هیرویت و افزایش اشتها

هیرویت و افزایش اشتهاقرص هیر ویت بر روی سلامت پوست، مو و ناخن تاثیر بسیار مثبتی می‌گذارد. این مکمل، مواد مغدی بدن را تامین می‌کند و مانع جلوگیری از ریزش مو و کمک کننده به رشد مجدد موهای سالم است. قرص هیر ویت دارای فواید زیادی برای بدن است. این قرص سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند ولی مهم‌ترین کار آن تامین سلامت مو است. اما یک سوال اساسی وجود دارد و آن هم رابطه‌ی بین هیر ویت و افزایش اشتها است. آیا واقعا این قرص باعث افزایش اشتها و در نهایت چاقی می‌شود؟ بیایید  با داروبیار در ادامه این مسئله را بررسی کرده و به جواب برسیم.

 

چه چیزهایی در این مقاله می‌خوانید؟

 

مواردی که در این مقاله خواهیم خواند را در ادامه به طور موردی نام خواهیم برد:

 

الف. مواقع مصرف هیر ویت، ب. فواید هیر ویت، ج. تاثیر قرص هیر ویت بر چاقی: یک.ویتامین های گروه B و چاقی، دو. زینک و چاقی، سه. تاثیر مخمر روی چاقی، د. بررسی نهایی تاثیر قرص هیر ویت روی چاقی، و. عوارض قرص هیر ویت، ه. سخن پایانی

 

مواقع مصرف هیر ویت

 

هیر ویت برای مواقع مختلفی قابل استفاده است که در ادامه آن‌ها را نام خواهیم برد. به طور کلی در موقعیت‌های زیر خواهید توانست از هیر ویت استفاده کنید:

 

یک. هنگامی ‌که جلوه‌ی زیبای موهای خود را به دلیل تغذیه نامطلوب از دست بدهید، دو. ریزش مویی بر اثر استرس باشد، سه. ریزش مو فرد غیر طبیعی و بیش از ۱۵۰ عدد در روز باشد، چهار. اگر برای فرد تغذیه مناسب موهایش مهم باشد، پنج. برای افزایش سلامت پوست و استحکام ناخن‌ها

 

فواید هیر ویت

 

هیر ویت با توجه به ترکیبات مفیدی که دارد فواید زیادی دارد که در ادامه بعضی از آن‌ها را نام خواهیم برد. عمده‌ترین فواید هیر ویت به شرح زیر هستند:

 

الف. درمان ریزش مو پس از مصرف دارو و گذراندن دوره‌های اضطراب، ب. کمک به افزایش ضخامت و درخشندگی تارهای مو، ج. برای بیماران مبتلا به سلیاک و عدم تحمل لاکتوز، د. کمک به ترمیم زخم‌های پوستی، ذ. حفظ سلامت پوست، ر. فاقد هر نوع رنگ مصنوعی، طعم دهنده و نگه دارنده، ز. تامین آمینو اسیدهای لازم بدن (ال سیستئین و متیونین)، س. تامین ویتامین‌های گروه B برای بدن، ش. تامین عناصر معدنی آهن و روی، و. مناسب برای آقایان و بانوان، ه. بهبود توان سیستم ایمنی بدن، ی. تغذیه فولیکول‌های مو

لازم به ذکر است که به طور کلی همه افراد بالغ (بالا شانزده سال) خواهند توانست از این قرص بدون تجویز پزشک برای سلامت پوست و مو خود استفاده کنند. البته بهتر است که با مشورت پزشک این مکمل را استفاده کنید.

