جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۳۳۱

مکمل بدنسازی

مکمل بدنسازی و یا مکمل ورزشی باعث افزایش بازدهی در طول ورزش و تمرینات شما می شوند. امروزه انواع مختلف مکمل های بدنسازی با برند های متنوع در بازار وجود دارد. در این مقاله می خواهیم توضیحات کامل و جامعی درباره انواع مکمل های بدنسازی ارائه دهیم تا فهمیدن این موضوع که کدام مکمل ارزش خریدن دارد برای شما مشخص شود. شما میتوانید انواع مکمل بدنسازی اصل و اورجینال را از داروخانه آنلاین داروبیار تهیه کنید.

مکمل بدنسازی چیست؟

مکمل بدنسازی باعث افزایش قدرت و سرعت ریکاوری در ورزشکاران می شود. مکمل های بدنسازی برای افراد و ورزشکارانی مناسب است که مایحتاج بدن خود را نمی توانند از غذا ها تامین کنند. بسیاری از مکمل های ورزشی، مانند غذاهایی هستند که روزانه مصرف می کنیم. به عنوان مثال پروتئین وی یکی از مکمل های پرطرفدار بدنسازی می باشد. همانطور که از اسم آن پیدا است، این مکمل از پروتئین نوع وی ساخته شده است. پروتئین وی در تخم مرغ و بسیاری از غذا های دیگر یافت می شود. اما تفاوت آن ها در خالص سازی و میزان مواد مغذی موجود می باشد.

به عنوان مثال در سینه مرغ پروتئین زیادی وجود دارد اما مصرف بیش از اندازه سینه مرغ به دلیل داشتن چربی همراه با پروتئین، ممکن است نتیجه دلخواه را به بدنسازان ندهد. لذا بدنسازان در کنار وعده های غذایی مناسب، از انواع مکمل های ورزشی نیز برای رفع نیاز های بدن خود استفاده می کنند. امروزه خرید مکمل به یک امر طبیعی برای بسیاری از تازه وارد ها تبدیل شده است. بسیاری از افراد در روز اول باشگاه مکمل هایی را مصرف می کنند در صورتی که از مزایا و معایب آن ها بی خبر اند. بسیاری از داروخانه ها و مربی های بدنسازی از این موقعیت سواستفاده کرده و مکمل هایی که برای افراد تازه وارد ضروری نیست را به فروش می رسانند.

در ادامه می خواهیم به مزیت ها و معایب تمامی مکمل ها و میزان مصرف برای افراد تازه وارد و قدیمی اشاره کنیم.

نکاتی درباره نحوه مصرف مکمل بدنسازی

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد با خود می پرسند این است، آیا مصرف مکمل های بدنسازی برای من مضر است؟

مکمل های بدنسازی، جدا از بحث تنوع و میزان مصرف آن ها، هم می تواند مضر و هم برای شما مفید واقع شود. برای کسانی که در عرصه ورزش و بدنسازی تازه وارد هستند، پیشنهاد می شود تا یک بازه مشخصی از هیچ مکمل بدنسازی استفاده نکنند. و تمامی تمرینات خود را با وعده های غذایی مناسب پیش ببرند. مکمل های بدنسازی به هیچ عنوان نمی توانند جایگزین وعده های غذایی طبیعی باشند. لازم به ذکر است که شما تنها با وعده های غذایی مناسب و رعایت چهار اصول دیگر (استراحت، نداشتن استرس، تمرین مناسب و خواب کافی) می توانید به یک بدن بسیار زیبا و شکیل دست پیدا کنید.

اما وعده های غذایی برای افرادی که می خواهند از حالت طبیعی فراتر بروند کافی نیست. زیرا بدن انسان تا یک حد مشخصی می تواند مواد مغذی درون غذا ها را جذب کند. برای اینکه پروتئین بیشتری جذب عضلات شود و بتوانید تمرینات سخت تری را در باشگاه انجام دهید و در نتیجه بتوانید به خوبی عضلات خود را در باشگاه تخریب و بعد از آن ریکاوری بهتری داشته باشید، نیاز به مکمل ورزشی خواهید داشت. اما همانطور که گفته شد، اگر تازه کار هستید، تا مدت زمان مشخصی نیاز به مکمل نخواهید داشت. ابتدا عضلات خود را با شرایط سخت عادت دهید. با استفاده از وعده های غذایی مناسب عضلات خود را ترمیم کنید و با استراحت و خواب کافی آن ها را ریکاوری کنید. هر یک از مکمل های بدنسازی را باید در زمان و مقدار مشخصی مصرف کرد.

مزایا و معایب مکمل بدنسازی و ورزشی

خرید مکمل بدنسازی باید هدفمند باشد. مصرف بیش از اندازه و یا زود به هنگام مکمل بدنسازی می تواند برای شما مخاطره آمیز باشد. حتما با توجه به هدف خود مکمل های مورد نیاز را خریداری کنید. به عنوان مثال اگر در ابتدای مسیر بدنسازی هستید و سرعت ریکاوری عضلات شما آهسته است، می توانید از مکمل گلوتامین جهت ریکاوری بهتر عضلات استفاده کنید و یا اگر میزان پروتئین مصرفی روزانه شما کم است، از مکمل های دارای پروتئین همچون پروتئین وی استفاده کنید.

