پروتئین وی برای چه سنی مناسب است؟
پروتئین وی برای چه سنی است ؟

پروتئین وی برای چه سنی است ؟

امروز قرار است با یک دیگر بررسی کنیم که پروتئین وی برای چه سنی است اگر مایل هستید بیش تر در رابطه با مصرف این پروتئین بدانید به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید. قطعا می دانید که پروتئین وی یکی از مهم ترین و محبوب ترین پروتئین ها  و مکمل های بدنسازی در افراد مختلف به خصوص ورزشکاران است. از آن جایی که این روز ها مصرف مکمل ها خیلی در میان مردم رواج پیدا کرده است این سوال برای خیلی ها پیش آمده است که افراد از چه سنی می توانند مصرف مکمل را شروع کنند. باید خدمتتان عرض کنیم که استفاده از این مکمل ها موجب جا به جا شدن هورمون ها می شود و ما استفاده از این مکمل را به هیچ عنوان به نوجوان های ۱۵ تا ۱۸ ساله توصیه نمی کنیم زیرا این سال ها  به گونه ای زمان اوج ترشح هورمون رشد است و ممکن است که مصرف این مکمل تاثیر منفی روی رشد این افراد بگذارد.

پروتئین وی برای چه سنی است ؟

آیا کودکان می توانند پروتئین وی مصرف کنند

لازم به ذکر است که پروتئین وی همان آب پنیر است که در محصولات لبنی هم چون شیر، ماست و پنیر پیدا می شود. این پروتئین موجب تقویت رشد ماهیچه ها می شود و به رشد استخوان و ماهیچه های کودکان کمک شایانی می کند . از آن جایی که ممکن است کودکان به خاطر بازیگوشی که دارند آن گونه که باید غذا نخورند و پروتئین های لازم را دریافت نکنند این پروتئین می تواند خیلی به حفظ سلامتی و ایمنی بدن آن ها کمک کند. شایان به ذکر است که حدود ۸۰ درصد آن  را کازئین  و ۲۰ درصد مابقی را نیز پروتئین وی تشکیل می دهد پس می توان از این پروتئین به عنوان یک پروتین  بی خطر برای کودکان یاد کرد‌. حواستان باشد این مطالب در صورتی صحیح است که کودک شما به شیر حساسیت نداشته باشد و یا این که بتواند لاکتوز را تحمل کند.

بیشتر بخوانید:  فواید گلوتامین برای لاغری

فواید پروتئین وی برای کودکان

همان گونه که در بخش قبل اشاره کردیم مصرف پروتین وی به رشد کودک کمک می کند. تقویت سیستم ایمنی بدن از دیگر فواید مصرف پروتین وی است. قطعا می دانید که کودکان بیش تر از افراد بزرگسال در معرض بیماری هستند و  مصرف این پروتئین آن ها را در مقابل بیماری ها ایمن می کند. تولید هورمون و  کمک به کاهش وزن از دیگر فواید پروتین وی به حساب می‌ آید.

آیا مصرف مکمل برای خانم ها ممنوع است؟

برخی افراد گمان می کنند که مصرف مکمل تنها برای آقایان است و خانم ها نمی توانند از مکمل ها استفاده کنند در صورتی که این نظر اصلا درست نیست. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که خانم ها در خیلی از ورزش ها قبل تر از آقایان وارد عمل شده اند و همان گونه که در برخی رشته ها مشاهده می کنید خانم ها در خیلی از رشته خیلی موفق تر هستند و می توانند مکمل استفاده کنند.  تنها مسئله ای که در این میان قابل توجه است این است که مصرف مکمل و پروتین در هر فردی با توجه به سن، بدن و هدفی که دارد متفاوت است.

پروتئین وی برای چه سنی است ؟عوارض مصرف مکمل پروتین وی

لازم به ذکر است که اگر به اندازه و درست از این مکمل استفاده کنید هیچ گونه خطر و عوارضی شما را تهدید نمی کند اما چنان چه در مصرف این مکمل زیاده روی کنید ممکن است عوارض زیر در کمین شما باشد.

  • مشکلات گوارشی: حواستان باشد که مصرف به اندازه ی این مکمل ها به عملکرد دستگاه گوارش کمک می کند اما اگر در مصرف آن زیاده روی کنید ممکن است با تهوع ، نفخ معده و درد در شکم مواجه شوید.
  • گرفتگی عضلات: مصرف زیاد پروتین وی باعث گرفتگی عضلانی می شود اما اگر به اندازه از این پروتین استفاده کنید به هیچ وجه با این مشکل مواجه نمی شوید.
  • سنگ کلیه: حواستان باشد که مصرف زیاد این پروتئین ممکن است احتمال مبتلا شدن به سنگ کلیه را بیش تر کند.
  • کاهش اشتها: اگر مدتی است که کم اشتها شده اید و دیگر میلی به خوردن غذا ندارید نشانه ی مصرف زیاد پروتئین وی است.  احساس کرختگی و خستگی نیز از دیگر نشانه های مصرف زیاد پروتئین وی است.