مکمل بدن‌سازی برای گروه خونی+B
مکمل بدنسازی برای گروه خونی+B

شاید برای‌تان جالب باشد که تفاوت گروه‌های مختلف خونی تنها محدود به امکان تزریق خون از گروه‌های مختلف به هم نیست و هر گروه خونی ژن‌ها و ویژگی‌های کلی خود را دارد که حتی بر روی سیستم بدن و گوارش هم تأثیرگذار است. با این تفاسیر هر گروه خونی شامل صفات خاص خود است و با برخی از رژیم‌های غذایی سازگارتر است که دانستن این رژیم‌های غذایی مناسب گروه خونی‌تان، شما را در داشتن روح و جسم سرحال‌تر و شاداب‌تر، یاری خواهد داد.

در حقیقت تحقیقات انجام شده در این زمینه، مؤید این است که نیاز ما به مکمل‌‌ها، رژیم غذایی و حتی تنوع و انواع فعالیت‌‌های فیزیکی، بستگی به نوع گروه خونی ما دارد. بنابراین با دانستن نکات لازم در مورد گروه خونی خود و استفاده از مکمل‌های تقویت کننده‌ و رژیم غذایی مناسب، می‌توانید ضامن سلامتی خود باشید. در این مطلب به رژیم غذایی و مکمل بدنسازی برای گروه خونی +B  خواهیم پرداخت.

مکمل‌های بدنسازی برای گروه خونی

اگر بخواهیم به‌صورت کلی به تعریف مکمل‌های بدن‌سازی بپردازیم و یک توضیح مختصر درباره‌ی آن ارائه دهیم، باید بگوییم که مکمل‌های بدن‌سازی به موادی اطلاق می‌شود که به تامین مواد مورد نیاز و تقویت کننده‌ی بدن (مانند پروتئین/ ویتامین‌ها/ مواد معدنی و املاح و…) می‌پردازند و اغلب به‌صورت قرص یا پودر در اختیار ورزشکاران و بدن‌سازان قرار می‌گیرند. مکمل‌های بدن‌سازی با توجه به رشته‌ی ورزشی شما عزیزان و همچنین گروه خونی شما، کاربرد‌هایی از‌جمله افزایش وزن، ماهیچه سازی، کاهش وزن، چربی‌سوزی و … دارند.

انواع مکمل‌های بدنسازی

مکمل‌های بدنسازی به‌طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  1. مکمل‌های تولید انرژی سوخت‌و‌ساز بدن
  2. مکمل‌های افزایش عضله و ماهیچه سازی
  3. مکمل‌های تقویت‌کننده و تامین مواد مورد نیاز بدن

به‌عنوان مثال اگر یک ورزشکار نیاز داشته باشد که در مدت کوتاهی به وزن خود اضافه کند، چنان‌چه بخواهد از طریق رژیم غذایی این‌کار را انجام بدهد، بایستی‌که روزانه حجم زیادی از مواد غذایی پروتئینی و عضله ساز استفاده کند که ممکن است برای دستگاه گوارش و سایر قسمت‌های بدن وی مضر باشد؛ از سویی دیگر این روش مقرون به‌صرفه نخواهد بود؛ به همین علت استفاده از مکمل‌ها، توسط مربیان و متصدیان ورزشی به ورزشکاران توصیه می‌شود. همچنین اگر نیاز به کاهش وزن دارید و قصد دارید در زمان کمی از وزن خود بکاهید، باید از حجم غذای خود به مقدار نیاز کم کنید و از جایگزین مواد غذایی با فاکتور توقف عضله یا ماهیچه سازی استفاده کنید. یعنی از مکملی باید استفاده کنید که تقویت کننده باشد (ویتامین و املاح و فیبر و..) و مواد ضروری بدن را به میزان لازم و متناسب به بدن برساند.

