نمایش 1 - 24 کالا از 45

ویتامین سی

قرص ویتامین C

قرص ویتامین c، یکی از مکمل های شناخته شده در بین افراد است. همانطور که همه ما می‌دانیم، ویتامین c،به عملکردطبیعی سیستم ایمنی بدن کمک می کند و همچنین،از عملکرد طبیعی عروق، استخوان ها، غضروف ها، لثه ها،بافت همبند، ماهیچه ها، مویرگ ها، دندان ها و پوست پشتیبانی می کند.

ویتامین C

مصرف ویتامین C  به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه، می تواند خطر ابتلا به سرطان های خاص مانند سرطان ریه و گلیوما را کاهش دهد. مکمل های ویتامین ث نیز به همراه کلسیم برای رفع مشکلات گوارشی موثر است.

به عنوان یک ویتامین ضروری، توسط بدن انسان تولید نمی شود و از طریق رژیم غذایی سالم به دست می آید. عدم دریافت ویتامین C (اسید اسکوربیک) بیش از 3 ماه از طریق رژیم غذایی و یا به صورت قرص ویتامین C، می تواند منجر به کمبود ویتامین Cشود که به آن اسکیزوفرنی گفته می شود.

بسیاری از غذاها به طور طبیعی سرشار از ویتامین ث هستند، از جمله مرکبات، سبزیجات برگدار و گوجه فرنگی.

از نظر تاریخی، اولین فواید ویتامین C قرن ها پیش با اسکوربوت در دریانوردان، پس از کمبود طولانی مدت ویتامین سی تشخیص داده شد. در حقیقت، مطالعات ثابت کرده اند که ویتامین ث در مواردی مانند ایمنی و ترمیم بافت پوست فواید زیادی دارد. ویتامین C به متابولیسم طبیعی بدن، تشکیل انرژی، کاهش خستگی  در حین و بعد از ورزش کمک می کند، جذب مواد معدنی آهن را افزایش می دهد. در عین حال، اثرات ضد پیری خود را نشان می دهد، زیرا به تشکیل کلاژن کمک می کند که برای عملکرد طبیعی پوست ضروری است.

اگرچه ویتامین C، که به نام اسید اسکوربیک نیز شناخته می شود، می تواند از غذا به دست آید، اما غذاها ممکن است برای تأمین مقدار مورد نیاز این ویتامین-که در بدن ذخیره نمی شود- ناکافی باشند. این امر، به مکمل های ویتامین Cاهمیت بیشتری می‌بخشد. بنابراین، ویتامین ث که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است، نمی تواند در بدن تولید شود.

قرص جوشان ویتامین c

قرص جوشان ویتامین C باعث جذب سریع ویتامین C به جریان خون می شود. ویتامین Cبه عملکرد طبیعی سیستم ایمنی، انرژی طبیعی متابولیسم و عملکرد طبیعی سیستم عصبی کمک می کند. مصرف روزانه سه عدد قرص جوشان ویتامین سی، باعث تسریع بهبود روند سرماخوردگی می شود.

فواید قرص ویتامین c

در اینجا تعدادی از فواید مصرف قرص ویتامین C ارائه می گردد:

کاهش احتمال مبتلا شدن به برخی از بیماری های مزمن.

موجب بهبود علائم افزایش فشار خون می شود.

تقریبا یک سوم بزرگسالان دارای فشار خون بالا هستند.

فشار خون بالا شما را در معرض بیماری های قلبی قرار می دهد، یعنی، علت اصلی مرگ در سراسر جهان!

از کمبود آهن جلوگیری می کند

قرص ویتامین Cمی تواند به بهبود جذب آهن از رژیم غذایی کمک کند. ویتامین C در تبدیل آهن جذب نشده، مانند منابع آهن گیاهی، کمک می کند تا جذب آن آسان تر شود.

این به ویژه برای افرادی که رژیم بدون گوشت دارند مفید است، زیرا گوشت منبع اصلی آهن است.

در حقیقت، مصرف 100 میلی گرم قرص ویتامین ث، می‌تواند جذب آهن را تا 67 درصد بهبود بخشد.

در نتیجه، قرص جوشان ویتامین C  به کاهش خطر کم خونی در افرادی که مستعد کمبود آهن هستند، کمک می کند.

در یک مطالعه، 65 کودک مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن، قرص ویتامین C دریافت کردند. محققان دریافتند که مکمل به تنهایی به کنترل کم خونی آنها کمک بزرگی می کند.

ایمنی را افزایش می دهد

ویتامین C موجب تولید لنفوسیت ها و فاگوسیت ها، که نوعی از گلبول های سفید خون می باشند، کمک می کند که موجب محافظت از بدن در برابر عفونت می گردد.

مطالعات همچنین نشان داده است که مصرف ویتامین C می‌تواند زمان بهبود زخم را کوتاه کند.

علاوه بر این، سطوح پایین ویتامین C با پیامدهای ضعیف سلامتی مرتبط است.

