در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

پماد مقعدی ام جی باریج 30 گرمی Barij Essence MG Rectal Ointment 30g

شناسه محصول: DB5366
شناسه محصول: DB5366
تولید کننده: Barij Essence
فروشنده: داروبیار
80,000 تومان تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

پماد مقعدی ام جی باریج اسانس حاوی اسانس گیاه مورد (Myrtus communis) برای رفع علایم ناشی از بواسیر درجه I و II مانند خونریزی، درد، خارش، سوزش و سنگینی مقعد، زورپیچ و همچنین درمان شقاق مقعد مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای 6 عدد اپلیکاتور مقع...

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا

محصولات مرتبط

 • نقد و بررسی
 • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
پماد مقعدی ام جی باریج 30 گرمی Barij Essence MG Rectal Ointment 30g
نقد و بررسی

پماد مقعدی ام جی باریج اسانس حاوی اسانس گیاه مورد (Myrtus communis) برای رفع علایم ناشی از بواسیر درجه I و II مانند خونریزی، درد، خارش، سوزش و سنگینی مقعد، زورپیچ و همچنین درمان شقاق مقعد مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای 6 عدد اپلیکاتور مقعدی جدید است.

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

آثار فارماکولوژیک:

بیماری هموروئید، بیماری شایع ناحیه مقعد و رکتوم و یکی از شایع‌ترین علل خونریزی از این ناحیه محسوب می‌شود. علاوه بر این ممکن است موجب درد، ناراحتی و ناتوانی بیمار گردد. اقداماتی مانند تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی در درمان علائم بیماری هموروئید، نیاز به درجات بالایی از پذیرش بیمار دارد و هنگامی که این اقدامات مؤثر نباشد، بسیاری از پزشکان راهکارهای غیر جراحی را انتخاب می‌کنند مانند اسکلروتراپی و کرایوتراپی که معمولاً نیاز به دوره‌های آموزشی مخصوص برای پزشک، تجهیزات ویژه و پذیرفتن خطرات هر کدام دارد و صرف نظر از تعداد نسبتاً زیاد این راهکارها، هیچ یک مزیتی بر دیگری نداشته است. از طرفی در تقریباً اکثر کشورها استفاده از گیاهان دارویی در درمان بیماری هموروئید رایج است وگیاه مورد از جمله این گیاهان است که ضد باکتری و ضد قارچ، ضدالتهاب و التیام‌بخش و در بهبود زخم‌ها مؤثر است و عرق تهیه شده از برگ و گل آن، قابض و بندآورنده خون است. مونوترپن‌ها و سس‌کوئیی ترپن‌های موجود در اسانس مورد اثر ضدباکتری، ضدقارچ و ضدعفونی کننده دارند و در طب عامیانه از اسانس مورد برای رفع علائم هموروئید استفاده شده است. همچنین اسانس مورد ضداحتقان و قابض میباشد.

در یک مطالعه برای تعیین یون‌های وازواکتیو در گیاهانی که به طور موضعی و سیستمیک برای درمان هموروئید استفاده می‌شوند، پژوهشگران نتیجه گرفتند گیاه مورد که از جمله گیاهان استفاده شده برای درمان موضعی هموروئید می‌باشد دارای یون‌های وازواکتیو به ویژه یون‌های منقبض‌کننده عروق است و موجب اثرات درمانی در هموروئید می‌شود.
در طی یک کارآزمائی بالینی دوسو بیخبر کنترل شده ۶۷ بیمار مبتلا به بواسیر درجه I و II از پماد ام‌جی یا پماد آنتی هموروئید به مدت ۲ هفته استفاده نمودند. نتایج به دست آمده نشان داد که هر دو دارو کاهش چشمگیری در میزان خونریزی، درد هنگام اجابت مزاج، درد دائم، خارش، سنگینی و سوزش مقعد و تنسموس داشتند و از نظر آماری تفاوت معنی داری بین میزان علائم قبل و بعد از درمان مشاهده گردید (P<0.01).از نظر کاهش میزان خونریزی تفاوت معنی داری بین پماد مورد و پماد آنتی هموروئید وجود داشت(P=0.052)؛ لذا محققین نتیجه گرفتند که میتوان از پماد ام‌جی برای رفع علائم هموروئیدهای درجه I و II استفاده نمود.

 

اجزای فرآورده:

اسانس گیاه مورد (Myrtus communis)

اثرات ضد التهاب: 

در منابع طب سنتي از مورت سبز به‌ عنوان ضد خارش و تحريكات ناشي از گزش حشرات ذكر شده است. نتایج بررسی‌های جديد نشان داده ميرتول با مهار (Lypoxygenase-5)  اثرات ضد التهابی خود را اعمال می‌کند.

Myrtus communis Walnut Tree Garden Nursery (Norfolk)

 اثرات ضد احتقان:

 در منابع طب قديم و حتي امروزه روغن مورت سبز به شكل بخور جهت رفع احتقان سيستم تنفسي كاربرد داشته و دارد امروزه ثابت شده مجموعه تركيبات ميرتول با داشتن ترکيباتي نظير آلفاپينن و سينئول ، باعث انقباض عروق می‌گردد كه اين خاصيت را توجيه می‌نماید.


اثرات ضد خارش و درد: 

عموماً اسانس‌ها خاصيت بی‌حس‌ کنندگی دارند اين خاصيت به دليل جذب سريع و تأثیر بر ميلين اعصاب اعمال می‌گردد، ميرتول نيز از اين خاصيت مستثنی نبوده و اين دليل توجيه‌ تأثیر ميرتول بر خارش و درد موضعي است.

 

استاندارد شده:

بر اساس وجود ۵/۷-۶ درصد ۱و ۸ سینئول در فرآورده

 

موارد مصرف:

 • رفع علائم ناشی از بواسیر

 • درمان شقاق مقعد

Myrtus communis - PB6.5

 

روش مصرف:

در صورتی که پزشک معالج دستور دیگری نداده باشد، به مدت ۲ هفته، روزی ۲ بار، هر بار ۱ اپلیکاتور از راه مقعد استفاده شود.

 

موارد منع مصرف:

منع مصرف خاصی برای پماد ام‌جی وجود ندارد.

 

عوارض جانبی:

در صورت مصرف بیش از مقادیر توصیه شده، احتمال بروز واکنش‌های حساسیت موضعی وجود دارد.

 

تداخلات دارویی:

مدرکی دال بر تداخل اثر این فرآورده با سایر داروها موجود نیست.

 

نکات قابل توصیه:

 • پماد ام‌جی باریج را از دید و دسترس اطفال دور نگهدارید.
 • قبل از مصرف این دارو، اطمینان از تشخیص صحیح درجه هموروئید ضروریست.
 • قبل از مصرف پماد ناحیه مقعد را با آب ولرم به خوبی تمیز نمائید.
 • دوره درمان را کامل نمائید.
 • در صورت مشاهده هرگونه عارضه یا تشدید علائم، مصرف دارو را متوقف و با پزشک یا داروساز مشورت نمائید.در صورت وجود همزمان بیماری هموروئید و شقاق مقعد استفاده از محلول ام‌جی باریج توصیه میشود.
 • پس از مصرف؛ در تیوب دارو را کاملاً ببندید.
 • فرآورده را دور از نور در دمای ۳۰-۱۵ درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مکمل ‌دارویی
مکمل های بدنسازی
مادر و کودک
محصولات زناشویی
تجهیزات حفاظت فردی
تجهیزات پزشکی
آرایشی
تخفیفات ویژه
بهداشتی