دقت داشته باشید مصرف بیش از اندازه و یا نامرتبط مکمل ها، می تواند عوارضی همچون زیر را به همراه داشته باشد:

 • حالت تهوع و استفراغ
  بی اشتهایی
  دل درد
  یبوست
  اسهال
  پوسیدگی استخوان
  نارسایی کلیوی
  خشکی و ترک خوردن پوست
  گرفتگی های معده
  کبد چرب
  اختلال در خواب و تمرکز
  کم خونی
  و …

لذا حتما سعی کنید با علم و دانش کافی وارد عرصه مکمل ها شوید. در غیر اینصورت ممکن است مشکلات زیادی برای خود و بدن خود ایجاد کنید. مصرف مکمل های ورزشی به تنهایی و بدون تمرکز بر روی وعده های غذایی کاملاً بی فایده است.
انواع دارو ها و مکمل های بدنسازی و ورزشی

امروزه با پیشرفت صنعت داروسازی، امکان استفاده از دارو ها و مکمل های گوناگون برای افراد فراهم شده است. دارو های مختلف که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای بدن انسان می باشند، اغلب در قالب قرص عرضه می شوند. این قرص ها عموماً وظیفه جذب راحت تر غذا ها و مکمل ها را بر عهده دارند. اما مکمل ها حاوی پروتئین ها، کربوهیدرات ها و مواد مغذی متفاوتی هستند که بدن انسان نمی تواند به اندازه کافی از طریق غذاهای طبیعی آن ها را جذب بدن کند.

امروزه طیف گسترده ای از مکمل بدنسازی در بازار وجود دارد. به عنوان مثال مکمل های پروتئینی شامل چندین بخش مثل پروتئین کازئین، پروتئین وی، پروتئین سویا، پروتئین ایزوله و … می باشند.

انواع مکمل بدنسازی:

پروتئین وی: پروتئین وی جزو پرطرفدار ترین نوع مکمل بدنسازی در بین بدنسازان می باشد. یکی از مواد اصلی مورد نیاز برای عضلات، پروتئین ها می باشند. پروتئین وی به دلیل قابلیت جذب سریع و آسان، در بین بدنسازان و ورزشکاران بسیار محبوب می باشد. پروتئین وی به دو شکل کنستانتره و ایزوله در بازار وجود دارد.

پروتئین کازئین: پروتئین کازئین برخلاف پروتئین وی، جذب آهسته و آرامی دارد و به سختی در بدن هضم می شود. لذا از این نوع پروتئین در زمان قبل خواب استفاده می شود تا در طول مدتی که خواب هستیم، بدن پروتئین لازم را در اختیار داشته باشد. در بین غذا های طبیعی، شیر نیز حاوی پروتئین کازئین است.

کراتین: کراتین یک نوع مکمل بدنسازی است که برای افزایش انرژی و قدرت در طول تمرین محسوب می شود. بدنسازان می توانند برای افزایش بازدهی در تمرینات و داشتن قدرت کافی برای انجام حرکات انفجاری با وزنه های سنگین از کراتین استفاده کنند.

آمینو اسیدها: پروتئین ها از واحد هایی به نام آمینو اسید ساخته می شوند. لذا علاوه بر پروتئین ها شما به آمینو اسید ها نیز در طول دوره ورزشی خود احتیاج دارید. آمینو اسید ها در بدن به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم می شوند.

گلوتامین: مکمل بدنسازی گلوتامین از ترکیب گلوتامات و آمونیاک تشکیل می شود. کار اصلی گلوتامین ریکاوری عضلات می باشد و به جذب پروتئین های موجود در بدن کمک می کند. منابع غذایی طبیعی همچون ماهی، گوشت قرمز، تخم مرغ، لبنیات، لوبیا، اسفناج و … حاوی مقادیر زیادی گلوتامین می باشند.

خرید مکمل بدنسازی

همچنین مکمل های دیگری در بازار وجود دارند که هر کدام وظیفه خاصی را برای بدنسازان ایفا می کنند. همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد، حتما با احتیاط و با کمک یک مشاور و متخصص مکمل های مورد نیاز خود را خریداری کنید. داروخانه آنلاین داروبیار در نظر دارد تا با بررسی کامل بازار، بهترین برند ها و با کیفیت ترین مکمل های موجود را در فروشگاه خود جای بدهد.

قیمت مکمل های بدنسازی

یکی از موضوعات مهمی که داروبیار به آن توجه بسیاری دارد، قیمت مکمل های بدنسازی است. ما در داروخانه آنلاین داروبیار سعی کرده ایم، در جهت افزایش رضایت شما عزیزان، بهترین قیمت مکمل بدنسازی در اختیار شما قرار دهیم.

مقایسه ( 0 مورد )