نحوه ی مصرف گلوتامین
نحوه مصرف گلوتامین

 نحوه مصرف گلوتامین بدین شکل است که باید بهترین زمان‌ را انتخاب کنیم، مصرف بعد از ورزش سنگین که عضلات در حالت آسیب پذیر می ‌باشند، التهاب دارند، سیستم ایمنی بدن ضعیف است و عضلات آسیب دیده اند مناسب است.

برای نحوه ی مصرف گلوتامین پودری باید یک پیمانه از آن را با مایعات یا غذاهای سرد یا هم دمای محیط مصرف کنید. برای این که بدانیم چگونه مکمل گلوتامین را مصرف کنیم باید گفت که هرگز مکمل گلوتامین را به نوشیدنی‌ های گرم یا داغ اضافه نکنید چرا که حرارت، گلوتامین را از بین می ‌برد.

لیست پرفروش ترین محصولات گلوتامین در داروخانه آنلاین داروبیار

مصرف گلوتامین

نحوه خوردن گلوتامین در بدنسازی و رشته‌ های ورزشی قدرتی در روزهایی که تمرینات ورزشی سخت انجام می ‌شود، به این صورت است که یک وعده صبحانه، یک وعده گلوتامین پس از صبحانه و یک وعده بلافاصله بعد از تمرین ورزشی استفاده خواهد شد. در روزهایی که ورزشکار به بدن خود استراحت می دهد، یک وعده از مکمل گلوتامین بعد‌ از صبحانه و یک وعده قبل از خواب استفاده می شود. نحوه‌ مصرف گلوتامین باید به صورتی باشد که دوز آن برای بدن مناسب باشد، این مصرف در ورزشکاران و افراد عادی متفاوت است.

توجه داشته باشید که این موضوع بسیار مهم است که در صورتی که فرد بر طبق فاکتورهای تغذیه ای به اندازه ی لازم  پروتئین، کربوهیدرات و انواع مختلف ریز مغذی‌ ها را برای بدن خود فراهم نکند، مصرف مکمل گلوتامین به تنهایی اثرگذاری خاصی بر روی بدن فرد نخواهد داشت.

نحوه‌ مصرف گلوتامین پودری به ‌طور معمول بین ۳ تا ۵ گرم است و در هر وعده اگر یک پیمانه مصرف شود، برای ورزشکار کافی است.

نحوه مصرف گلوتامین و کراتین

برای نحوه‌ ی مصرف گلوتامین و کراتین سعی کنید تا‌ حد ‌امکان مکمل کراتین و گلوتامین را همراه هم یا با فاصله نزدیک مصرف نکنید، چرا که این دو مکمل به حامل‌ ها‌ی یکسان در بدن وابسته اند و زمانی‌ که این دو مکمل را با هم مصرف کنید، مسلما تاثیر یکی از آن‌ ها کم می ‌شود یا از بین می ‌رود.

نحوه ی مصرف گلوتامین

 

نحوه مصرف گلوتامین و پروتئین وی

نحوه‌ مصرف گلوتامین و پروتئین وی به‌ صورت دوره ای، مشخص و در زمان‌ های خاص می ‌باشد که باید به آن توجه ویژه نمود. لازم به ذکر است که مصرف هر دو مکمل باعث عضله سازی می شود، با این تفاوت که جذب پروتئین وی در بدن سریع تر است.

نحوه ی مصرف گلوتامین

 

گلوتامین چگونه مصرف شود؟

برای این که بدانید گلوتامین چگونه مصرف شود توجه به تحقیقات بالینی نشان می ‌دهد مصرف مکمل‌ های گلوتامین و غذاهایی با پروتئین بالا و کربوهیدرات بسیار پایین قبل از خواب می تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد و همچنین سطح تستوسترون موجود در بدن شود، پس جهت این که چگونه گلوتامین مصرف کنیم باید گفت این مکمل را به صورت یک وعده قبل از خوابیدن می ‌توانیم مصرف نماییم.

مصرف گلوتامین بعد از استراحت و بیدار شدن از خواب طولانی مدت نیز مناسب می باشد؛ چرا‌ که مدت زمان طولانی مواد مغذی به بدن نرسیده است و بنابراین عضلات در شرایط تخریب می ‌باشد. با یک صبحانه غنی شده با گلوتامین از فرایند تخریب عضله به راحتی جلوگیری کنیم.

با توجه به نیاز بدن خود این که چگونه گلوتامین بخوریم شاید سخت به نظر آید، ولی شما می ‌توانید به آسانی مواد غذایی یا نوشیدنی خود را به وسیله ی آن غنی و مغذی کرده و بخورید.

مصرف گلوتامین در هر وعده به شکل خاصی انجام می شود، به عنوان مثال چنان چه در وعده صبحانه مصرف شود، در آب‌ میوه یا دیگر نوشیدنی‌ ها حل می ‌شود، از طرفی قبل یا بعد ورزش معمولا در آب ترکیب می ‌شود.

دانستن این موضوع که گلوتامین را چگونه بخوریم که اثر آن از بین نرود بسیار مهم است، مکمل گلوتامین پودری را باید با نوشیدنی، یا غذای هم دمای اتاق مخلوط کرده و آن را مصرف نماییم، توجه کنید ماده غذایی گرم نباشد.

پاسخ این است که مصرف مکمل گلوتامین بسیار آسان است فقط باید توجه داشته باشد که این مکمل را بیش‌ از حد مجاز مصرف نکنید که نتیجه ی معکوس خواهد داشت و باعث آسیب به عضلات می ‌شود.

نحوه ی مصرف گلوتامین

 

لازم است بدانید که گلوتامین را چگونه باید مصرف کرد و در جریان باشید که مصرف گلوتامین می تواند تخریب‌ عضلات ناشی از فعالیت‌ های ورزشی را تا حدی دچار دگرگونی کند و از تخریب زیاد عضلات بدن جلوگیری کند. علاوه بر این باید بدانید که این ماده باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می ‌شود و باعث می ‌شود بدن با‌ سرعت بیشتری به ترمیم التهاب‌ های خود بپردازد.