Bodybuilding supplements for people under 18 years old
مکمل های بدنسازی برای افراد زیر 18 سال

دلایل زیادی وجود دارد که نوجوانان را تشویق به عضله سازی و داشتن اندامی زیباتر می‌کند. مهم نیست هدف چیست، قوی شدن یا شرکت در هر مسابقه ورزشی، در هر صورت برای رسیدن به آن هدف شاید بهترین راه بدنسازی باشد. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا نوجوانان در این مسیر به مکمل نیاز دارند؟ آیا مکمل های بدنسازی برای افراد زیر 18 سال مناسب است؟ در سنین نوجوانی به سادگی با تمرین و تغذیه مناسب می‌توان به نتایج عالی دست یافت اما با کمک مکمل‌ها می‌توان سرعت آن را افزایش داد. این مقاله از داروبیار برای نوجوانانی که به دنبال خرید مکمل بدنسازی هستند، مفید خواهد بود.

مکمل‌های بدنسازی برای نوجوانان زیر 16 سال

با توجه به انواع مختلف مکمل‌های غذایی برای افراد زیر 16 سال، کدام موارد مفید خواهد بود تا بهترین نتیجه در عضله سازی رقم خورد؟

مکمل‌های پروتئینی

پروتئین از اسیدهای آمینه ساخته شده و آمینو اسیدها بلوک‌های سازنده ساختمان ماهیچه‌ها هستند، در نتیجه پروتئین یک عنصر ضروری برای ساخت توده عضلانی است و بدون پروتئین امکان عضله سازی وجود ندارد. در طول روز باید پروتئین به مقدار 2-4 گرم (به ازای هر کیلوگرم وزن بدن) مصرف شود. به عنوان مثال فردی با وزن حدود 70 کیلوگرم باید 140 تا 280 گرم پروتئین در روز مصرف کند.

انواع مختلفی از پروتئین نظیر سویا، آب پنیر (پروتئین وی)، کازئین و تخم مرغ وجود دارد، کدام برای عضله سازی بهتر است؟ پاسخ این سوال بستگی به زمان مصرف دارد. پروتئین وی یک مکمل خوب برای بعد از تمرین است زیرا در این زمان بدن به پروتئین نیاز داشته و پروتئین وی هم سریع جذب می‌شود. برعکس پروتئین وی، کازئین بسیار آهسته (از 2 تا 7 ساعت) جذب می‌شود، به همین دلیل بهتر است از مکمل پروتئینی همراه با کازئین نزدیک به زمان خواب استفاده کنید تا در طول شب، ماهیچه‌ها پروتئین لازم را دریافت کنند.

سرعت جذب پروتئین تخم مرغ متوسط ​​است (حدود 1.5-3 ساعت)، بنابراین می‌توان از این پروتئین در هر زمان استفاده کرد، این پروتئین باعث آزادسازی پایدار اسیدهای آمینه می‌شود. پروتئین سویا دوست گیاهخواران است. سویا یکی از معدود منابع کامل پروتئین است که از گیاهان به دست می‌آید، البته از نظر هضم در مقایسه با تخم مرغ یا آب پنیر کارآمد نیست.

برای مشاهده بهترین مکمل های پروتئین وی کلیک کنید.

شیک پروتئین

برخی از ورزشکاران از شیک‌های پروتئینی استفاده کرده که در آن علاوه بر پروتئین، مواد مغذی مورد نیاز بدن هم وجود دارد. این ترکیب هم برای نوجوانان مفید خواهد بود و می‌تواند در عضله سازی مفید واقع شود.

مولتی ویتامین‌ها

مولتی ویتامین‌ها یکی از اساسی‌ترین مکمل‌هایی است که باید به آن‌ها توجه شود. اگر کمبود هرگونه ویتامین یا مواد معدنی دارید، عضله سازی شما با مشکل روبه‌رو خواهد شد. برای افزایش حجم عضلانی و حفظ سلامتی بدن، حتما باید از مولتی ویتامین‌های با کیفیت بالا استفاده کنید. کسانی که به طور مرتب تمرین می‌کنند، نسبت به کسانی که سبک زندگی کم تحرکی دارند، به ویتامین بیشتری نیاز پیدا می‌کنند؛ به همین دلیل مصرف مولتی ویتامین‌ها برای بدنسازان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

Bodybuilding supplements for people under 18 years old

مکمل‌های بدنسازی برای افراد بین 16 تا 19 سال

در این سن می‌توانید از مکمل‌های ذکر شده در بخش قبل استفاده کرده و موارد زیر را به آن‌ها اضافه کنید:

  • مکمل کراتین

کراتین یکی از بهترین مکمل‌های عضله سازی است و بین بدنسازان محبوبیت زیادی دارد. کراتین در بدن انسان به طور طبیعی تولید می‌شود، به همین دلیل کاملا بی خطر است. اصل عمل کراتین افزایش در دسترس بودن ATP (منبع اصلی انرژی عضلات) است، در نتیجه تمرین بیشتر را ممکن می‌سازد. این انرژی به فرد اجازه خواهد داد تا تمرینات سنگین‌تری را انجام داده و مدت زمان تمرین را افزایش دهد. البته طبق مطالعات مختلف، بهتر است چرخه مصرف کراتین متغیر باشد. تجربه ورزشکارانی که به طور منظم تمرین می‌کنند نشان می‌دهد، بهترین نتایج با مصرف کراتین به مدت چهار هفته و به دنبال آن یک تا دو هفته استراحت حاصل می‌شود.

برای مشاهده پرفروش ترین مکمل های کراتین در داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

  • مکمل گلوتامین

ال-گلوتامین یک آمینو اسید شناخته شده است که در بافت عضلانی انسان یافت شده و باعث افزایش سرعت ریکاوری عضلات می‌شود. از سمت دیگر به جلوگیری از تحلیل توده عضلانی کمک کرده و بدن فرد را در بهترین حالت خود حفظ می‌کند. لازم به ذکر است که مصرف منظم گلوتامین کاملاً بی خطر است اما بهتر است آن را همزمان با کراتین مصرف نکنید، زیرا آن‌ها برای جذب کامل با یکدیگر توسط ماهیچه‌ها رقابت می‌کنند. مصرف کراتین بعد از تمرین و گلوتامین قبل از تمرین معمولا بهترین حالت برای عضله سازی است.

برای مشاهده پرفروش ترین مکمل های گلوتامین در داروخانه آنلاین داروبیار کلیک کنید.

  • آمینو اسیدهای زنجیره ای شاخه دار (BCAA)

آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین بوده و مکمل‌های حاوی آن‌ها برای بدنسازان بسیار مفید هستند زیرا باعث تسریع ریکاوری عضلات و رشد سلول‌های عضلانی می‌شوند. آمینو اسیدهای شاخه دار شامل اسیدهای آمینه‌های ضروری مانند ایزولوسین و والین، لوسین می‌شوند. وقتی آمینو اسیدها را مصرف کنید، از عملکرد آن‌ها شگفت زده خواهید شد. شیک‌های پروتئینی که معمولا بدنسازان استفاده می‌کنند، علاوه بر پروتئین حاوی آمینو اسیدهای ضروری است.

  • آمینو اسید بتا آلانین

هنگامی که در مورد “بهترین مکمل‌ها برای عضله سازی” صحبت می‌شود، نمی‌توان به سطوح کورتیزول اشاره نکرد. به طور کلی هرچه سطوح کورتیزول بالاتر باشد، رسیدن به هدف سخت‌تر خواهد شد. تنها مکمل موثر عضله سازی که می‌تواند سطح کورتیزول را تثبیت کند، محصولاتی به نام بتا آلانین است. این مکمل باعث می‌شود تا عملکرد شما در طول تمرینات ورزشی بهتر شده و با کاهش تجمع اسید لاکتیک، تضمین می‌کند که در شرایط بدنی ایده‌آلی برای عضله سازی هستید. هم‌چنین با کمک این مکمل می‌توان خستگی ناشی از انجام تمرینات را نیز کاهش داد. با ترکیب مکمل‌های کراتین و بتاآلانین، می‌توانید در عرض 3 ماه (البته با شرط عدم وجود چاقی اولیه) به بدنی زیبا برسید.

سخن پایانی

از آنجایی که نوجوانان در سن رشد قرار داشته، باید برنامه غذایی روزمره سالمی را دنبال کنند و در صورت علاقه به عضله سازی، می‌توانند از مکمل‌های مفید متناسب با سن خود استفاده نمایند. بهترین کار این است که در مورد مصرف مکمل بدنسازی با یک پزشک مشورت کرده تا با توجه به شرایط فرد، بهترین مکمل برای عضله سازی پیشنهاد شود. هم چنین می توانید با مشاورین داروخانه آنلاین داروبیار ارتباط برقرار کرده و یا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.