ویتامین جوانسازی پوست و تاثیرات آن بر شادابی پوست
ویتامین جوانسازی پوست و تاثیرات آن بر شادابی پوست

 

همان طور که می دانید از بزرگ ترین دغدغه های امروز بشر جوان ماندن و جلوگیری از پیری است از این رو افراد همه راه های ممکن برای جلوگیری از پیری را امتحان می کنند تا فقط ذره ای علائم و نشانه های آن را عقب بیندازند. با گذشت زمان و پیشرفت شدن علم روش های جدیدی هم برای جوان سازی پوست اختراع شده اند برای مثال تزریق ژل و بوتاکس از جمله مواردی است که می ‌تواند به جوانسازی کمک کند. اما همان طور که می دانید هزینه این اقدامات بسیار زیاد است و هر بار نیاز به ترمیم و رسیدگی دارد. امروز می خواهیم به شما ویتامین‌ هایی را معرفی کنیم که در جوان سازی پوست تاثیر بسزایی دارند و از هر روش غیر طبیعی دیگری بهتر است. برای یافتن پاسخ سوالات خود در این زمینه توجه شما را به ادامه مطلب در  صفحه داروبیار جلب می کنیم.

چه ویتامینی سبب جوانسازی پوست می شود؟

یکی از ویتامین هایی که باعث جوانسازی پوست می شود ویتامین e می باشد. این ویتامین در اکثر مواد غذایی و همچنین کرم های ضد آفتاب وجود دارد زیرا می تواند سلول ها و بافت پوست را تقویت نموده و به کلاژن سازی تحریک و ترغیب نماید. در این صورت به مرور زمان چین و چروک پوست کمتر شده بنابراین شادابی ان چندین برابر می‌ شود پس می ‌توان گفت ویتامین E باعث شادابی پوست خواهد شد. بنابراین شما می توانید برای استفاده از ویتامین e به چند این روش عمل کنید که این روش ها را در موارد زیر برای تان دسته‌ بندی نموده ایم:

بیشتر بخوانید:  با بهترین ویتامین‌های دوران بارداری آشنا شویم
ویتامین جوانسازی پوست و تاثیرات آن بر شادابی پوست
ویتامین جوانسازی پوست و تاثیرات آن بر شادابی پوست
  • استفاده از مواد غذایی که حاوی ویتامین e هستند.
  • استفاده از قرص ها و مکمل های حاوی ویتامین e
  • و در نهایت استفاده از کرم ها و مواد پاک کننده که دارای ویتامین e می باشند.

هر یک از این موارد را که انتخاب کنید بدن شما توانایی جذب ویتامین ای را خواهد داشت و تاثیر آن را خواهید دید.

معروف ترین ویتامین جوانساز پوست

دانشمندان بر روی ویتامین های مختلفی تحقیق می کنند تا در نهایت به راز جاودانگی و جوانسازی پوست پی ببرند. اخیراً دانشمندان به ویتامینی که سبب جوانسازی پوست می ‌شود دست یافتند و آن هم چیزی نیست جز ویتامین های گروه b که می‌ توانند با تاثیر بر بافت و سلول های پوست باعث افزایش کلاژن سازی شود. افزایش کلاژن در سطح پوست به وسیله ی وجود ویتامین بیوتین باعث کاهش چین و چروک در سطح پوست شده در این صورت پوست افراد و شادابی بیش تری داشته و در نهایت مانند پوست کودکان زیبا خواهد شد. از این رو استفاده از قرص های بیوتین و دیگر گروه های ویتامین b به تمام افراد جامعه توصیه می شود. البته که تاثیر مثبت ویتامین A  بر پوست را نمی توان نادیده گرفت. زیرا سبب شفافیت و درخشندگی پوست می شود.

چگونه پوستی جوان داشته باشیم؟

از دیگر ویتامین‌ های جوانساز پوست ویتامین d است که به وسیله نور خورشید تامین می شود. اما باید توجه داشته باشید که در برابر نور مستقیم خورشید نمانید زیرا ممکن است باعث سوختگی پوست شما شود که این موضوع در موارد شدید خطرناک خواهد بود و سرطان پوست را به دنبال خواهد داشت. وجود ویتامین دی در روغن جگر ماهی و قرص‌ های ژله ای که ماهی یک بار استفاده می شوند می تواند چین و چروک پوست را از بین ببرد و شادابی آن را به همراه داشته باشد. ویتامین c یکی از از آنتی اکسیدان هایی است که علاوه بر سلامت پوست باعث دور کردن مواد مضر از آن می ‌شود. یعنی مصرف ویتامین c می ‌تواند باعث کاهش میکروب ها و ویروس های سطح پوست شده و به طور کامل باکتری ها را از بین ببرد. که در نهایت بسته شدن منافذ پوست و صاف و یکدست شدن آن را به همراه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  کپسول کرومیوم پلاس ویواتیون
ویتامین جوانسازی پوست و تاثیرات آن بر شادابی پوست
ویتامین جوانسازی پوست و تاثیرات آن بر شادابی پوست

مصرف ویتامین های جوانساز پوست

اگر می خواهید جوانسازی پوست خود را به همراه داشته باشید و بیش از هر چیز به آن اهمیت دهید توصیه می کنیم مواد غذایی که حاوی انواع ویتامین های ضروری بدن هستند را استفاده کنید. این مواد غذایی شامل انواع گوشت قرمز و سفید مثل گوشت گوسفند و گوشت مرغ و ماهی، مصرف انواع سبزیجات مثل کاهو و کلم و سبزی های خوردن، مصرف انواع لبنیات شیر و ماست و پنیر و تخم مرغ و انواع میوه ها می باشد. علاوه بر این مواد غذایی بهترین کار این است که مصرف آب را افزایش دهید به طوری که روزانه بیش از ۸ لیوان آب بنوشید. در کنار این مواد غذایی می توانید قرص ها و دارو ها و مکمل های حاوی ویتامین و مواد معدنی را نیز برای جوانسازی پوست خود مصرف کنید.