مکمل های داروخانه ای
مکمل های داروخانه ای خوب است؟

امروزه از استفاده از مکمل های غذایی  در بین گروه‌های سنی مختلف به دلایل متعدد افزایش یافته است .زیرا سبک زندگی و رژیم غذایی افراد به گونه‌ای است که نمی تواند همه مواد ضروری مورد نیاز بدن را تأمین کند؛ لذا بسیاری از افراد برای جبران این کمبود از مکمل های غذایی استفاده می کنند. گروه‌های دیگری از افراد مثل ورزشکاران و بدنسازان که انرژی زیادی را مصرف می‌کنند و قصد  حجم دهی به عضلات خود و تناسب اندام دارند نیز به دلایل مختلف از انواع مکمل بدنسازی استفاده می کنند. در مورد استفاده از مکمل های ورزشی نکات و ابهامات زیادی وجود دارد. از طرف دیگر با توجه به رواج استفاده از مکمل های غذایی و ورزشی انواع متعددی از سایت ها و شرکت ها وجود دارند که انواع مکمل ها را عرضه می‌کنند. بسیاری از این افراد هم ادعا دارند که محصول آنها اصل و اورجینال است، در صورتی که  امروزه بازار مکمل های تقلبی هم افزایش یافته است که استفاده از آنها نه تنها برای بدن فایده ای به بار نمی آورد، بلکه باعث عوارض متعدد و جبران ناپذیری هم می شود. نکته دیگر در مورد استفاده از مکمل ها این است که برای مصرف مکمل ها، حتما با پزشک و  کارشناس تغذیه و مربی متخصص خود مشورت کنید تا در مورد مکمل  مورد نیاز شما نحوه و دوز مصرفی آن شما را راهنمایی کند.

مکمل های اصل را از کجا تهیه کنیم؟

در کنار شیوه مصرف و دوز مصرفی مکمل های ورزشی، نکته دیگری هم وجود دارد که عدم توجه به آن می تواند جان افراد را به خطر بیندازد و آن  این است که مکمل های اصل و اورجینال را از کجا تهیه کنیم. در واقع خرید مکمل های ورزشی اصل و اورجینال دغدغه ی اصلی افرادی است  که از مکمل ها استفاده می کنند. زیرا مصرف نسخه تقلبی مکمل های ورزشی باعث  خطر مرگ می شود و عارضه های مختلف را برای افراد ایجاد می کند. بنابراین این دغدغه می‌تواند بسیار هم به جا باشد. با توجه به رواج بازارهای تقلبی فروش مکمل ها اولین توصیه این است که از مکمل های داروخانه ای استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان شروع مصرف مکمل بدنسازی چه هنگامی است؟ !

داروخانه آنلاین و حضوری مهمترین مکان برای خرید مکمل های ورزشی هستند. افراد و شرکت‌های زیادی ادعا می‌کنند که مکمل آنها اصل است، افراد مختلفی ممکن است به شیوه های مختلف مکمل ها را به فروش برسانند، از برخی از مربیان گرفته تا افراد سودجویی دیگری که اقدام به فروش مکمل های ورزشی می کنند، مکمل های ورزشی را می توان از برخی از فروشگاه های غیرمجاز، باشگاه ورزشی، آرایشگاه های زنانه و مردانه و سایت های زیرزمینی خریداری کرده اما در صورت خرید مکمل ها از این مکان ها باید عوارض آنها را هم بپذیرید که در بسیاری از موارد این عوارض ممکن است غیر قابل جبران باشند و سلامتی شما را در معرض خطر قرار دهد، زیرا مشخص نیست که مکمل هایی که شما از این مکان ها خریداری می کنید، اورجینال است یا نه ؟

هیچ فروشنده ای نمی گوید که محصول من اصل نیست، این شما هستید که باید مکمل اصل و اورجینال را تشخیص بدهید. ازبهترین و قابل اعتماد ترین مکان ها برای خرید مکمل ها ،داروخانه ها، هستند. لذا فقط و فقط داروخانه‌های سطح کشور و یا داروخانه های آنلاین برای خرید مکمل توصیه می شنود. داروخانه ها با کسب مجوز های مختلف و خرید محصول از شرکت های معتبر داخلی و خارجی که از طریق مجاری قانونی و مجاز، مکمل های ورزشی را وارد می کنند. بنابراین خرید مکمل بدنسازی از آن ها کمترین ریسک را دارد. شما می توانید با خیالی آسوده خرید خود را از داروخانه آنلاین داروبیار انجام دهید، هم چنین با مشاورین متخصص داروبیار ارتباط برقرار کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  بهترین پروتئین وی برای حجم گیری کدام است؟

مکمل های  داروخانه ای قیمتی مناسب دارند

دلیل دیگر برای خرید مکمل ها از داروخانه ها قیمت مناسب آن ها است. زیرا افراد متقلب برای مکمل های بدنسازی تقلبی قیمت همتراز با مکمل های داروخانه ای از شما می گیرند، اما محصول تقلبی در اختیار شما قرار می دهند. ممکن است فردی مکملی را با قیمت ۲۰۰ هزار تومان به شما بفروشند در صورتی که قیمت اصلی این مکمل  نصف این هم نباشد. در حالیکه داروخانه ها قیمتی که بر روی محصول درج شده است را به خریدار اعلام می‌کنند. در سال‌های اخیر با توجه به اینکه معمولاً  خرید از داروخانه ها در اینترنت ثبت می‌شود و قیمت ها به صورت اینترنتی بررسی می شوند، امکان اینکه داروخانه ها قیمت را بیشتر از آنچه که در روی محصول درج شده است به خریدار اعلام کنند وجود ندارد.