جست و جو در نتایج
براساس قیمت (تومان)

نمایش ۱ - ۱۲ کالا از ۷۲

پروتئین وی

پروتئین وی 20 درصد از پروتئین‌های شیر را تشکیل می‌دهد. این پروتئین در آزمایشگاه و توسط متخصصان از بقیه اجزای شیر جدا می‌شود. این پلی ساکارید باعث رشد عضلانی و تقویت عملکرد فیزیکی بدن می‌شود. به همین دلیل نزد ورزشکاران رشته‌های استقامتی بسیار محبوب است. تقویت ایمنی بدن و پیشگیری از سرطان از دیگر کاربردهای این محصول است.

در طول دو دهه اخیر مکمل‌های آمینواسید فراوانی جهت پیشرفت عملکرد ورزشی پیشنهاد شده‌اند که عمدتاً به دلیل تحریک هورمونی، تاثیر بر متابولیسم مغز و بالابردن تمرکز ذهنی و نیز تمایل به اجرای بیشینه و کاهش شاخص‌های تخریب و خستگی موثر بوده‌اند.‌‌ ‌‌

یکی از این مکمل‌ها پروتئین وی (Whey Protein) می‌باشد.‌‌ ‌‌

پروتئین وی بخشی از پروتئین شیر محسوب می‌شود.‌‌ ‌‌

این پروتئین شامل غلظت زیادی از اسیدهای آمینه ضروری و منبع غنی از اسیدهای آمینه شاخه‌دار به ویژه لوسین است.‌‌ ‌ پروتئین‌های وی به سه دسته ایزوله (خالص‌ترین نوع پروتئین وی حاوی %95-90 پروتئین)، کنساتره (حاوی %89-25 پروتئین) و هیدرولیزه ( با قابلیت جذب بالا) تقسیم می‌شوند.‌‌ ‌‌

پروتئین وی می‌تواند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان، ضد فشار خون، ضد تومور، کاهش‌دهنده چربی خون، ضد باکتری و ضد ویروس عمل کند. ‌‌ ‌‌

علاوه بر داشتن دامنه کاملی از اسیدهای آمینه، اسیدهای آمینه موجود در پروتئین وی نسبت به اسیدهای آمینه دیگر به دلیل طول کم اسیدهای آمینه شاخه‌دار آن، به طور موثرتری استفاده و جذب می‌شود. ‌‌ ‌‌

پروتئین وی از طریق افزایش توده عضلانی و کاهش توده چربی سبب افزایش هایپرتروفی، بهبود ترکیب بدن و متعاقب آن افزایش قدرت می‌شود.‌‌ ‌‌

گزارش شده است که مصرف پروتئین وی سبب افزایش سنتز پروتئین عضلانی بلافاصله و 24 ساعت پس از فعالیت مقاومتی می‌شود.‌‌ ‌‌

به همین دلیل مصرف پروتئین وی می‌تواند به عنوان یک استراتژی برای تسریع در ریکاوری در نظر گرفته‌شود.‌‌ ‌‌

برهمین اساس به افراد توصیه می‌شود جهت جلوگیری از درد و کوفتگی عضلانی پس از فعالیت‌های ورزشی به خصوص فعالیت‌های برونگرا از مکمل پروتئین وی در طول دوره تمرین برای تسریع در فرآیند ریکاوری استفاده نمایند.‌

پروتئین وی چیست؟

پروتئین از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده بدن انسان است. پروتئین وی از مهم ترین پروتئین‌های بدن است. بسیاری از هورمون‌های بدن، مو و ناخن، آنزیم‌ها، مواد تشکیل دهنده سلول‌ها، جنس پوست و سایر، از جنس پروتئین هستند.

هم چنین پروتئین‌ها از عناصر سازنده عضلات انقباضی هستند و سوخت و ساز بدن را کنترل می‌کنند. مواد تشکیل دهنده پروتئین‌ها آمینو اسیدها هستند.