مکمل بدن‌سازی برای گروه خونی+B

وضعیت عملکرد بدن در گروه خونی  +B

افراد دارای این گروه خونی، قدرت بدنی گروه O و قدرت روحی گروه خونی A را به ارث برده‌اند؛ به‌همین خاطر سیستم ایمنی این افراد متعادل بوده و دستگاه گوارش‌شان نیز نسبت به گروه A سازگارتر است. بهترین ورزش‌‌ها برای دارندگان گروه خونی B ورزش‌هایی با تحرک و شدت متوسط است؛ در حقیقت فعالیت‌هایی که تحرک بدنی همراه با آرامش روحی باشند، برای این افراد مناسب‌تر است. ورزش‌‌هایی نظیر پیاده‌ روی دسته‌ جمعی، ورزش‌های رزمی ملایم‌تر، دوچرخه سواری با سرعت متوسط و تفریحی، تنیس، پینگ‌پنگ و کلاس‌‌های ایروبیک برای این افراد توصیه می‌شود.

رژیم غذایی و مکمل مناسب افراد گروه خونی+B

رژیم غذایی افراد دارای گروه B متعادل بوده و شامل گروه‌های مختلف غذایی می‌شود؛ ورزشکاران عزیز باید بدانید که مکمل مناسب برای گروه خونی +B فوایدی چون افزایش تولید انسولین، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود تمرکز دارد. به‌طور کلی رژیم غذایی مناسب دارندگان گروه خونی B شامل دستور‌العمل‌هایی است که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

بایدها و نبایدهای رژیم غذایی افراد گروه خونی+B

همان‌طور که گفتیم افراد دارای گروه خونی B رژیم غذایی متعادلی دارند و تنها گروه خونی‌ای محسوب می‌شود که ممانعتی بابت مصرف هیچ‌کدام از مواد لبنی ندارند و مصرفشان به افراد این گروه خونی توصیه می‌شود. در مورد پروتئین نیز به دارندگان گروه خونی B مصرف گوشت گوسفند و آبزیان نسبت به گوشت گاو و مرغ ترجیح دارد.

در مورد مصرف سبزیجات معمولا بدن این افراد واکنش منفی چندانی ندارد، اما مصرف گوجه فرنگی در افراد دارای این گروه خونی اکیدا توصیه نمی‌شود چرا که حاوی لکتین برای این افراد مضر است. مصرف گیاهان دارویی دارای طبع گرم مانند زنجفیل و فلفل قرمز نیز برای این افراد توصیه می‌گردد اما استفاده از چاشنی‌ها و گیاهانی چون فلفل سیاه، نشاسته ذرت و دارچین، گوارش آن‌ها را دچار مشکل خواهد کرد.

مهم‌ترین عامل افزایش وزن در افراد دارای گروه خونی B، مصرف بیش از حد ذرت، گندم، انواع عدس، لوبیا چیتی، بادام زمینی و کنجد است، چرا که این مواد دارای لکتین‌هایی هستند که موجب تجمع مایعات در بدن و البته کاهش قند خون شده و به این ترتیب حس گرسنه بودن را در فرد ایجاد می‌کنند.

مکمل بدن‌سازی برای گروه خونی+B

مکمل بدنسازی مناسب برای گروه خونی +B مکملی است که فوایدی چون افزایش تولید انسولین، تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود تمرکز داشته باشد؛ از مهم‌ترین مکمل بدن‌سازی برای گروه خونی+B می‌توان منیزیم و مکمل آنزیم بروملین را نام برد.  برای راهنمایی بیشتر که کدام مکمل های بدنسازی برای گروه خونی +b مناسب است، با مشاورین داروخانه آنلاین داروبیار ارتباط برقرار کرده، سپس اقدام به خرید مکمل بدنسازی مورد نظر خود کنید.

نتیجه گیری

همان‌گونه که توضیح دادیم هر گروه خونی شامل صفات خاص خود است و با برخی از رژیم‌های غذایی سازگارتر است که دانستن این رژیم‌های غذایی مناسب گروه خونی‌تان، شما را در داشتن روح و جسم سرحال‌تر و شاداب‌تر، یاری خواهد داد. طی این مقاله سعی کردیم تا ویژگی‌های کلی افراد دارای گروه خونی B  را برشمریم و مکمل‌ها و رژیم غذایی مناسب این افراد را به‌طور کامل بیان کنیم. ورزشکاران عزیز شما باید متناسب با شرایطی که در بالا ذکر گردید و همچنین ویژگی‌ هر ماده غذایی که مصرف می‌کنید، مکمل بدن‌سازی مورد نیازتان را زیر نظر مربی و پزشک متخصص تهیه کنید.