با افزایش سن از حافظه و تمرکز شما محافظت می کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است. سطوح پایین این ویتامین با اختلال در تمرکز و حافظه ارتباط دارد.

انواع ویتامین سی

انواع ویتامین سی شامل موارد زیر می باشد:

ü     کپسول

ü     آدامس های جویدنی

ü     قرص جوشان

ü     پودرها

ü     مایعات

ü     اسپری ها

قرص ویتامین سی دارای دوز های متفاوتی است که شامل:

ü     ویتامین سیبا دوز 250 mg

ü     ویتامین سی با دوز 500 mg

ü     ویتامین سی با دوز 1000 mg

طبیعتا قیمت قرص ویتامین c بسته به نوع قرص و دوز آن متفاوت خواهد بود.

میزان لازم ویتامین سی برای سنین مختلف

انجمن تغذیه و دارو، حداکثر میزان تحمل بدن برای ویتامین سی در سنین مختلف را بر اساس جدول زیر ارائه داده است:

تولد تا 12 ماهگی           ————

کودکان یک الی سه ساله         400میلی گرم

کودکان چهار الی هشت ساله       650میلی گرم

کودکان نه الی سیزده ساله         1200میلی گرم

نوجوانان چهارده الی هجده سال   1800میلی گرم

بزرگسالان                             2000میلی گرم

مصرف بیش از این مقادیر، ممکن است منجر به بروز عوارض ناشی از مصرف سوء ویتامین سی می گردد. لذا از مصرف بیش از حد آن خودداری نمایید.

عوارض سوء مصرف قرص ویتامین c

مگادوز قرص ویتامین Cممکن است باعث موارد زیر شود:

ü     اسهال

ü     حالت تهوع

ü     استفراغ

ü     سوزش سردل

ü     گرفتگی شکم

ü     سردرد

ü     بیخوابی

تاثیر بر درمان سرطان و کیفیت زندگی

دوز بالای ویتامین C از طریق خوراکی به طور مطلوب جذب نمی شود. مشخص شده است که تزریق داخل وریدی ویتامین ث بی خطر است و می تواند در هنگام استفاده از پرتودرمانی و شیمی درمانی، کارایی را افزایش داده و سموم را کاهش دهد. مطالعات بالینی زیادی وجود دارد که به بررسی اثرات استفاده از دوز بالای ویتامین C در سرطان های مختلف می پردازد.

ویتامین سی

جذب کلسیم با قرص جوشان ویتامین C

ویتامین C و کلسیم، وقتی با هم مصرف شوند، می توانند استحکام استخوان ها را به حداکثر برسانند.

ویتامین C، به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، به کاهش آسیب سیگار در بدن افراد سیگاری کمک می کند. در مطالعات انجام شده، مشاهده می شود که سیگار کشیدن باعث از بین رفتن ویتامین Cموجود در بدن می شود.

خرید ویتامین c

براي خرید قرص ویتامین C، بهترین روش٬ مراجعه به داروخانه ها و مراکز بهداشتی درمانی موجود در سطح شهر و همچنین مراکز هلال احمر و بیمارستان های خصوصی و دولتی است. اگر امکان مراجعه حضوری به این مراکز را ندارید، بهترین روش مراجعه و خرید از داروخانه های آنلاین و فروشگاه های معتبر فروش انواع دارو و مکمل های دارویی است. سایت داروبیار یکی از فروشگاه های معتبر برای خرید هر گونه دارو و مکمل های دارویی و زیبایی است. برای خرید قرص ویتامین سی، می توانید به سایت داروبیار مراجعه کنید و از خدمات این سایت بهره مند گردید.

قیمت ویتامین c

برای آگاهی از قیمت ویتامین C، مطمئن ترین راه مراجعه به مراکز معتبر فروش انواع دارو از جمله داروخانه ها و فروشگاه های حضوری و آنلاین فروش انواع دارو، از جمله سایت داروبیار است. همچنین باید از دوز مصرفی و یا نوع مکمل مصرفی همچون قرص ویتامین C و یا کپسول ویتامین C، توسط پزشک و یا متخصص تغذیه ی خود و همچنین نام برند سازنده ی آن کاملا آگاهی داشته و سپس اقدام به خرید ویتامین Cنمایید. چرا که همه ی این موارد در قیمت قرص ویتامین C، تاثیرگذار است.

داروخانه آنلاین داروبیار، با مراکز معتبری همچون دانشگاه های علوم پزشکی کشور و داروخانه های معتبر و بزرگ کشور ارتباط داشته و از قیمت خرید هر نوع دارویی، از جمله بهترین قرص ویتامین C٬ آگاهی داشته و حتی اگر آن قرص را در دسترس نداشته باشند، باز هم شما را از قیمت دارو مطلع می نمایند. بدین ترتیب علاوه بر اینکه می توانید از قیمت قرص ویتامین سی مطلع شوید، از خرید قرص ویتامین سی با قیمت زیاد و پرداخت هزینه ی اضافی نیز جلوگیری می کنید.

مقایسه ( 0 مورد )
0

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست