در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

ملاتونین پلاس گابا اس تی پی فارما 30 عددی STP.pharma Melatonin Plus GABA 30 Capsules

شناسه محصول: DB4682
شناسه محصول: DB4682
دسته بندی: تنظیم خواب
تولید کننده: STP Pharma
فروشنده: داروبیار
60,000 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

کپسول ملاتونین پلاس گابا اس تی پی فارما باعث ایجاد خواب با کیفیت، بهبود پرواز زدگی (جت لگ)، بهبود وز وز گوش، تنظیم ریتم‌های شبانه‌روزی، تسکین اضطراب، کاهش نشانه های افسردگی و تسکین نشانه های سندرم پیش از قاعدگی میشود. ملاتونین علاوه بر اینکه یک آنتی ...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

 • نقد و بررسی
 • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
ملاتونین پلاس گابا اس تی پی فارما 30 عددی STP.pharma Melatonin Plus GABA 30 Capsules
نقد و بررسی

کپسول ملاتونین پلاس گابا اس تی پی فارما باعث ایجاد خواب با کیفیت، بهبود پرواز زدگی (جت لگ)، بهبود وز وز گوش، تنظیم ریتم‌های شبانه‌روزی، تسکین اضطراب، کاهش نشانه های افسردگی و تسکین نشانه های سندرم پیش از قاعدگی میشود. ملاتونین علاوه بر اینکه یک آنتی اکسیدان قوی است، می تواند اثرات ضد ویروسی مستقیمی علیه COVID-19  و سایر عفونت های ویروسی داشته باشد.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی
ملاتونین پلاس گابا اس تی پی فارما
 

این محصول تحت لیسانس کانادا می باشد و توسط داروسازی STP Pharma تولید شده است .

ملاتونین:

ملاتونین یک هورمون طبیعی در بدن است و توسط غدد پینه آل ترشح میشود.تولید ملاتونین تابع تابش نور بر چشم است و با تاریک شدن، تولید ملاتونین توسط غده “پینه آل” نیز آغاز می شود. ملاتونین، نقشی اساسی در خواب دارد و به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می ‌کند . نور، مانع تولید آن و تاریکی، محرک تولیدش است لذا بیشترین مقدار تولید ملاتونین در بدن، در شبها است (١٠ برابر میزان آن در روز). این هورمون، به کاهش تعداد دفعات بیداری در شب و بهبود کیفیت خواب کمک می کند.

نقش ملاتونین در عفونت ویروسی COVID ۱۹

ملاتونین به طور کلاسیک با ترشح شبانه از غده پینه آل در ارتباط است و تاثیر آن بر روی ریتم سیرکادین(circadian) مدتهاست که شناخته شده است. ملاتونین با فعال کردن سیگنالهای داخل سلولی و فاکتورهای نسخه برداری در تنظیم فعالیتهای التهابی نقش دارد. ملاتونین همچنین یک فاکتور آنتی اکسیدان و ضدالتهابی می باشد که خیلی از تاثیراتش را از طریق تعدیل عملکرد میتوکندری اعمال می کند. ملاتونین از تریپتوفان و تبدیل آن به سروتونین مشتق می شود.
هورمون ملاتونین در درمان کووید ۱۹ موثر است

شواهد بسیاری وجود دارد که تنظیم مسیرهای ملاتونرژیک هم در سطح پینه آل و هم سیستمیک یکی از راه های مهمی است که ویروس ها از آن طریق کنترل عملکرد سلولها را بدست می گیرند. از آنجائیکه که ملاتونین نقشی مهار کننده/کنترلی در مهاجرت نوتروفیل ها به محل التهاب دارد، کاهش سطح ملاتونین در نتیجه عفونت ویروسی خود باعث مهاجرت کنترل نشده نوتروفیل ها به محل التهاب و در نتیجه شروع طوفان سایتوکاینی و بر هم خوردن تنظیم عملکرد سایر سلولهای ایمنی می شود. عفونت ویروسی و طوفان سایتوکاینی همچنین نفوذ پذیری روده و dysbiosis را افزایش داده و بنابراین تولید اسیدهای چرب زنجیره کوتاه (short chain fatty acids) ، بوتیرات و LPS را افزایش می دهد. تغییرات سطح بوتیرات  و LPS می تواند تکثیر ویروس را افزایش داده و علایم بیماری را شدیدتر کند.

موارد مصرف مـلاتونین:

مـلاتونین از جمله مواد دارویی است که برای افراد بی‌خواب یا کسانی که در خواب رفتن مشکل دارند، توصیه می‌شود این دارو برای افراد نابینا که کوررنگی تمام دارند، به عنوان کمک خواب تجویز می‌شود. علاوه بر این افراد، کسانی که شیفت های کاری شبانه دارند می‌بایست برای به خواب رفتن و کنترل دوره خواب از ملاتونین استفاده کنند، همچنین کمک به درمان اختلالات خواب در کودکان با اختلالات نورولوژی ـ روانی مانند عقب ماندگی ذهنی ، اوتیسم ، اختلالات روانی و صرع و……….