پروتئین ویwhey protein)) از پروتئین‌های شیر محسوب می‌شود. این پروتئین دارای 20 آمینو اسید مورد نیاز بدن است. اکثر پروتئین‌ها تنها برخی از 20 آمینو اسید را دارا هستند. این یکی از بزرگترین مزیت‌های پروتئین وی است. این پروتئین در رشد و بهبود رشد عضلانی نیز بسیار موثر است. آمینو اسیدها نقش مهمی را در سلامت بدن ایفا می‌کنند.

این پروتئین به دلیل داشتن تمامی انواع آمینواسیدها، باعث ترمیم بافت و جلوگیری از پارگی عضله در هنگام ورزش کردن می‌شود. امروزه تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است که فشرده این پروتئین در بهبود و پیشگیری از سرطان مفید است.

به همین دلیل، ورزشکاران رشته‌های استقامتی و افرادی که به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند، از پروتئین وی به عنوان مکمل و سرعت بخشیدن به رشد عضلات خود استفاده می‌کنند. این مکمل در کنترل وزن و کاهش چربی بدن بسیار موثر است.

قیمت پروتئین وی

پروتئین وی ارزان عموما حاوی شکر است که کارایی آن را کم می‌کند و برای مصرف کنندگان مشکلات گوارشی ایجاد می‌کند. تاثیر پروتئین وی ارزان بر روی چربی سوزی و عضله سازی به مراتب از پروتئین بدون شکر کمتر است.

در کل قیمت این مکمل مناسب است؛ زیرا این پروتئین در دسترس ترین و پرکاربردی ترین پروتئین مصرفی دنیا است. کاربرد آن باعث می‌شود که استفاده آن نیز افزایش یابد. شما می توانید مکمل پروتئین وی را با بهترین قیمت از داروخانه آنلاین داروبیار تهیه کنید.

مکمل پروتئین وی چگونه باعث رشد عضلانی می‌شود؟

همان طور که اشاره کردیم، پروتئین وی باعث افزایش رشد عضلانی می‌شود. به این صورت که رشد توده بدون چربی بدن را سرعت می‌بخشد و تقویت می‌کند. این ویژگی باعث شده که افراد زیادی از این پروتئین استفاده کنند.

این پروتئین علاوه بر افزایش سرعت رشد عضله، باعث کاهش قند و چربی و فشار خون می‌شود. بهبود افسردگی نیز از دیگر کارکردهای این پروتئین است.

روش کار این مکمل بدنسازی به این صورت است که باعث ترشح هورمون آنالیک( این هورمون نقش تحریک رشد عضلانی را دارد) می‌شود.

پروتئین وی دارای مقادیر زیادی از آمینو اسید لوسین می‌باشد. آمینو اسید لوسین نقش تحریک تولید پروتئین عضله را دارد. هر چقدر لوسین یک پروتئین بیشتر باشد، جذب آن سرعت بیشتری می‌گیرد و در نتیجه رشد توده بدون چربی(عضله) سریعتر رخ خواهد داد.

این پلی ساکارید باعث بهبود عملکرد فیزیکی بدن می‌شود. مقاومت بدن را افزایش می‌دهد و مصرف کنترل شده آن از بیماری‌های کبدی جلوگیری می‌کند.

جذب سریع پروتئین وی باعث می‌شود که در مدت کوتاهی عضله شما به خوبی رشد کند. وی و کازئین هر دو از اصلی ترین پروتئین‌های شیر هستند. با این تفاوت که کازئین دیرتر جذب می‌شود و در طولانی مدت بر بافت عضله بدن تاثیر می‌گذارد.