 

تاثیر قرص هیر ویت بر چاقی

 

برای بررسی تاثیر قرص هیر ویت بر چاقی در ابتدا باید ترکیبات درون قرص هیر ویت و افزایش اشتها و وزن را بررسی کنیم. قرص هیر ویت از چندین ترکیب مختلف که اشتهای انسان را افزایش می‌دهند، تشکیل شده است. ویتامین‌های B، مخمر و زینک که اجزای تشکیل دهنده‌ی هیر ویت هستند باعث افزایش اشتها و در نهایت چاقی می‌شوند. در ادامه هر کدام از این ترکیبات را جداگانه بررسی می‌کنیم:

 

ویتامین های گروه B و چاقی

 

ویتامین‌های گروه B شامل ویتامین B1، B2، B3، B5، B6، B7، B9 و B12  هستند. این ویتامین‌ها به خصوص ویتامین B1 سوخت و ساز بدن را تنظیم می‌کنند و اگر بدن با کمبود آن‌ها مواجه شود دچار کاهش اشتها می‌گردد. بنابراین فردی که این ویتامین‌ها را کم دارد پس از تامین آن‌ها، اشتهایش نیز افزایش می‌یابد. پس در این مرحله می‌توان گفت که قرص هیر ویت تاثیری مثبت بر افزایش اشتها می‌گذارد.

 

زینک و چاقی

 

زینک نقش مهمی در بسیاری از فعالیت‌های آنزیمی بدن و حفظ سلامت پوست و مو دارد و باعث رشد و ترمیم بافت‌های آن می‌گردد اما به علت این که این ماده در خاک ایران زیاد نیست اکثر افراد در ایران دچار کمبود آن هستند و باید از مکمل‌های آن استفاده کنند. روی باعث تنظیم و بهبود گوارش و بهبود اشتها می‌شود. افرادی که کمبود این ماده را دارند به کاهش اشتها دچار می‌شوند و درصورت رفع این کمبود اشتها آن‌ها نیز زیاد شده و در نتیجه چاق می‌شوند. پس در این مرحله نیز می‌توان اذعان داشت که قرص هیر ویت تاثیری مثبت بر افزایش اشتها دارد.

 

تاثیر مخمر روی چاقی

 

مخمر نیز دارای ویتامین‌های گروه B است و با توجه به خاصیت این ویتامین‌ها، می‌تواند منجر به افزایش اشتها و در نتیجه چاقی شود. علاوه بر این، مخمر در بدن باعث افزایش فعالیت آنزیم‌هایی خاص می‌شود که آن‌ها نیز باعث افزایش اشتها و چاقی می‌شوند. بنابراین در این مرحله می‌توان بیان داشت که قرص هیر ویت تاثیری خوب و مثبت بر افزایش اشتها خواهد داشت.

 

بررسی نهایی تاثیر قرص هیر ویت روی چاقی

 

همان طور که در بررسی‌های بالا متوجه شدید قرص هیر ویت فقط وقتی باعث افزایش اشتها و چاقی می‌شود که فرد قبل از مصرف آن دچار کمبود این ترکیبات باشد. اما اگر چنین نباشد افزایش اشتها و چاقی نیز اتفاق نمی‌افتد. همچنین این امکان وجود دارد که چاقی در اثر مصرف این قرص چندان قابل توجه نباشد. پس اگر به علت ترس از این مسئله این قرص را نمی‌خواهید مصرف کنید، باید بگویم جای نگرانی نیست و با خیال راحت این مکمل قوی را استفاده کنید.

 

عوارض قرص هیرویت

 

قرص هیر ویت به طور کلی عوارض چندانی ندارد مگر این که به ترکیبات آن حساسیت داشته باشید یا بیش از حد از آن مصرف کنید. شما ممکن است در صورت مصرف زیاد با عوارضی روبرو شوید. این عوارض عبارتند از: یک. معده درد، دو. اسهال، سه. استفراغ، چهار. سر درد، پنج. سر گیجه

 

سخن پایانی

 

هیر ویت مکملی است که از پوست و موی شما محافظت می‌کند و این عملکرد اصلی آن است. پس اگر به دنبال چاقی هستید بهتر است سراغ محصولی دیگر بروید. این قرص تنها وقتی باعث افزایش اشتها و چاقی می‌شود که فرد قبل از مصرف این مکمل، ترکیبات این مکمل را کمبود داشته باشد. در غیر این صورت افزایش اشتها و چاقی رخ نخواهد داد. از طرفی اگر می‌ترسید با مصرف این مکمل، خیلی چاق شوید باید بگوییم چنین نیست و با خیال راحت می‌توانید از این مکمل مفید استفاده کنید.