مکمل بدسازی تقلبی
مکمل بدنسازی تقلبی

 

اگر به دلیل انجام ورزش های حرفه ای یا بدنسازی نیاز به استفاده از مکمل های بدنسازی را دارید. باید قبل از هر چیز نحوه تشخیص مکمل بدنسازی تقلبی از اصلی را آموزش ببینید.

در این مقاله سعی خواهیم نمود بهترین روش ها برای تشخیق مکمل تقلبی از اورجینال را به شما آموزش داده تا بتوانید در هنگام خرید مکمل های بدنسازی بدون سردرگمی خرید نمایید.

تشخیص تقلبی بودن مکمل بدنسازی

 1. درپوش مکمل

یکی از آسان ترین و مشخص ترین روش های تشخیص مکمل تقلبی از مکمل اورجینال، بررسی درپوش محصولات می باشد. مکمل های تقلبی در داخل درپوش مقوا داشته و هیچ حفره ای ندارند.

درپوش ها اصلی پدی دارد با بافت شبکه ای در صورتی که مکمل های تقلبی مقوا را با چسب به داخل درب چسبانده اند.

ضمنا درب مکمل باید به صورتی شکیل و با برندی معتبر بسته بندی شود.

 1. بارکد یا هولوگرام شرکت

همیشه در تشخیص اصلی بودن محصولات موجود در بازار از آرم تجاری یا هولوگرام شرکت استفاده می نمایند. این هولوگرام باید به صورتی طراحی شود تا غیر قابل کپی یا تقلید باشد.

همچنین بررسی برچسب شبنم نیز مهم می باشد. در هنگام خرید می توان از اپلیکیشن بارکدخوان استفاده نمود تا برچسب شبنم واقعی را مشخص نماید. با استفاده از این اپلیکیشن که بر روی تمامیه موبایل ها قابل دانلود و استفاده می باشد، می توانید اطلاعات محصول را ببینید و از خریدتان لذت ببرید.

 1. کد شناسایی محصولات مکمل بدنسازی

کد شناسایی محصول یا همان LOT معمولا در بخش پایینی محصولات درج می شود و بخشی از اصالت محصول می باشد.

بیشتر بخوانید:  مکمل بدنسازی برای گروه خونی a+
مکمل بدسازی تقلبی
مکمل بدسازی تقلبی

روش های دیگر برای تشخیص مکمل تقلبی از مکمل اورجینال

بسیاری از مکمل های بدنسازی که در بازار وجود دارند از لحاظ کیفیت و ساخت بسیار نا مناسب و تقلبی هستند و استفاده از این مکمل ها علاوه بر این که اثر بخشی در ورزش و بدن ورزشکاران ندارد، بلکه باعث ایجاد آسیب های فراوانی در بدن و اعضای داخلی ورزشکاران می شود.

با استفاده از مکمل های تقلبی عضلات افت کرده، بدن ضعیف شده و قدرت تحمل حرکت های ورزشی و بدنسازی در افراد بسیار کاهش میابد. بنابراین متخصصان ورزشی توصیه می کنند فقط از مکمل های بدنسازی تایید شده داخلی یا خارجی استفاده نمایند.

اگر قصد خرید مکمل بدنسازی دارید، می توانید با استفاده از نکات زیر و نکاتی که در بالا گفته شده، بهترین خرید را انجام دهید:

 1. طعم، بو و رنگ مکمل بدنسازی

کسانی که به صورت همیشگی از مکمل های بدنسازی استفاده می نمایند قطعااز طعم، بو و رنگ مکمل بدنسازی اطلاعات زیادی دارند. بهتر است در هنگام خرید مکمل های بدنسازی از فردی که در این زمینه قهار است کمک بگیرید.

 1. میزان چسبندگی مواد

یکی از روش های تشخیص مکمل های تقلبی از اورجینال بهتر است مقداری از پودر را در داخل دهان خود بریزید و در صورتی که میزان چسبندگی آن مواد در دهان هر چه زیاد تر شود نشانه کیفیت بهتر محصول می باشد.

به طور کلی محصولاتی که در ترکیب با آب باید استفاده شوند، هرچه خاصیت چسبندگی آن ها بیشتر باشد بهتر است.

ضمنا باید مکمل های پودری کاملا یک دست و یک رنگ باشند.

 1. نوع بسته بندی و نوع درج نام و برند

در محصولات اورجینال از بسته بندی های بسیار مناسب و شیک استفاده شده و نام محصول و برند آن بدون هیچ غلط املایی بر روی محصول درج شده است.

 1. وضعیت پلمپ محصول

می بایست پلمپ درب کناره ها بسیار محکم و به صورت منظم باشد.

بیشتر بخوانید:  عوارض مکمل تقلبی
مکمل بدسازی تقلبی
مکمل بدسازی تقلبی
 1. درب قوطی ها باید به صورت بادی باشد و بعد از باز شدن پلمپ نباید به سادگی از قوطی جدا شود.
 2. پلاستیک قوطی نباید شفاف باشد و حتما باید به صورت رنگی یا تیره باشد. محتوی داخل قوطی نباید مشخص باشد.
 3. اگر پلمپ قوطی ها زیپی باشد، تمام قسمت های محصول باید بررسی شود تا زدگی یا پارگی نداشته باشد.
 4. هیچ مکملی نباید بیش از حد شیرین باشد.
 5. مکمل های پودری باید سریع در آب حل شود. پودر مکمل های غیر اصل و تقلبی بعد از تکان دادن های شدید باز هم به صورت توده ای در داخل ظرف می مانند.
 6. هنگام خرید مکمل های بدنسازی به تاریخ انقضا و نوع چاپ تاریخ توجه نموده و از فاسد نبودن آن مطمئن شوید.