پروتئین وی برای لاغری
چگونه از پروتئین وی برای لاغری استفاده کنیم؟

ممکن است شما هم یکی از افراد باشید که اضافه وزن دارید یا حتماً افراد چاق در اطراف خودتان را دیده ای که برای کاهش وزن و لاغری تمام سعی و تلاش خود را می‌ کند و تمام راه های ممکن را پیش می گیرند. در میان راه های توصیه شده ممکن است به استفاده از پروتئین وی هم برخورد کرده باشید که پروتئین وی سبب لاغری و کاهش وزن خواهد شد. اما آیا واقعاً می توان برای لاغری از پروتئین وی استفاده کرد یا اصلاً پروتئین وی چگونه می تواند سبب لاغری شود. ما نیز فکر کردیم برای پاسخ به این سوالات تحقیقات بسیار زیادی انجام دهیم تا بتوانیم جوابی صحیح را در اختیارتان بگذاریم از این رو دعوت می کنیم که تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

آیا برای لاغری پروتئین وی استفاده کنیم؟

پروتئین وی دارای چه ترکیبات و خواصی می باشد؟

قطعاً برای اینکه بدانید پروتئین وی قابلیت کاهش وزن و لاغری را دارد باید به خواص و ترکیبات آن پی ببرید. در واقع آب پنیر یا همان پروتئین وی از ترکیبات مشخصی ساخته شده که می ‌تواند باعث تاثیرات مثبت و شگفت انگیز بسیاری در بدن شود. شما نیز قطعاً ذره آب بر روی ماست می بینید که در واقع به همان آب پنیر یا پروتئین وی می گویند. در واقع همین آب پنیر از آمینو اسیدهای بسیار مهمی تشکیل شده که تعداد ۹ تا از آن ها برای بدن و نیاز روزانه آن ضروری است. علاوه بر آمینو اسید شما باید بدانید که در ساخته پروتئین وی لاکتوز هم وجود دارد. چربی ها و کربوهیدرات نیز برای ساخت پروتئین وی به کار گرفته می شود. همه این موارد با هم تشکیل پروتئین وی داده و به صورت پودر در دسترس قرار می گیرد. شما نیز این پودر را با آب یا شیر مخلوط نموده و میل می کنید.

آیا پروتئین وی لاغر می کند؟

به خوبی شناخته شده است که پروتئین می تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا تا حد زیادی سیر کننده ترین درشت مغذی است. پروتئین می تواند مصرف انرژی را بین 80 تا 100 کالری در روز افزایش دهد و باعث می شود افراد تا 441 کالری کمتر در روز بخورند.

یک مطالعه نشان می دهد که در صورتی که افراد 25 درصد از کالری روزانه خود را با پروتئین تامین کنند، تا 60 درصد اشتها و میل به خوردن میان وعده در آنها کاهش یافت.

مصرف پروتئین وی یک راه عالی برای افزایش مصرف پروتئین است که فواید زیادی برای کاهش وزن دارد. مطالعات نشان داده اند که جایگزینی سایر منابع کالری با پروتئین وی، همراه با وزنه برداری، می تواند باعث کاهش وزن حدود 3.5 کیلوگرم شود و در عین حال توده عضلانی بدون چربی را افزایش دهد. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، یک مکمل پروتئین وی می‌تواند به کاهش وزن و حفظ عضلاتتان کمک کند.

آیا برای لاغری پروتئین وی استفاده کنیم؟

پروتئین وی چگونه سبب لاغری خواهد شد؟

ترکیبات و مواردی که در پاراگراف قبل و آن ها اشاره شد همگی نشانه ‌ای از مقوی و با ارزش بودن پروتئین وی است. حال ممکن است شما با خود بگویید که این ترکیبات چگونه می توانند سبب لاغری شوند. بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که مصرف پروتئین وی می ‌تواند باعث کاهش کلسترول بد خون شود از این رو با کاهش کلسترول خون ذخیره چربی به مرور کاهش می یابد و می ‌تواند سبب لاغری شود. لاغری به سبب پروتئین وی در حقیقت به صورت موارد زیر اتفاق می‌ افتد از این رو توجه شما را به موارد زیر جلب می کنیم:

  • اشتها را سرکوب نموده و در نهایت سبب ایجاد کاهش وزن خواهد شد.
  • البته که توده عضلانی به وسیله پروتئین وی به هنگام لاغری تقویت می شود.
  • پروتئین وی می تواند متابولیسم بدن را افزایش دهد و از همین راه سوخت و ساز بدن را افزایش داده و سبب لاغری خواهد شد

با توجه به این موارد دیگر به نحوه لاغری به وسیله پروتئین وی پی خواهید برد. از این رو توصیه ما این است که اگر قصد لاغری و کاهش وزن دارید برای مصرف پروتئین وی اقدام کنید.

مصرف پروتئین وی برای لاغری

به طور کلی به ورزشکاران حرفه ای توصیه می شود روزانه 1 یا 2 پیمانه پروتئین وی مصرف کنند که معادل 25 تا 50 گرم در روز است. اگر می خواهید علاوه بر عضله سازی وزن کم کنید، باید این مقدار پروتئین وی را مصرف کنید، اما بهتر است دو بار در روز از آن استفاده کنید و دوز مشخص شده را به ۲ قسمت تقسیم کنید. پروتئین وی را می توان در 4 زمان مختلف استفاده کرد:

  • بعد از بیدار شدن در صبح
  • قبل از شروع تمرینات ورزشی
  • پس از اتمام تمرینات ورزشی
  • قبل از خواب شب

تحقیقات نشان می دهد که زمان مصرف پروتئین وی تفاوت چندانی ایجاد نمی کند. با این حال، برخی از افراد و مربیان ورزشی معتقدند که بهترین زمان برای مصرف پروتئین وی بعد از تمرین است. اما چه زمانی باید پروتئین وی را برای کاهش وزن مصرف کرد؟

طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن

برای اینکه بدانید چگونه از پروتئین وی برای لاغری استفاده کنید، باید بهترین زمان استفاده از آن را بدانید. همان طور که گفته شد، یکی از راه هایی که پروتئین وی به کاهش وزن کمک می کند، کاهش اشتها است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که اگر از این مکمل قبل از غذا و به عنوان میان وعده استفاده کنید، می تواند در کاهش اشتها بسیار موثر باشد. برای کاهش وزن توصیه می کنیم بین صبحانه و ناهار یا بین ناهار و شام با استفاده از پروتئین وی یک میان وعده خوشمزه تهیه کنید تا از کاهش اشتها مطمئن شوید.
برای این منظور می توانید پروتئین وی را به اسموتی ها و شیک های پروتئینی اضافه کنید. همچنین می توانید پروتئین وی را جایگزین وعده غذایی اصلی خود کنید. البته توصیه نمی کنیم هر روز این کار را انجام دهید، زیرا بدن شما به مواد مغذی دیگری نیاز دارد که فقط با خوردن پروتئین وی تامین نمی شود.

ثابت شده است که پروتئین، با افزایش متابولیسم و ​​کاهش اشتها به کاهش وزن کمک می کند. پروتئین وی می تواند به افزایش سوخت و ساز چربی، در عین حفظ توده عضلانی بدون چربی کمک کند. شما می توانید برای اطلاع از بهترین پروتئین وی برای لاغری با توجه به قد و وزن خود، سوالات خود را از داروخانه آنلاین داروبیار بپرسید. انواع مکمل بدنسازی اصل را با ضمانت اصالت کالا و ارسال رایگان خریداری کنید.