گابا:

GABA یا گاما آمینوبوتیریک اسید، یکی از آمینواسیدهای غیرضروری تشکیل شده از گلوتامیک اسید و ویتامین ب۶ می‌باشد. گاما آمینوبوتیریک اسید تقریبا در تمام بخش‌های مغز یافت می‌شود و از طریق فعالیت آنزیم گلوتامیک اسید دی کربوکسیلاز (GAD) تشکیل می‌شود. GAD تولید GABA از گلوتامیک اسید را سرعت می‌بخشد و برای تنظیم میزان GABA به ویتامین ب ۶ نیاز دارد. GABA یکی از اصلی‌ترین انتقال دهنده‌های عصبی مهار کننده در دستگاه عصبی می‌باشد که از انتقال جریان از سلولی به سلول دیگر جلوگیری می‌کند، و فعالیت نورون ها را کاهش داده و مانع از عملکرد بیش از حد آنها می‌گردد. GABA مانع از رسیدن پیام‌های حاوی نگرانی و استرس به مغز می‌شود.

ویتامین B6

ویتامین B6، به عنوان یک کوآنزیم برای بیش از یکصد فعالیت بیوشیمیایی در بدن مورد نیاز است، کوآنزیم به موادی گفته می شود که برای فعال شدن و ترشح آنزیم ها مورد نیاز می باشند.ویتامین ب۶ کمک به متابولیزم پروتئین ها، کربوهیدرات ها و تبدیل آن ها به انرژی می کند.

سیستم ایمنی بدن:

ویتامین ب۶ نقشی مهم در فعالیت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب مرکزی و مغز ایفا می کند و کمبود آن با واکنش های عصبی و رفتاری از قبیل کاهش حافظه، عصبانیت و پرخاشگری، سردرگمی، افسردگی و غیره همراه است.

جذب ویتامین B12

میزان کافی از ویتامین ب۶ برای جذب ویتامین ب۱۲ از طریق دستگاه گوارش مورد نیاز است، به عبارتی کمبود ویتامین B6 می تواند منجر به کمبود ویتامین ب۱۲ شود.

کاهش هموسیستئین:

ویتامین B6 با کمک اسید فولیک و ویتامین B12 باعث کاهش میزان ماده ای بنام هموسیستئین در جریان جون می شوند، هموسیستئین اسید آمینه است که مقدار زیاد آن باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی از جمله سکته قلبی می گردد.

تریپتوفان:

تریپتوفان یک اسید آمینه ضروری است که باعث آرامسازی سیستم اعصاب مرکزی و آمادگی بدن برای خوابیدن می شود و ویتامین ب۶ کمک به تولید آن می کند. همچنین ویتامین B6 باعث تبدیل تریپتوفان به سروتونین شده که نقش مهمی در پروسه خواب و آرامش سیستم اعصاب مرکزی ایفا می کند. اشخاصی که به اندازه کافی ویتامین ب۶ از تغذیه خود دریافت نمی کنند با علائمی مانند بی خوابی، بی قراری، اضطراب و غیره مواجه می شوند.

 

موارد مصرف:
 
 • ایجاد خواب با کیفیت
 • تنظیم فعالیت های التهابی دربیماری های عفونی نظیر COVID-19 
 • بهبود وز وز گوش
 • بهبود مشکلات jet lag
موارد عدم مصرف و نكات قابل توصيه:
 
 • برای مصرف بزرگسالان بوده و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
 • اگرتحت درمان خاصی هستید قبل ازمصرف باپزشک خودمشورت نمایید.
 • درصورت بروزعوارض مصرف داروراقطع نموده وباپزشک خودمشورت نمایید.
 • هنگام مصرف دارو با پزشک متخصص مشورت نمائید.
 • زنان باردار وشیرده از مصرف دارو پرهیز نمایند.

 

تداخل دارویی:
 

در صورت استفاده از سایر داروها حتما پزشک خود را مطلع سازید.

 

مقدار و نحوه مصرف:
 

روزانه 1 کپسول ترجیحا با وعده غذایی استفاده شود.

 

عوارض جانبي :
 

عوارض خاصی مشاهده نشده است.

 

شرایط نگهداری:
 

دور از نور و رطوبت و در دماي کمتر از  30 درجه سانتيگراد نگهداری نمائيد و به مدت 2 سال پایدار است.

 

 

 


محصولات مشابه خریداری شده

اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
بهداشتی
محصولات زناشویی
پکیج ها