بیست درصد از پروتئین‌های شیر را وی، و هشتاد درصد باقی کازئین است. جداسازی وی از کازئین توسط متخصصان آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

کازئین و چربی باقی مانده برای تولید پنیر به کار می‌رود. پس از جداسازی، کیفیت و مرغوبیت محصول توسط کارشناسان و متخصصان مربوطه مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

مدل‌های پوشاک، ورزشکاران رشته‌های مقاومتی و هر کسی که به تناسب اندام خود می‌اندیشد، از این پروتئین استفاده می‌کند.

پروتئین وی به 3 دسته کنسانتره، ایزوله و هیدرولیزه تقسیم می‌شود.

کنسانتره

این نوع از پروتئین وی، چربی، کلسترول و کربوهیدرات بیشتری نسبت به بقیه انواع آن دارد.

ایزوله

چربی و کلسترول پروتئین وی ایزوله تقریبا به طور کامل حذف شده است. خلوص این نوع از همه بیشتر است.

هیدرولیزه

سرعت هضم و جذب این نوع از پروتئین وی از همه بالاتر است، بنابراین قیمت بالاتری نیز دارد. پروتئین هیدرولیزه در بین ورزشکاران بسیار محبوب است.

مصرف پروتئین کنسانتره ممکن است برای برخی از افراد آلرژی به دنبال داشته باشد. به این عزیزان که مقاومت بدنی پایین تری نسبت به بقیه افراد دارند، توصیه می‌شود از پروتئین هیدرولیز شده استفاده نمایند.

نحوه استفاده و خرید پروتئین وی

پروتئین وی را قبل و بعد از ورزش استفاده می‌کنند اما پیشنهاد می‌شود که بعد از تمرین از آن استفاده کنید. مقدار مصرفی آن هم باید روزی 25 الی 30 گرم باشد. البته این مقدار مصرفی ثابت نیست و به سن، جنسیت، مقدار فعالیت و غیره بستگی دارد. استفاده هرروز از این محصول عوارض خاص خود را دارد.

قبل از مصرف حتما برچسب روی مکمل پروتئین وی را مطالعه کنید. زیرا طریقه استفاده هر برند با دیگری متفاوت است.

مصرف بیش از حد پروتئین وی، بیماری‌های کلیوی و گوارشی و آسیب پوست را به بار خواهد آورد. در کل، این مکمل از ایمنی بالایی برخوردار است و عوارض حادی ندارد اما مصرف افراطی آن مشکلاتی را در بر خواهد گرفت.

پروتئین وی به دلیل نداشتن طعم مناسب، دارای مقداری شکر و طعم دهنده است. طعم‌های این پروتئین بسیار گوناگون است.

خرید پروتئین وی ارزان

از پروتئین وی به عنوان مکمل غذایی استفاده می‌شود. مصرف کنندگان باید با توجه به سن خود، میزان فعالیت، قدرت بدنی و حساسیت‌های دارویی از مکمل پروتئین وی ارزان استفاده نمایند.

اگر می‌خواهید مکمل وی اصل و معتبر را خریداری کنید، حتما به داروخانه‌ها مراجعه کنید. از آن جایی که مصرف مکمل‌های غذایی ممنوعیت خاصی ندارد، بنابراین پروتئین وی با برند معتبر در داروخانه یافت می‌شود.

هنگام خرید پروتئین وی به تاریخ انقضا، نحوه بسته بندی و نام برند سازنده محصول حتما دقت نمایید. توصیه ما به افراد زیر هجده سال این است که از مصرف پروتئین وی خودداری کنید. زیرا هورمون رشد تا سن هجده سالگی تولید و ترشح می‌شود.

برای نوجوانان عزیز پیشنهاد می‌شود که از غذاهای حاوی پروتئین غنی استفاده کنند.

قیمت مکمل وی

پلی ساکارید به طور کلی بسیار مفید و ایمن است ولی باید به صورت کنترل شده و غیر افراطی مصرف شود. ما در این نوشته تمامی عوارض و جوانب را از جنبه‌های مختلف برای شما بررسی کردیم. امیدواریم که که این مطلب برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشد.

مقایسه ( 0 مورد )