قلب و تنظیم دمای بدن فراهم می ‌کند. 200 میلی گرم گلوتامین باعث بهبود متابولیسم، ریکاوری سریع تر و کاهش از دست دادن عضلات می ‌شود.

قرص مولتی ویتامین

قرص مولتی ویتامین دارای پروبیوتیک، مواد معدنی و 7 عصاره ی گیاهی است. دارای 100 درصد RDA از بیست و یک ویتامین و مواد معدنی (سی و دو ماده ی اصلی) و پروبیوتیک های اضافه شده برای سلامت گوارش و روده می ‌باشد. عصاره ی هسته ی انگور و سلنیوم آن برای آنتی اکسیدان از سلول شما در برابر رادیکال های آزاد محافظت می ‌کند که بیش تر از سرطان، قلب و سایر بیماری ها محافظت می ‌کند. علاوه بر این از گیاهان طبیعی مانند Hadjod، Giloy، Ashwagandha، Gokhru و Panax Ginseng، عصاره ی هسته ی انگور و سلنیوم تشکیل شده است.

چنان چه تیپ بدنی اندومورف دارید:

افرادی که اندومورف هستند، قسمت میانی و باسن بزرگ تری دارند. آن ها چربی بیش تری را در سراسر بدن حمل می ‌کنند و تمایل دارند به سرعت آن را به دست آورند. آن ها به طور کلی متابولیسم کندی دارند و لاغر ماندن برایشان مشکل است. برای کمک به بدن برای از دست دادن چربی، بهتر است اندومورف ها تمرینات هوازی شدید خود را با تمرکز بر تمرینات اینتروال مانند HIIT افزایش دهند.

بیشتر بخوانید:  اولین علامت کمبود ویتامین C

رژیم غذایی

اندومورف ها باید برنامه ی غذایی سخت تری نسبت به بقیه داشته باشند. برخلاف اکتومورف ها، آن هایی که دارای تیپ بدنی اندومورف هستند باید کربوهیدرات کم تری بخورند و پروتئین بیش تری دریافت کنند. آن ها باید از کربوهیدرات های ساده مانند نان سفید پرهیز کنند و کربوهیدرات های پیچیده تر مصرف کنند.

مکمل پروتئین خام آب پنیر ایزوله پرو

به خصوص برای کسانی ساخته شده است که قصد دارند به سالم ترین راه ممکن به اهداف تناسب اندام خود برسند. این ترکیب ایده آلی از پروتئین هایی است که آهسته و سریع رها می ‌کنند تا سوخت ماهیچه های شما را برای مدت طولانی‌ تری تامین کند. علاوه بر این با BCAA و اسید گلوتامیک غنی شده است. ویتامین ها، مواد معدنی اضافه شده و پروتئین آب پنیر فوری هضم شده مزیت اضافی ایمنی بهتر و روده ی قوی تر را فراهم می ‌کند. این یک راه ساده و مقرون به صرفه برای افزایش مواد مغذی روزانه است و دارای فوایدی است چرا که سرشار از آنتی اکسیدان است، ایمنی را تقویت می ‌‍کند و رشد و ریکاوری عضلات را افزایش می ‌دهد.

نتیجه گیری نهایی درباره ی مقاله ی   معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی

در این مقاله ما سعی کردیم درباره‌ ی   معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی  به شما اطلاعات درستی داده باشیم و شما را با تمام ابعاد   معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی  آشنا سازیم .

به طور کلی باید اظهار کرد که هر تیپ بدنی پک های عضله ساز مخصوص به خود را دارد و نمی توان از یک پک عضله ساز برای تمام تیپ ها استفاده کرد. ما در این مقاله انواع تیپ ها و پک های عضله ساز آن ها را نام برده و توضیح دادیم.

در پایان این مقاله از این که تا انتهای این مقاله‌ با سایت داروبیار همراهی کردید از شما بی نهایت سپاس گزاریم و امید داریم که در این مقاله ی سایت ما به شما راهنمایی درستی درباره‌ ی   معرفی بهترین پک های عضله ساز در تیپ های مختلف بدنی  کرده باشیم.